Śmiertelna Pułapka - zdjęcie Śmiertelna Pułapka - zdjęcie Śmiertelna Pułapka - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów
67 zainteresowanych osób

7,8 / 10

Śmiertelna Pułapka

"Śmiertelna Pułapka" to inteligentnie i komicznie opisana historia misternie zaplanowanego morderstwa. Sidney Bruhl, popularny autor Broadwayowskich thrillerów, pozornie wiedzie szczęśliwe i spokojne życie w swoim domu z Connecticut. W rzeczywistości cierpi na brak weny, co powoduje frustrację i coraz poważniejsze problemy finansowe. Szansę na rozwiązanie swoich problemów widzi w chwili, gdy jego student przysyła mu tekst swojej pierwszej sztuki z prośbą o opinię. Wspólnie z żoną obmyśla plan, który ma zapewnić mu fortunę i wieczną sławę. Nie wszystko idzie jednak po ich myśli. Akcja plącze się, a komiczne i zaskakujące zwroty trzymają w napięciu do finału.

Czy w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko można zapisać elektronicznie, w wielu dobrze strzeżonych kopiach taka intryga jest możliwa? Czy są autorzy, którzy w obawie przed wyciekiem ich tekstu mają tylko jedną, wydrukowaną kopię? Może nie, ale warto zastanowić się, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć z zazdrości czy chęci zysku. Taka refleksja przyda się w każdych czasach.

"Śmiertelna Pułapka" Iry Levina to jeden z najbardziej udanych kryminałów w historii teatru. Doczekała się hollywoodzkiej ekranizacji z udziałem Michaela Caine'a i Christophera Reeve'a, a na Broadwayu była najdłużej granym przedstawieniem. W ciągu czterech lat od premiery w 1978 roku została wystawiona ponad 1800 razy. Marian Seldes, grająca rolę Myry nie opuściła ani jednego przedstawienia i została wpisana do księgi rekordów Guinessa jako najbardziej wytrwała aktorka.

W spektaklu występuje Krzysztof Tyniec jako Sidney, Ewa Telega jako Myra, Wiktor Zborowski jako Porter, Aleksandar Milicević jako Clifford, Magdalena Zawadzka jako Helga.

Realizacja

Reżyseria - Andrzej Strzelecki

Przekład - Małgorzata Maliszewska

Scenografia - Tatiana Kwiatkowska

Oprawa wokalna - Marta Wągrocka

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  polecam,

  sa.....@....pl / 08 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Rewelacja! Spektakl godny polecenia.

  sy.....@....pl / 28 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie. Niespodziewane zwroty akcji, ogląda się niczym thriller czy kryminał. Do tego humrystyczne dialogi. Zdecydowanie polecam. :)

  bi.....@gm...il.com / 06 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Wesoło, szybka akcja, świetna gra aktorska.

  an.....@ho...il.com / 08 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  zaskakujące zwroty akcji, ciekawa fabuła

  mi.....@....pl / 07 listopada 2017

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Genialna Magdalena Zawadzka!

  pa.....@gm...il.com / 16 listopada 2017

 • 7,0/ 10

  Lepsze recenzje niż przedstawienie. Bez błyskotliwej roli M.Zawadzkiej byłoby słabo.

  ad.....@gm...il.com / 29 stycznia 2018

 • 7,0/ 10

  Doskonale kreacje Zawadzkiej i Zborowskiego, ale Krzysztof Tyniec z trochę męczącą nadekspresją.

  mo.....@gm...il.com / 06 lipca 2017

 • 2,0/ 10

  Intryga prosta i nieciekawa, tresc zadna, humor prawie zaden, warsztat jedynie uczciwy ale tez bez szalu. Polecam tylko jesli ktos naprawde nie ma co robic z czasem.

  AN.....@GM...IL.COM / 28 stycznia 2018

 • 1,0/ 10

  Spektakl nie zachwycił, gra aktorska na słabym poziomie, Gra K. Tyńca mnie zmęczyła, natomiast M. Zawadzka i W.Zborowski jak zwykle na wysokim poziomie. Generalnie oceniam bardzo słabo.

  et.....@....pl / 28 stycznia 2018

Teatr Palladium - Adres i dojazd

ul. Złota 9
00-019 Warszawa

http://www.teatrpalladium.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.