Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Warszawie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Dzięki filtrom możesz wybrać konkretny gatunek, datę, muzeum, koncert czy teatr. Repertuar Warszawa możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.
  3. Jeśli chcesz wybrać repertuar konkretnego teatru, muzeum, czy innej instytucji kultury, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  4. Możesz wybrać zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar w określonym czasie.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatrów Warszawa.

Teatr Polonia

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

Teatr Polonia mieści się w wyjątkowym miejscu w Warszawie, w kamienicy wybudowanej w 1935 r. W tym miejscu zostało otwarte pierwsze powojenne kino - Kino Polonia. W dzisiejszym kształcie teatr funkcjonuje dzięki Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Popadający w ruinę obiekt został wyremontowany i wyposażony, dzięki czemu w 2005 r. została otwarta Mała Scena Teatru Polonia – „Fioletowe Pończochy”, a rok później Duża Scena, mieszcząca 266 widzów.

Repertuar Teatru Polonia jest różnorodny, choć nierzadko podejmuje trudne i ważne tematy. Wybrane sztuki reżyserowane są przez samą Krystynę Jandę. Co ciekawe, część spektakli granych w pierwszych latach działalności teatru, niezmiennie pozostaje w repertuarze. Są to m.in.: „Seks dla opornych” Michele Rial, w reż. Krystyny Jandy, “32 omdlenia” Antoniego Czechowa, w reż. Andrzeja Domalika i „Pan Jowialski” Aleksandra Fredry, w reż. Anny Polon.

Jednak oferta Teatru Polonia to nie tylko spektakle grane w siedzibie, ale również organizacja przedstawień w plenerze, które odbywają się w miesiącach wakacyjnych. Letni teatr dostępny jest dla wszystkich za darmo.

Spektakle Teatru Polonia to sztuki zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Najczęściej wystawiane są dramaty, ale też komedie, tragikomedie i monodramy. To, co wyróżnia spektakle, to doskonała obsada aktorska i aktualne, dające do myślenia scenariusze.

Bilety i wejściówki do Teatru Polonia w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl

Repertuar Teatr Polonia w Warszawie