Calineczka - zdjęcie Calineczka - zdjęcie Calineczka - zdjęcie Calineczka - zdjęcie Calineczka - zdjęcie Calineczka - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

8,1 / 10

Calineczka

Jak zmierzyć miłość, jeśli jej wielkość mieści się w sercu? Teatr Palladium przedstawia musical CALINECZKA inspirowany baśnią Hansa Christiana Andersena, który jest w warstwie fabularnej jej dojrzalszą wersją. Spektakl w wyjątkowej oprawie muzycznej i wizualnej, wykorzystujący elementy tańca, pięknej scenografii, gry świateł, niesamowitych kostiumów, elementów kaskaderskich – taniec na szarfie, podwieszonej pod sufitem.

Musical zabierze widzów w świat wyobraźni by udowodnić, że nawet najmniejsza istota jest dla kogoś całym światem, a jedyną istotną w życiu miarą jest wielkość serca.

To historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej drogi, prawie do spełniania marzeń i prawdziwej miłości. Przygody, które spotykają główną bohaterkę, w metaforyczny sposób ukazują wyzwania, z jakimi współcześnie zmierza się każdy, wchodzący w dojrzałe życie, młody człowiek – podporządkowanie tradycji, wykluczenie przez grupę, samotność i pogoń za materializmem. Wszystkie perypetie prowadzą jednak główną bohaterkę do odkrycia, że dzięki poznaniu i zaakceptowaniu siebie, każdy ma prawo mieć nadzieję na szczęście. Naszą intencją jest zrobienie spektaklu, który pozwoli odetchnąć widzom od bolączek dnia codziennego i sprawi, że poczują się zainspirowani i pewni, że mają prawo do realizacji marzeń w swoim życiu .

Tym spektaklem dajemy sobie prawo do marzeń i chcemy tą wiarą w marzenia natchnąć widzów.

Dzięki zaangażowaniu artystów, którzy reprezentują różne dziedziny sztuki, musical będzie pulsował wyjątkową energią na wielu płaszczyznach. Jego muzyczny i wizualny rozmach wykroczy daleko poza niewielkie ramy małego scenicznego spektaklu. Zgadza się to z filozofią samego Hansa Christiana Andersena, który mawiał, że „wartość ma nie tylko sam podarunek, ale też sposób, w jaki zostaje ofiarowany”. Dotychczasowy dorobek twórców pozwala oczekiwać, że ich familijne widowisko skutecznie zaczaruje młodych i urzeknie też i starszych widzów, którzy przypomną sobie lata niewinności, gdy wszystko wydawało się możliwe.

Przy całym natłoku różnych informacji, mamy wrażenie, że dorośli zapominają o swoim wewnętrznym dziecku, a może to właśnie ono potrzebuje móc się czasem obudzić. Naszym marzeniem jest zachwycać dziecko w każdym z nas.

Jest to opowieść o maleńkiej dziewczynce, nie większej od ludzkiego kciuka, która narodziła się z ziarna zasianego przez bezdzietną kobietę. Uroda Calineczki spowodowała, że ropucha porwała ją na żonę dla swego syna – szczęśliwie udało jej się uciec z pomocą motyla i dwóch rybek. Nie dane było jednak jej długo cieszyć się wolnością, gdyż porwał ją chrabąszcz. Ten zabrał dziewczynkę do siebie, lecz porzucił ją pod wpływem rodziny, która uznała ją za brzydką. Tułająca się zimą po świecie Calineczka znalazła schronienie u polnej myszy, która z kolei wyswatała ją kretowi. Załamana, że będzie musiała spędzić resztę życia pod ziemią, Calineczka została uratowana przez ocaloną niegdyś przez siebie jaskółkę, która zaniosła ją na pole kwiatów. Tam dziewczynka spotkała króla elfów, którego pokochała i poślubiła. Podarował jej nowe imię oraz parę skrzydełek.

Spektakl dla widzów od 5 roku życia.

W spektaklu występują między innymi Olga Kalicka jako Calineczka, Adrianna Gostkowska jako Przepowiednia, Patryk Rybarski jako Motyl, Adam Adamonis jako Kret, Sandra Staniszewska jako Matka Żaba / Mysz, Karolina Banaszek jako Jaskółka.

Obsada

Olga Kalicka - zdjęcie

Olga Kalicka
Calineczka

Adrianna Gostkowska - zdjęcie

Adrianna Gostkowska
Przepowiednia

Sandra Staniszewska - zdjęcie

Sandra Staniszewska
Matka Żaba / Mysz

Magdalena Ceran - zdjęcie

Magdalena Ceran
Syn Żaby II / Chrabąszcz II

Julia Pasiorowska - zdjęcie

Julia Pasiorowska
Syn Żaby III / Chrabąszcz III / Elf I

Kamil Krupicz - zdjęcie

Kamil Krupicz
Orkiestra / Chrabąszcz IV / Strażnik II / Książę Elfów

Mirosław Woźniak - zdjęcie

Mirosław Woźniak
Syn Żaby / Chrabąszcz Porywacz / Strażnik I / Elf II

Realizacja

Scenariusz, reżyseria i scenografia: Małgorzata Szabłowska

Muzyka: Wojciech Kostrzewa

Kostiumy: Katarzyna Rott

Choreografia: Anna Hop

Ilustracje i animacje: Ryszard i Maja Rogoccy

Reżyseria światła: Olga Skumiał

Przygotowanie wokalne, wokalizy: Natalia Bajak

Asystent reżysera, koordynacja pracy artystycznej, realizacja muzyczna: Maciej Leśniak

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Piekne kostiumy, i choreografia (np. aktorzy imitujacy zwierzeta), piekny balet powietrzny, bardzo mila muzyka i piosenki latwo wpadajace w ucho ... polecam, opierajac sie na opinii 8-letniej corki ... duzy punkt pozytywny to dostep do aktorow po spektaklu.

  pa.....@ho...il.com / 18 października 2017

 • 9,0/ 10

  Spektakl był bardzo dobry; treść za trudna do zrozumienia przez dzieci, choć moja córeczka 4ro letnia oglądała go z zaciekawieniem.

  ws.....@....pl / 16 października 2017

 • 7,0/ 10

  Świetne kostiumy i oprawa muzyczna, mimo wszystko żałuję, że zabrałam córeczkę - nauczyła się, że najważniejsze w życiu to znaleźć księcia....

  iz.....@gm...il.com / 04 czerwca 2017

 • 5,0/ 10

  Zdecydowanie za glośna muzyka.Moja wnuczka ubrała czapkę na uszy , żeby było ciszej.

  in.....@fo...ra.pl / 15 lutego 2018

Teatr Palladium - Adres i dojazd

ul. Złota 9
00-019 Warszawa

http://www.teatrpalladium.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.