Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

7,6 / 10

Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem

Czy kiedykolwiek …

… rozgrywałeś z żoną niekończący się mecz słownego ping-ponga, który nie doprowadził do żadnej konkluzji?

… odniosłeś wrażenie, że zrozumienie języka własnych dzieci jest trudniejsze niż dialog z kosmitą?

… szturmowałeś gabinet szefa batalią o podwyżkę, by po chwili pożegnać go uprzejmym „Oczywiście, panie prezesie”?

… straciłeś głowę (lub dwie) dla uroczej studentki?

… marzyłeś o spektakularnym przebudzeniu na półmetku życia, nie przewidując jednak, że będzie to przebudzenie ” z ręką w nocniku”?

Ponieważ od dawna nikt nie przygotował uczciwego programu o współczesnym facecie, doszliśmy do wniosku, że zrobimy to sami. W dzisiejszej kulturze współczesny samiec to albo gangster, albo prezes banku, albo przegrany żulik zarabiający odwożeniem koszyków pod supermarketem. A o nas – przeciętniakach – ani słowa. O tych, którzy pływają na powierzchni, ale nie błyszczą na okładkach kolorowych tygodników – milczenie absolutne. O mężach, ojcach, pracownikach, otyłych i wysportowanych, fujarach i złotych rączkach, dowcipnych i smutasach – zero informacji. Nieskromnie uważamy, że na takie lekceważenie nie zasługujemy. Dlatego chętnie zaprosimy Cię do naszego świata i opowiemy o naszych zachwytach nad niektórymi częściami kobiecego ciała; powiemy, czego wymaga od nas świat, a czego my wymagamy od świata; zdradzimy nasze metody wychowawcze; jak dbamy o wygląd zewnętrzny i jak staramy się zaimponować płci pięknej. Poruszymy jeszcze setkę innych, niemniej frapujących kwestii.

Co więcej – uczynimy to śpiewająco.

„Męskie D’ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem” to pierwsza na polskiej scenie próba zmierzenia się z tematem „dorastania 40+”, w konwencji kabaretowej osadzonej w formie teatru muzycznego.

Znakomity tekst Tomasza Jachimka opiera się na 12 rozdziałach z prologiem i epilogiem poświęconych różnym zagadnieniom ze świata mężczyzny przechodzącego kryzys wieku średniego. Każda z części zawiera piosenkę w innej stylistyce muzycznej będącą kontynuacją scenicznego dialogu. Wpadająca w ucho muzyka Bolesława Rawskiego, oraz Urszuli Borkowskiej i Marcina Partyki, jest idealnym dopełnieniem konwencji musicalu. Z kolei piosenki w wykonaniu czterech wokalistów, Przemysława Baińskiego, Michała Dembińskiego, Arkadiusza Lipnickiego oraz Przemysława Żywczoka, śpiewających w ścisłej harmonii, nabierają jakości brzmienia i wyrazu, podkreślając tym samym świetne teksty Jachimka.

W przewodniczkę po świecie andropauzy, która bierze pod kobiecą lupę kalejdoskop męskich udręk, wcielają się wymiennie drapieżne femme fatale — Anna Oberc i Ada Gostkowska. W „galerii współczesnego mężczyzny” zderzą się dwa światy: Wenus i Marsa, skonfrontuje się męskie spojrzenie z rzeczywistym stanem rzeczy. Teatr muzyczny nabierze klasycznego brzmienia z musicalowym zacięciem, a kabaret przybierze formę scenicznego spektaklu.

Na scenie występują między innymi Anna Oberc jako Obsada, Ada Gostkowska jako Obsada, Przemysław Baiński jako Kwartet wokalny, Arkadiusz Lipnicki jako Kwartet wokalny, Michał Dembiński jako Kwartet wokalny, Przemysław Żywczok jako Kwartet wokalny.

Źródło zdjęcia: fot. Mariusz Dmowski

Zwiastuny

Obsada

Przemysław Baiński - zdjęcie

Przemysław Baiński
Kwartet wokalny

Arkadiusz Lipnicki - zdjęcie

Arkadiusz Lipnicki
Kwartet wokalny

Michał Dembiński - zdjęcie

Michał Dembiński
Kwartet wokalny

Przemysław Żywczok
Kwartet wokalny

Realizacja

JACEK SUBOCIAŁŁO – piano

WOJCIECH „GUMIŚ” GUMIŃSKI – kontrabas

SZYMON LINETTE – instrumenty perkusyjne

BOLESŁAW RAWSKI oraz URSZULA BORKOWSKA i MARCIN PARTYKA - muzyka

ANTONIUSZ DIETZIUS - inscenizacja i reżyseria

ANNA WAŚ - scenografia i kostiumy

TOMASZ JACHIMEK – scenariusz i teksty piosenek

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Jesteśmy pod wrażeniem - piosenki stworzone do spektaklu genialne, towarzyszą nam na co dzień :)

  gr.....@....pl / 13 maja 2018

 • 9,0/ 10

  To był bardzo dobry wybór i mile spędzony czas. Po spektaklu lampka szampana z aktorami. Bardzo miła atmosfera.

  do.....@....pl / 01 stycznia 2019

 • 8,0/ 10

  Dobrze wykonane partie wokalne aktorów, wesoły program, bardzo dobrze wykonywany podkład muzyczny. Słabo przygotowana widownia, nie z każdego punktu dobra widoczność sceny, mało wygodne krzesła.

  ta.....@....pl / 05 stycznia 2019

 • 7,0/ 10

  Lekki spektakl , w sam raz na świętowanie Nowego Roku !

  ro.....@po...ta.onet.pl / 02 stycznia 2019

 • 5,0/ 10

  całkiem ciekawy pomysł, nie do końca jednak wykorzystany, słabe prowadzenie - silenie się na mało śmieszne żarty, dużo lepiej wypadają panowie, kiepsko wypadła również organizacja spektaklu sylwestrowego - bo zakończono na 2 minuty przed północą, a kolejka po szampana spowodowała tłok

  an.....@po...ta.wp.pl / 03 stycznia 2019

Teatr Palladium - Adres i dojazd

ul. Złota 9
00-019 Warszawa

http://www.teatrpalladium.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.