Konstelacje - zdjęcie Konstelacje - zdjęcie Konstelacje - zdjęcie Konstelacje - zdjęcie

Średnia ocena

36 oddanych głosów
8 zainteresowanych osób

8,3 / 10

Konstelacje

Marianne i Roland spotykają się i zakochują się w sobie. Ale co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? A gdyby ich losy skrzyżowały się w innym momencie? Nick Payne pokazuje nam różne wersje tej samej historii przy okazji zadając ważne pytania o znaczenie przypadków i wyborów w naszym życiu.

KONSTELACJE to piękna, dwuosobowa sztuka o przeznaczeniu, o tym, jak z pozoru błahe, codziennie wydarzenia wpływają na nasz los. A w tle – matematyka, fizyka kwantowa i teoria kosmosu. Tajemniczy, na wpół poetycki, wzruszający, a momentami niezwykle dowcipny tekst. Najsławniejsza sztuka brytyjskiego dramatopisarza Nicka Payne’a jest z powodzeniem wystawiana w londyńskim Royal Court Theatre. W 2012 roku zdobyła nagrodę dla najlepszego tekstu dramatycznego Evening Standard Theater Awards. W Teatrze Polonia sztukę wyreżyserował Adam Sajnuk, a grają w nim Maria Seweryn oraz Grzegorz Małecki.

Na scenie występuje Grzegorz Małecki, Maria Seweryn.

Czas trwania: 75 minut
Źródło zdjęcia: http://teatrpolonia.pl/

Opinie naszych widzów (13)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały popis umiejętności aktorskich. Poruszająca historia o mnogości scenariuszy, które mogą się przydarzyć w życiu pary. Świetny spektakl i refleksyjna sztuka. Polecam!

  zo.....@gm...il.com / 28 września 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobry zabawny i wzruszający

  ma.....@gm...il.com / 17 lipca 2020

 • 10,0/ 10

  Gra aktorów dla mnie porażająca z uwagi na wiarygodność uczuć i wrażliwość w kwestii choroby. To niesamowite jak można oddać w kilku scenach i słowach tyle emocji i ekspresji zarówno w wesołych jak smutnych sprawach.

  he.....@gm...il.com / 07 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra aktorska.

  do.....@....pl / 06 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacja, Pani Maria piękna, niesamowita!

  jj.....@....pl / 26 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Teatr Polonia jest mistrzem w robieniu bardzo ciekawych sztuk przy minimalnym nakładzie scenograficznym - to dobrze, bardzo doceniam, w końcu wszyscy powinniśmy myśleć w duchu zero waste! Dodatkowo poruszona zostałą tematyka mocno związana z moją obecną sytuacją zdrowotną - lubię takie przypadkowe zbiezności.

  mo.....@....pl / 11 lipca 2019

 • 10,0/ 10

  Piękne i prawdziwy. Uśmiałam się, popłakałam, zażenowałam, umarłam - emocjonalną karuzela. Dzięki!

  ma.....@gm...il.com / 10 lipca 2019

 • 9,0/ 10

  rewelacyjny, poruszający, skłaniający do myślenia. polecam

  vi.....@gm...il.com / 22 lutego 2021

 • 9,0/ 10

  Magiczna scenografia życia I kobieta z mężczyzną w różnych konstelacjach emocji, sytuacji, nastrojów i uczuć. Świetna gra aktorska o sztuce życia. Polecam

  Mo.....@....pl / 18 lipca 2020

 • 9,0/ 10

  sztuka ponadczasowa i dająca wiele do myślenia. jeden drobiazg, jedno słowo A życie mogło potoczyć się inaczej.....

  ro.....@....pl / 18 lipca 2020

 • 8,0/ 10

  Zabrałam teściową w ramach wspólnego „wyjscia na miasto”. Była bardzo zadowolona a i ja bawiłam się nieźle. Jest i śmiesznie i smutno, lekka tematyka, ciekawa, minimalistyczna scenografia.

  kp.....@sa...ls.pl / 16 stycznia 2020

 • 8,0/ 10

  Polecam każdemu

  sa.....@gm...il.com / 06 grudnia 2019

 • 3,0/ 10

  Napięcie erotyczne pomiędzy dwojgiem scenicznych kochanków ma temperaturę przymrozku. Wulkanicznie gorący Małecki nie jest w stanie ożywić chłodnej, pretensjonalnej i tacy mechanicznej Seweryn. Ci ludzie po prostu do siebie nie pasują ani chemią, ani energią. Mimo absolutnie genialnego aktorstwa Małeckiego spektakl do końca pozostaje suchym, powtarzanym po wielokroć tekstem bez autentycznej emocjonalnej konsumpcji widza. Brawo za kondycję!

  an.....@gm...il.com / 27 września 2020

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet