Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów

Teatr Polonia

ul. Marszałkowska 56
00-545 Warszawa

Teatr Polonia mieści się w budynku dawnego, powojennego Kina Polonia. Stało się tak za sprawą Krystyny Jandy i Edwarda Kłosińskiego, którzy zakupili salę dawnego kina i przekazali ją notarialnie na rzecz Fundacji Krystyny Jandy. Zaczął tam działać Teatr Polonia, którego nazwa pochodzi od założeń artystycznych – teatr miał zajmować się głównie tekstami kobiet i o kobietach.
Repertuar Teatru Polonia jest bardzo bogaty zarówno w nowe propozycje, jak i te początku swojej działalności. Ponad połowa premier, które wystawiono w pierwszych latach od otwarcia Teatru nadal pozostają na afiszu.
W ofercie Teatru Polonia działa również inicjatywa grania w czasie przerwy letniej – na ulicy i bezpłatnie. Pierwszy spektakl tego typu odbył się na Placu Konstytucji w reżyserii Krzysztofa Bizio pt.”Lament na Placu Konstytucji” i był wtedy wystawiany tego roku ponad 37 razy. W myśl idei teatru ulicznego, miejskiego zaczęły powstawać kolejne premiery i do dziś każdego roku, latem odbywają się spektakle plenerowe z ramienia Teatru Polonia. Zarówno na Placu Konstytucji jak i przy ul. Grójeckiej 65 przed Och-Teatrem.

Bilety i wejściówki do Teatru Polonia w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl

Repertuar Teatr Polonia w Warszawie