Matki i synowie - zdjęcie Matki i synowie - zdjęcie Matki i synowie - zdjęcie Matki i synowie - zdjęcie Matki i synowie - zdjęcie Matki i synowie - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów

8,0 / 10

Matki i synowie

Wielokrotnie nagradzana sztuka, grana z powodzeniem na Broadwayu. Matka nieżyjącego Andre odwiedza Cala - byłego partnera swojego syna.

Kobieta jest pełna nienawiści i uprzedzeń. Nie może przyjąć do wiadomości, że jej syn był gejem. Sercem spektaklu jest konflikt między matką a dawnym partnerem syna, jego nowym towarzyszem i wychowywanym przez nich dzieckiem. Ważne. Niezwykle aktualne. Wzruszające. Bezkompromisowe. O tolerancji.

Na scenie występuje Krystyna Janda, Paweł Ciołkosz, Antoni Pawlicki, Adam Tomaszewski, Antoni Zakowicz.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: Krystyna Janda

Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak

Światło: Katarzyna Łuszczyk

Scenografia i kostiumy: Magdalena Maciejewska

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy: Ewa Ratkowska

Asystenci reżysera: Ewa Ratkowska, Rafał Mohr

Asystent producenta wykonawczego: Justyna Kowalska

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Jestem zachwycona

  sz.....@gm...il.com / 26 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Niestety obsługa sali przez pierwsze pół godziny wpuszczała spóźnialskich i wtedy większości dialogów trzeba było się domyślać. Dalszy ciąg spektaklu również był słabo nagłośniony. Agencji Wojart sugeruję większą dbałość o stronę techniczną, czyli o komfort wykonawców i widzów. Szkoda, ponieważ spektakl był bardzo dobrze przygotowany, Aktorzy zrobili co mogli w tych warunkach.

  az.....@....pl / 21 marca 2017

 • 8,0/ 10

  Skromna scenografia, ładnie zarysowane postaci, znamy ich charaktery, przeszłość, motywację, ciekawie podane i przerobione problemy rodzinne. Mimo, że głównie chciałam zobaczyć "żywą" panią Jandę w akcji, która jest zawsze rewelacyjna, to sama sztuka zasługuje na uwagę. Rola pana Pawła Ciołkosza- wyjątkowa!

  sh.....@gm...il.com / 22 marca 2017

 • 8,0/ 10

  Dla Jandy za całokształt 10/10

  sa.....@gm...il.com / 21 marca 2017

 • 6,0/ 10

  Bardzo dobry Paweł Ciołkosz. Niestety Krystyna Janda momentami mówiła tak cicho i niewyraźnie, że tekstu należało się domyślać. Chyba dlatego, że nie pamiętała tekstu i w pół zdania przerywała (nie była to zamierzona przerwa). W pewnym momencie, gdy zapomniała tekstu, zmieniła treść pytania. Odpowiedź aktora dotyczyła pytania, które nie padło. Szkoda, że aktor nie był na tyle skupiony i nie dostosował właściwiej odpowiedzi. Ponadto przedstawienie miało trwać 100 minut, a trwało 85 minut (15% redukcja). Nie odniosłem wrażenia, że tekst był za szybko wypowiadany, czyli został skrócony lub teatr podał nieprawdziwy czas trwania spektaklu.

  Mo.....@in...ia.pl / 28 maja 2019

 • 1,0/ 10

  Głęboki i wielowymiarowy tekst sztuki przekształcono na potrzeby bieżącego sporu polityczno-społecznego. Koszmarne aktorstwo, szczególnie w wykonaniu Reżyserki, brak pomysłów inscenizacyjnych, tandetna scenografia. Do publiczności, która śmieją się do rozpuku nawet z nowotworu, bo jak Janda to komedia ... - niestety taki teatr trafia.

  an.....@po...ta.wp.pl / 19 sierpnia 2019

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.