Raj dla opornych - zdjęcie Raj dla opornych - zdjęcie Raj dla opornych - zdjęcie Raj dla opornych - zdjęcie Raj dla opornych - zdjęcie Raj dla opornych - zdjęcie Raj dla opornych - zdjęcie Raj dla opornych - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

7,7 / 10

Raj dla opornych

Ulubieńcy publiczności Karol i Barbara (Mirosław Baka i Dorota Kolak) z „Seksu dla opornych”, kilka lat później. Tym razem uczą się żyć w nowej sytuacji, jako ludzie bez pracy i pieniędzy, bez poczucia bezpieczeństwa. Zajmują się pojęciem szczęścia i wolności razem z siostrą Barbary (Małgorzata Brajner), nową postacią w historii. Równie zabawne i wzruszające. Jeśli „Seks dla opornych” był rodzajem terapii małżeńskiej, „Raj dla opornych” jest terapią życia.

Jak mówi reżyserująca spektakl Krystyna Janda: „'Raj dla opornych' jest nie tyle dalszym ciągiem historii Karola i Barbary, co opowieścią o tych bohaterach w innej sytuacji, zajmujących się sprawami palącymi dla wielu: kłopotami z synem i brakiem pieniędzy, emeryturą i nieumiejętnością znalezienia się w nowej sytuacji życiowej. Ten zabawny tekst jest w rezultacie – na końcu, po wyjściu z przedstawienia – gorzki, nawet bolesny. A Barbara i Karol oraz nowa postać, siostra Barbary, Diana, są nam bliscy, podobni do nas i dla nas – czuli. Obserwujemy ich/nasze lęki, śmieszności, nieumiejętności i małości… znajome, przejmujące lękiem i niepokojem. Śmiejąc się z nich, śmiejemy się z siebie. Mili Państwo, zapraszamy Was na komedię, komedię czułą i ludzką. Na zabawny wieczór w teatrze, który potrafi zmienić w życiu wiele.”

W spektaklu występują między innymi Mirosław Baka, Małgorzata Brajner, Dorota Kolak.

Źródło zdjęcia: http://teatrpolonia.pl/

Zwiastuny

Realizacja

Tłumaczenie: Małgorzata Semil

Reżyseria: Krystyna Janda

Światło: Adam Czaplicki

Polskie teksty piosenek: Jacek Cygan

Ruch sceniczny: Anna Iberszer

Scenografia i kostiumy: Magdalena Maciejewska

Asystent scenografa i kostiumologa: Joanna Maria Kuś

Asystent reżysera i producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Asystent producenta wykonawczego: Agnieszka Różańska

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Genialna sztuka, znakomita gra aktorska.

    ag.....@gm...il.com / 08 lipca 2019

  • 4,0/ 10

    Średni.Doskonała gra aktorów.Temat dający do myślenia.

    ag.....@....pl / 08 lipca 2019

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56
00-545 Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet