Spowiedź chuligana. Jesienin - zdjęcie Spowiedź chuligana. Jesienin - zdjęcie Spowiedź chuligana. Jesienin - zdjęcie Spowiedź chuligana. Jesienin - zdjęcie Spowiedź chuligana. Jesienin - zdjęcie

Spowiedź chuligana. Jesienin

Przedstawienie złożone z wierszy Sergiusza Jesienina, jednego z największych dwudziestowiecznych poetów, którego barwna i tragiczna biografia rosyjskiego „poety przeklętego” jest wyraźnie widoczna w jego twórczości. Wiersze układają się w historię o dojrzewaniu, o nadchodzeniu mądrości i roztropności, wreszcie o wspomnieniach czasu minionego. Spektakl pomyślany w dwóch planach: filmowym, z młodym Andrzejem Grabowskim recytującym wczesne poematy Jesienina oraz współczesnym, w którym Andrzej Grabowski – po latach inny człowiek, inny aktor – interpretuje i śpiewa poezję Jesienina, wracając także do własnych wspomnień.

Andrzej Grabowski SPOWIEDŹ CHULIGANA, jako swój monodram, po raz pierwszy zaprezentował prawie ćwierć wieku temu (w 1992 r.). Nad obecną, zmienioną wersją scenariusza i inscenizacji pracował z Krzysztofem Jasińskim.

Na scenie występuje Andrzej Grabowski.

Czas trwania: 65 minut
Źródło zdjęcia: http://teatrpolonia.pl/

Realizacja

Reżyseria: Krzysztof Jasiński

Muzyka: Janusz Grzywacz

Koncepcja scenograficzna i kostiumologiczna: Krzysztof Jasiński

Grafika i multimedia: Katarzyna Wójtowicz

Wokaliza, piosenki: Beata Rybotycka

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Asystent reżysera: Łukasz Fijał

Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet