Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
  1. Jeśli chcesz wyszukać repertuar teatrów w Warszawie, wybierz w górnym rozwijanym menu nazwę miejscowości.
  2. Jeśli chcesz wybrać repertuar danego teatru w filtrach, wybierz nazwę szukanej instytucji.
  3. Wybierz zakres dat, aby zobaczyć, jaki będzie repertuar.
  4. Możesz również zawęzić wybór do wydarzeń z danego gatunku np. komedie albo do biletów w wybranej cenie np. do 40 zł.
  5. Jeśli chcesz znaleźć tylko bilety w promocyjnych cenach, zaznacz checkbox "Promocyjna cena".
  6. Korzystając z naszego serwisu, w łatwy sposób znajdziesz repertuar teatr Warszawa

Teatr Polonia

ul. Marszałkowska 56, Warszawa

Teatr Polonia mieści się w wyjątkowym miejscu w Warszawie, w kamienicy wybudowanej w 1935 r. W tym miejscu zostało otwarte pierwsze powojenne kino - Kino Polonia. W dzisiejszym kształcie teatr funkcjonuje dzięki Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Popadający w ruinę obiekt został wyremontowany i wyposażony, dzięki czemu w 2005 r. została otwarta Mała Scena Teatru Polonia – „Fioletowe Pończochy”, a rok później Duża Scena, mieszcząca 266 widzów.

Repertuar Teatru Polonia jest różnorodny, choć nierzadko podejmuje trudne i ważne tematy. Wybrane sztuki reżyserowane są przez samą Krystynę Jandę. Co ciekawe, część spektakli granych w pierwszych latach działalności teatru, niezmiennie pozostaje w repertuarze. Są to m.in.: „Seks dla opornych” Michele Rial, w reż. Krystyny Jandy, “32 omdlenia” Antoniego Czechowa, w reż. Andrzeja Domalika i „Pan Jowialski” Aleksandra Fredry, w reż. Anny Polon.

Jednak oferta Teatru Polonia to nie tylko spektakle grane w siedzibie, ale również organizacja przedstawień w plenerze, które odbywają się w miesiącach wakacyjnych. Letni teatr dostępny jest dla wszystkich za darmo.

Spektakle Teatru Polonia to sztuki zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów. Najczęściej wystawiane są dramaty, ale też komedie, tragikomedie i monodramy. To, co wyróżnia spektakle, to doskonała obsada aktorska i aktualne, dające do myślenia scenariusze.

Bilety i wejściówki do Teatru Polonia w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl

Repertuar Teatr Polonia w Warszawie