Żeby nie było śladów - zdjęcie Żeby nie było śladów - zdjęcie Żeby nie było śladów - zdjęcie Żeby nie było śladów - zdjęcie Żeby nie było śladów - zdjęcie Żeby nie było śladów - zdjęcie Żeby nie było śladów - zdjęcie Żeby nie było śladów - zdjęcie Żeby nie było śladów - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
1 zainteresowana osoba

9,0 / 10

Żeby nie było śladów

Spektakl na podstawie najgłośniejszego reportażu ostatnich miesięcy – „Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza, uhonorowanego Nagrodą Literacką „Nike”. Jedna z najsłynniejszych i najbardziej przejmujących historii Polski okresu komunizmu. Szantaż, kłamstwo, propaganda, manipulacja – metody stosowane w „sprawie Przemyka” – czy to na pewno metody tylko władz totalitarnych? Czy w demokratycznym, współczesnym świecie są na pewno niemożliwe?

Historia Grzegorza Przemyka (osiemnastoletniego maturzysty), a także historia jego matki, mogą stać się na teatralnej scenie niezwykłą opowieścią nie tylko o tamtych czasach i tamtych wydarzeniach, ale może przede wszystkim opowieścią o nas i teraz.

Na scenie występują między innymi Jolanta Olszewska, Agnieszka Przepiórska, Adrian Brząkała, Wojciech Chorąży, Michał Rolnicki, Paweł Pabisiak.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: http://teatrpolonia.pl/

Realizacja

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak

Adaptacja: Piotr Rowicki

Scenografia: Matylda Kotlińska

Kostiumy: Grupa Mixer

Ruch sceniczny: Arkadiusz Buszko

Reżyser światła: Waldemar Zatorski

Realizacja dźwięku: Agnieszka Szczepanowska

Konsultacje muzyczne: Tomasz Rusek i Yga Kostrzewa

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Magdalena Kłosińska

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet