1970 - zdjęcie 1970 - zdjęcie 1970 - zdjęcie 1970 - zdjęcie 1970 - zdjęcie 1970 - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

1970

W 1970 roku Halina i Jan Machulscy założyli legendarny Teatr Ochoty, niedługo potem powołali do życia Ognisko Teatralne. 50 lat później, zapraszając do współpracy grupę młodych ludzi, przyjrzeliśmy się temu wydarzeniu, ale także szeregowi innych, które miały miejsce w 1970 roku.

Młodzi artyści zetknęli się z dokumentami, zdjęciami i opowieściami z tego czasu. Ich sposób patrzenia na to, co wydarzyło się w 1970 roku był punktem wyjścia do powstania spektaklu. Przełom lat 60. i 70. to czas ogromnych zmian, moment rodzenia się radykalnych idei. Jedną z nich był Teatr Ochoty, w pełni otwarty na widza, oparty na dialogu i eksperymentujący. Spektakl sięga w przeszłość, żeby sprawdzić trwałość tych idei i opowiedzieć za jego pośrednictwem o dzisiejszej rzeczywistości.

Przedstawienie "1970" powstało w ramach obchodów 50-lecia Teatru Ochoty, we współpracy z Polskim Ośrodkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ i Ogniskiem Teatralnym "U Machulskich".

Gdy Halina i Jan Machulscy odeszli z Teatru Ochoty w 1996 r., założyli własne, niezależne Ognisko Teatralne, w oparciu o Polski Ośrodek ASSITEJ, które działa do dziś i w praktyce kontynuuje dziedzictwo edukacyjne Machulskich. Jednocześnie Teatr Ochoty kontynuował działalność edukacyjną. Po niemal 25 latach od secesji połączyliśmy siły w projekcie twórczym – warsztatach teatralnych dla młodzieży z obu Ognisk, których owocem jest interaktywne przedstawienie teatralne.

Na scenie występują między innymi Natalia Stencel, Kalina Siudek, Jan Rogaliński, Alicja Sokół, Maria Kresa, Maciej Zawada.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Reżyseria: Wojtek Faruga

Współpraca pedagogiczna/dramaturgiczna: Dorota Kowalkowska

Współpraca pedagogiczna – ASSITEJ: Sebastian Królikowski

Współpraca pedagogiczna – Teatr Ochoty: Michał Domański

Choreografia: Krystian Łysoń

Muzyka: Sebastian Świąder

Teatr Ochoty im. Haliny i Jana Machulskich - Adres i dojazd

ul. Reja 9, Warszawa

http://teatrochoty.pl

Kup bilet