- Warszawa
- Repertuar
- Teatr Polonia
- Shirley Valentine
Średnia ocena
67
oddanych głosów
193
zainteresowanych osób
Shirley Valentine
Shirley Valentine, która kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!), od lat wiedzie życie kury domowej i żony. Wspomina, przygotowując obiad i popijając wino. Nie ma jednak dość odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia...
Krystyna Janda jako kura domowa?!!! To całkiem możliwe... ale nie do końca. Znudzona i zahukana żona przy mężu otwarcie wyznaje: Wiesz, co ja sobie całe życie mówiłam? Dzieci dorosną to ja se stąd pójdę. Dzieci dorosły, a ja, co? Nie ma gdzie iść! A poza tym to wiesz, co ludzie mówią? Po czterdziestce to tak jakby już wszystko było i nic człowieka nie rajcuje. Tylko, że u mnie to szybciej poszło! Ja to się tak czułam jak miałam dwadzieścia pięć! Pewnego dnia decyduje się na szaleństwo. Mając powyżej uszu małżeńskich powinności, wszystko postanawia zacząć od nowa. Pragnie się jeszcze cieszyć życiem i, mimo że lat jej nie ubędzie, zamiast mówić: „Boże, mam czterdzieści dwa lata”, woli wykrzyknąć: „Shirley, masz dopiero czterdzieści dwa lata, jak to cudownie!”
Na scenie występuje Krystyna Janda.
Czas trwania: 145 minut
Obsada
więcej
Realizacja
Przekład: Małgorzata Semil
Reżyseria: Maciej Wojtyszko
Scenografia: Ewa Bystrzejewska
więcej
Opinie naszych widzów (22)
-
10,0/ 10
Owacjom na stojąco nie było końca, Krystyna Janda to Królowa Polskiego teatru, postać niezwykła, Nie widać gry, jest Shirley. Mistrzostwo, nie można oderwać oczu, Polecam co niektórym jako terapię.
ba.....@....pl / 01 czerwca 2022
-
10,0/ 10
jak zawsze wyśmienite :)
gr.....@gm...il.com / 01 czerwca 2022
-
10,0/ 10
Wspaniała aktorka, sztuka zagrana brawurowo, bardzo polecam i nie dziwię się że grana jest już tyle lat.
at.....@ga...ta.pl / 31 maja 2022
-
10,0/ 10
Fenomenalna Janda
ko.....@do...ia.com / 29 marca 2022
-
10,0/ 10
p. Janda - the best!
an.....@gm...il.com / 29 marca 2022
-
10,0/ 10
Pani Janda ...bezkonkurencyjna!!! Co za kunszt. Mozna sie ubawic do lez, ale i zasmucic zadumac... wzruszajace widowisko. Dziekuje
lu.....@gm...il.com / 27 października 2021
-
10,0/ 10
Krystyna Janda jest rewelacyjna! Nie wiem jak udaje się jej wprowadzać widza w tak różne, skrajne emocje... Mnóstwo śmiechu i ciut refleksji nad życiem. PRZECUDOWNY SPEKTAKL!
al.....@....pl / 26 października 2021
-
10,0/ 10
Spektakl w sam raz na jednorazowe obejrzenie
ki.....@ya...oo.com / 20 września 2021
-
10,0/ 10
Cudowny!
ag.....@po...ta.onet.pl / 17 sierpnia 2021
-
10,0/ 10
Spektakl rewelacyjny - na niego warto iść drigi raz .Pani Krystyna Janda pokazała klasę .
ka.....@....pl / 10 marca 2021
-
10,0/ 10
Janda!!!! Genialna od pierwszej roli.
jo.....@gm...il.com / 03 listopada 2020
-
10,0/ 10
Sztuka i spektakl wybitny. P. K.J - genialna. Ona nie grała ona była Shirley. Mimo 30 lat grania - ani sztuka, ani jej przesłanie się nie zestarzały. To był cudowny wieczór . Dziekuję!!!
ew.....@....pl / 03 listopada 2020
-
10,0/ 10
Pani Krystyna Janda w najlepszej formie
fi.....@....pl / 16 września 2020
-
10,0/ 10
Niesamowita Pani Krystyna Janda:)
m......@....pl / 08 kwietnia 2020
-
10,0/ 10
Genialna komedia. Goraco polecam
Ka.....@po...ta.onet.pl / 12 marca 2020
-
10,0/ 10
Fantastyczna Pani Krystyna, Rozrywka przez wielkie R😊
bo.....@....pl / 18 lutego 2020
-
10,0/ 10
Jestem fanką tego przedstawienia. Widziałam już je 18 razy i moja miłość nie słabnie. Polecam zarówno kobietom jak i mężczyznom, którzy chcą lepiej poznać kobiety. Sztuka dla szerokiej publiczności, w każdym wieku. Polecam z głębi serca.
a......@au...af.pl / 18 lutego 2020
-
10,0/ 10
Rewelacja!! Na pewno obejrzę jeszcze raz.
ka.....@gm...il.com / 18 lutego 2020
-
10,0/ 10
WSPANIAŁY!!!
ol.....@si...wa.com / 18 lutego 2020
-
10,0/ 10
Znakomita zabawa , odprężenie 100%
us.....@on...et.pl / 03 stycznia 2020
-
9,0/ 10
Pani Janda cudowna . W teatrze jednak znacznie za gorąco, momentami brak tkenu
mw.....@ne...da.pl / 25 stycznia 2020
-
8,0/ 10
FAJNY
ma.....@po...ta.onet.pl / 18 lutego 2020
Teatr Polonia - Adres i dojazd
ul. Marszałkowska 56, Warszawa
http://www.teatrpolonia.pl/
Wybierz termin
Shirley Valentine
Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:
Inne wydarzenia w tej instytucji:
Ustaw przypomnienie
Sprzedaż wejściówek na spektakl () zaczyna się o . Podaj swój adres email a damy Ci znać o rozpoczęciu sprzedaży.
Przypomnienie zostało ustawione.