Z życia roślin - zdjęcie Z życia roślin - zdjęcie Z życia roślin - zdjęcie Z życia roślin - zdjęcie Z życia roślin - zdjęcie

Średnia ocena

24 oddanych głosów

8,8 / 10

Z życia roślin

Stary dom, przy nim zaniedbany ogród. Pan Tuli Pan dużo czasu spędza w szklarni. Mlecz lubi poleżeć w trawie. Rosiczka zna tajniki zielarstwa, a Niezabudka przynosi szczęście. Pszenica mieszka po sąsiedzku, na polu. W ich trwanie, regulowane porami roku i ogrodniczymi rytuałami, wkracza Gaja, z miejskimi nawykami i narzędziami. Może wszystkich wyplenić, wyrwać z korzeniami albo sama je zapuścić i zostać. Żeby zapanować nad roślinami, trzeba ubrudzić sobie ręce.

Życie miejskie czy ucieczka na wieś? Koszenie trawników czy łąki kwietne? Pielęgnacja i hodowla czy swobodny wzrost? Tekst Igora Gorzkowskiego i Alicji Kobielarz dotyka aktualnych trendów, nie tylko z życia roślin. Jednocześnie pozostaje uniwersalnym dramatem o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie i dokonywaniu wyborów życiowych, które mają dalekosiężne konsekwencje.

Na scenie występują między innymi Sebastian Perdek, Aleksandra Pisula, Maria Pawłowska, Paulina Komenda, Krzysztof Wach, Michał Surówka.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Artur Wesołowski

Realizacja

Reżyseria: Igor Gorzkowski

Scenariusz: Igor Gorzkowski, Alicja Kobielarz

Głos: Krystyna Janda

Kostiumy i scenografia: Aleksandra Reda

Ruch sceniczny: Inga Pilchowska

Charakteryzacja: Ali Kosoian-Koźbielska

Światło: Zofia Krystman

Opracowanie muzyczne: Maciej Witkowski

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Oryginalna, ciekawa sztuka, świetnie i z zaangażowaniem zagrana. Dzięki temu, że sala jest kameralna, aktorzy są na wyciągnięcie ręki:)

  ad.....@ga...ta.pl / 04 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Ciekawy pomysł, świetne wykonanie

  ma.....@gm...il.com / 04 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Byłam drugi raz, niezmiennie cudowne! Wspaniała obsada, która świetnie bawi się na scenie i mnóstwo przemyśleń o życiu.

  ko.....@gm...il.com / 03 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawe wydarzenie, miło spędzony czas :)

  bi.....@gm...il.com / 25 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  fajna sztuka, oryginalna, bardzo dobre aktory

  to.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl cudny, aktorzy wspaniali! Scena bardzo kameralna, aktorzy wchodzą w drobne interakcje z widownią, co dla mnie jest bardzo na plus:)) zdecydowanie polecam na taki sposób na spędzenie wieczoru :)

  ko.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Naprawdę polecam! Kameralne przedstawienie, scena bardzo blisko widza, a aktorzy naprawdę dają z siebie wszystko. Piękne widowisko!

  ha.....@gm...il.com / 11 października 2021

 • 9,0/ 10

  Bardzo mi się podobało choć myślę że to nie jest spektakl jak szuka sue jedynie rozrywki komedii na sobotni wieczór. Bardzo ciekawa koncepcja bliskiej odległości aktorów i publiczności. Pierwszy raz byłam w Teatrze ochoty i na pewno tam powrócę.

  em.....@....pl / 04 lipca 2022

 • 8,0/ 10

  Bardzo fajne przedstawienie

  ma.....@gm...il.com / 23 kwietnia 2022

 • 7,0/ 10

  Pomysł sztuki fajny, tylko gdzieś się coś pogubiło. Sztuka mi się podobała i dobrze ja zobaczyć. Zdecydowanie nie wygodna widownia. Osoby siedzące z boku musiały się wyginać. Warto by przemyśleć inny układ. Ja zamiast skupiać się na sztuce i jej treści zastanawiałam się jak jest mi nie wygodnie siedzieć.

  ka.....@gm...il.com / 26 stycznia 2022

 • 6,0/ 10

  Miła rozrywka na weekendowy wieczór, spektakl ładny wizualnie. Aktorzy świetnie dobrani do roli. Nieco dyskomfortowo czułam się z powodu bliskości sceny i interakcji aktorów z publicznością, ale to kwestia przyzwyczajenia.

  mu.....@ar...um.pl / 17 stycznia 2022

Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich - Adres i dojazd

ul. Reja 9
02-053 Warszawa

http://teatrochoty.pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.