Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

7,6 / 10

Męskie D'ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem

Czy kiedykolwiek …

… rozgrywałeś z żoną niekończący się mecz słownego ping-ponga, który nie doprowadził do żadnej konkluzji?

… odniosłeś wrażenie, że zrozumienie języka własnych dzieci jest trudniejsze niż dialog z kosmitą?

… szturmowałeś gabinet szefa batalią o podwyżkę, by po chwili pożegnać go uprzejmym „Oczywiście, panie prezesie”?

… straciłeś głowę (lub dwie) dla uroczej studentki?

… marzyłeś o spektakularnym przebudzeniu na półmetku życia, nie przewidując jednak, że będzie to przebudzenie ” z ręką w nocniku”?

Ponieważ od dawna nikt nie przygotował uczciwego programu o współczesnym facecie, doszliśmy do wniosku, że zrobimy to sami. W dzisiejszej kulturze współczesny samiec to albo gangster, albo prezes banku, albo przegrany żulik zarabiający odwożeniem koszyków pod supermarketem. A o nas – przeciętniakach – ani słowa. O tych, którzy pływają na powierzchni, ale nie błyszczą na okładkach kolorowych tygodników – milczenie absolutne. O mężach, ojcach, pracownikach, otyłych i wysportowanych, fujarach i złotych rączkach, dowcipnych i smutasach – zero informacji. Nieskromnie uważamy, że na takie lekceważenie nie zasługujemy. Dlatego chętnie zaprosimy Cię do naszego świata i opowiemy o naszych zachwytach nad niektórymi częściami kobiecego ciała; powiemy, czego wymaga od nas świat, a czego my wymagamy od świata; zdradzimy nasze metody wychowawcze; jak dbamy o wygląd zewnętrzny i jak staramy się zaimponować płci pięknej. Poruszymy jeszcze setkę innych, niemniej frapujących kwestii.

Co więcej – uczynimy to śpiewająco.

„Męskie D’ramy, czyli między testosteronem a reumatyzmem” to pierwsza na polskiej scenie próba zmierzenia się z tematem „dorastania 40+”, w konwencji kabaretowej osadzonej w formie teatru muzycznego.

Znakomity tekst Tomasza Jachimka opiera się na 12 rozdziałach z prologiem i epilogiem poświęconych różnym zagadnieniom ze świata mężczyzny przechodzącego kryzys wieku średniego. Każda z części zawiera piosenkę w innej stylistyce muzycznej będącą kontynuacją scenicznego dialogu. Wpadająca w ucho muzyka Bolesława Rawskiego, oraz Urszuli Borkowskiej i Marcina Partyki, jest idealnym dopełnieniem konwencji musicalu. Z kolei piosenki w wykonaniu czterech wokalistów, Przemysława Baińskiego, Michała Dembińskiego, Arkadiusza Lipnickiego oraz Przemysława Żywczoka, śpiewających w ścisłej harmonii, nabierają jakości brzmienia i wyrazu, podkreślając tym samym świetne teksty Jachimka.

W przewodniczkę po świecie andropauzy, która bierze pod kobiecą lupę kalejdoskop męskich udręk, wcielają się wymiennie drapieżne femme fatale — Anna Oberc i Ada Gostkowska. W „galerii współczesnego mężczyzny” zderzą się dwa światy: Wenus i Marsa, skonfrontuje się męskie spojrzenie z rzeczywistym stanem rzeczy. Teatr muzyczny nabierze klasycznego brzmienia z musicalowym zacięciem, a kabaret przybierze formę scenicznego spektaklu.

Źródło zdjęcia: fot. Mariusz Dmowski

Zwiastuny

Obsada

Przemysław Baiński - zdjęcie

Przemysław Baiński
Kwartet wokalny

Arkadiusz Lipnicki - zdjęcie

Arkadiusz Lipnicki
Kwartet wokalny

Michał Dembiński - zdjęcie

Michał Dembiński
Kwartet wokalny

Przemysław Żywczok
Kwartet wokalny

Realizacja

JACEK SUBOCIAŁŁO – piano

WOJCIECH „GUMIŚ” GUMIŃSKI – kontrabas

SZYMON LINETTE – instrumenty perkusyjne

BOLESŁAW RAWSKI oraz URSZULA BORKOWSKA i MARCIN PARTYKA - muzyka

ANTONIUSZ DIETZIUS - inscenizacja i reżyseria

ANNA WAŚ - scenografia i kostiumy

TOMASZ JACHIMEK – scenariusz i teksty piosenek

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Jesteśmy pod wrażeniem - piosenki stworzone do spektaklu genialne, towarzyszą nam na co dzień :)

  gr.....@....pl / 13 maja 2018

 • 9,0/ 10

  To był bardzo dobry wybór i mile spędzony czas. Po spektaklu lampka szampana z aktorami. Bardzo miła atmosfera.

  do.....@....pl / 01 stycznia 2019

 • 8,0/ 10

  Dobrze wykonane partie wokalne aktorów, wesoły program, bardzo dobrze wykonywany podkład muzyczny. Słabo przygotowana widownia, nie z każdego punktu dobra widoczność sceny, mało wygodne krzesła.

  ta.....@....pl / 05 stycznia 2019

 • 7,0/ 10

  Lekki spektakl , w sam raz na świętowanie Nowego Roku !

  ro.....@po...ta.onet.pl / 02 stycznia 2019

 • 5,0/ 10

  całkiem ciekawy pomysł, nie do końca jednak wykorzystany, słabe prowadzenie - silenie się na mało śmieszne żarty, dużo lepiej wypadają panowie, kiepsko wypadła również organizacja spektaklu sylwestrowego - bo zakończono na 2 minuty przed północą, a kolejka po szampana spowodowała tłok

  an.....@po...ta.wp.pl / 03 stycznia 2019

Teatr Palladium

PALLADIUM to nie tylko znane i popularne miejsce, gdzie od lat organizowane są najważniejsze koncerty w Warszawie. PALLADIUM, to również scena teatralna, która ruszyła w lutym 2011 roku! Teatr jest poszerzeniem oferty PALLADIUM o prezentację spektakli teatralnych zachowując dotychczasowy profil działalności koncertowej.

TEATR PALLADIUM, liczy ponad 620 miejsc na widowni, stał się pod tym względem jednym z największych teatrów w Warszawie i największym prywatnym teatrem w Polsce. Scena ma 8 metrów głębokości i 12 metrów szerokości.

Adres i dojazd

ul. Złota 9
00-019 Warszawa

http://www.teatrpalladium.com/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

10,0
Średnia ocena
Niesamowita atmosfera, piękna muzyka, a serce przepełnione radością i wzruszeniem.
- Agnieszka

19.05 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
8,6
Średnia ocena
Nastrój bardzo klimatyczny
- Zuzanna

19.05 / 17:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
9,1
Średnia ocena
Genialne wykonanie i aranżacja!
- Beata

19.06 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet