Swing - zdjęcie

Swing

Marek i Lucyna to udane, ale rutynowe małżeństwo, Andrzej zaś to lekki świr. Połączyła ich przyjaźń i wspólne mieszkanie. Panów dodatkowo nęci nieodparta chęć spróbowania rozrywki przez duże „S” – Swingu! Oczywiście tylko dla ratowania związku. Uknuta przez nich intryga od początku się sypie i wpada w korkociąg nieporozumień.

Domniemana dziewczyna Andrzeja nią nie jest, chociaż ma w to choć przez chwilę mocno wierzyć, zaś jego dziewczyna, która według Andrzeja nią nie jest, chociaż w sumie jest, myśli, że tegoż śmiertelnie pogryzł… waran, ale tak naprawdę porwali go kosmici. Lucyna przestaje być żoną Marka, Marek zaś myśli tylko o selerze. Na szczęście Andrzej pozostaje sobą, czyli wariatem na żądanie. Czy nadążacie Państwo? Wystarczy do tego dodać koktajl z białego wina, ośmiornicę, krewetki, małże i selera, aby mieć mieszankę wybuchową godną Alfreda Nobla.

Teatr sięgnął po tekst twórcy kabaretowego Abelarda Gizy – znanego i lubianego satyryka młodego pokolenia. Dzięki niemu oraz wspaniałym aktorom scena zapełnia się erotyzmem, intrygą oraz humorem rodem z „Latającego Cyrku Monty Pythona”. Reżyseria to pikantna mieszanka chili oraz intryg z akt WSI, za którą odpowiada Dariusz Niebudek. Wprowadził on pewną poprawkę, nieco postarzając dwoje z pięciorga bohaterów. W konsekwencji motyw przewodni, rozważania z cyklu „jak się pozbyć rutyny w związku”, nabrał barw i prawdopodobieństwa.

Źródło zdjęcia: http://www.teatrpalladium.com

Obsada

Arkadiusz Nader / Tomasz Dedek

Andrzej Deskur / Jacek Kawalec

Urszula Piwnicka / Jolanta Mrotek

Marta Chodorowska / Aleksandra Nieśpielak

Violetta Arlak / Maria Ciunelis

Teatr Palladium - Adres i dojazd

ul. Złota 9
00-019 Warszawa

http://www.teatrpalladium.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.