Lalka

Wśród znawców literatury polskiej na wieść, że któryś teatr odważył się wystawić to arcydzieło na deskach scenicznych, nasuwa się proste pytanie: jak oni to zaadaptowali? Jak to jest zrobione? Przecież to praktycznie niewykonalne! Dla filmu częste zmiany akcji, miejsca i czasu – to norma. Ale w teatrze?

Choćby ze zwykłej ciekawości, powinniście Państwo sprawdzić, jak twórcy tego widowiska z Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna w błyskawicznym tempie przenoszą nas z mieszczańsko-arystokratycznego salonu na dworzec kolejowy(z którego nawet odjeżdża pociąg!); ze sklepu Rzeckiego do paryskiego laboratorium, gdzie gości Wokulski; czy z ogrodów Prezesowej Zasławskiej na warszawską ulicę. A wszystko z wielką dbałością o klasyczny kostium i stylowe wnętrza.

Co pominięto? Które zaś wątki, tej wzbudzającej kontrowersje już od samego momentu powstania, XIX-wiecznej powieści, uznano za najważniejsze w adaptacji?

Zapraszając wszystkich Państwa na spektakl, zdradzimy tylko tyle, że nauczyciele języka polskiego, którzy już mieli okazję obejrzeć naszą „Lalkę”, niezwykle pochlebnie ocenili tę realizację.

Uznali, że zaproponowano im widowisko, będące znakomitym materiałem wyjściowym do omawiania na zajęciach z młodzieżą tego największego, wielowątkowego dzieła polskiego pozytywizmu.

Źródło zdjęcia:

Obsada

Janusz Kaczmarski

Mariusz Osmelak

Ryszard Pochroń

Ryszard Malinowski

Grzegorz Widera

Dariusz Waraksa

Tomasz Kłaptocz

Bogdan Kokotek

Teatr Palladium - Adres i dojazd

ul. Złota 9
00-019 Warszawa

http://www.teatrpalladium.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.