Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji) - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

5,8 / 10

Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)

Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki – aktorzy Teatru Montownia podejmą się zadania z pozoru niemożliwego: przedstawią Widzom wszystkie dzieła Szekspira w ciągu jednego wieczoru! Będą cytaty z najsławniejszych dramatów, żarty ze stereotypowej znajomości dzieł słynnego twórcy, a także m.in. Tytus Andronikus w programie kulinarnym i Hamlet w wersji przyspieszonej. Widzowie mogą spodziewać się nieustającej zabawy, będą zapraszani do udziału w akcji. Spektakl obnaża powierzchowną znajomość Szekspira, do czego przyczyniła się kultura masowa.

Ta żartobliwa sztuka została napisana dwadzieścia lat temu przez trzech amerykańskich studentów i od tego czasu cieszy się niesłabnącym powodzeniem, zarówno w Londynie (przez kilkanaście lat była grana w Teatrze Criterion przy Piccadilly Circus na londyńskim West Endzie), jak i w Polsce. Reżyserem przedstawienia jest specjalista od Szekspira – Kanadyjczyk – John Weisgerber, który na scenie Teatru Polonia wystawił uwielbiany przez publiczność spektakl Klaps! 50 twarzy Greya.

Zapraszamy Państwa do zabawy!

W spektaklu występuje Rafał Rutkowski, Marcin Perchuć, Maciej Wierzbicki, Adam Krawczuk.

Czas trwania: 80 minut
Źródło zdjęcia: https://teatrpolonia.pl/

Realizacja

Tłumaczenie: Włodzimierz Kaczkowski

Reżyseria: John Weisgerber

Scenografia: Paulina Czernek

Kostiumy: Anna Puchalska

Światło: Paweł Szymczyk

Realizacja dźwięku: Tatiana Czabańska

Asystent scenografa i kostiumologa: Małgorzata Domańska

Producent wykonawczy i asystent reżysera: Magdalena Kłosińska

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Uwielbiam ten rodzaj humoru. Staram się bywać na wszystkich spektaklach teatru Montownia.

  e......@....pl / 28 lutego 2020

 • 6,0/ 10

  szkoda czasu że nawet gra dobrych aktorów nie ratuję sytuacji. W dodatek smród papierosów.

  ur.....@gm...il.com / 18 marca 2019

 • 5,0/ 10

  Bardzo szybko zmieniające się wątki i akcja (reżyser podjął się próby odniesienia do większości dzieł Szekspira), dodatkowo czarny humor nie zawsze wysokich lotów przeplatający się wstawkami z horrorów a zaraz potem komedii. W niektórych momentach trochę jakby na siłe próbowało się rozmieszczyć widza. Choć muszę przyznać, że w tym wszystkim było kilka ukrytych przesłań. Jednak pod koniec wyczekiwałam już końca sztuki.

  za.....@gm...il.com / 17 marca 2019

 • 3,0/ 10

  Infantylne podejscie do Szrkspira, choc mozna byloby z humorem zestawic jego utwory na duzo wyzszym poziomie intelektualnym.

  wo.....@po...ta.onet.pl / 27 lutego 2020

 • 1,0/ 10

  Super. Rewelacja. Po spektaklu miałem ciężki egzamin na doradce podatkowego w ministerstwie finansów i zdałem.

  kr.....@....pl / 28 marca 2019

Teatr Polonia - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 56
00-545 Warszawa

http://www.teatrpolonia.pl/

Kup bilet