Strasznie małe formy - Szczątki, Faust, Nazywam się wojna - zdjęcie Strasznie małe formy - Szczątki, Faust, Nazywam się wojna - zdjęcie Strasznie małe formy - Szczątki, Faust, Nazywam się wojna - zdjęcie Strasznie małe formy - Szczątki, Faust, Nazywam się wojna - zdjęcie Strasznie małe formy - Szczątki, Faust, Nazywam się wojna - zdjęcie

Strasznie małe formy - Szczątki, Faust, Nazywam się wojna

SZCZĄTKI

Szczątki to opowieść o nieodwracalnym zachwianiu równowagi w człowieku i nieuchronnym zmierzaniu ku zepsuciu. To rodzaj groteskowo-demonicznego traktatu poruszającego problem śmierci z towarzyszącymi jej oznakami rozkładu. W spektaklu Kobieta i Mężczyzna za pomocą kości, siatek i haków stwarzają świat, w którym piękno zderza się z najciemniejszymi zakamarkami ludzkiej natury. Ten swoisty kult brzydoty inspirowany twórczością Charles`a Baudelaire’a, Edgara Allana Poego i Pära Lagerkvista przypomina nam o istnieniu demona, od którego nie da się uciec, a z którym warto się pogodzić

Miłość to coś, co umiera. A gdy umrze, rozkłada się i staje się glebą dla nowej miłości, żyje w niej tajemnym życiem-i w gruncie rzeczy w miłości nie ma śmierci.

FAUST

Każdy artysta pragnie stworzyć dzieło idealne, wznieść się ponad ludzkie ograniczenia. Co się dzieje w głowie człowieka, którego pragnienie jest tak wielkie, że zamienia się w destrukcyjną siłę, a otaczająca rzeczywistość staje się obłędem, chichotem świata? Czy należy wybierać między rodziną a dążeniem do doskonałości? Czy istnieje mniejsze lub większe zło? Przeszkodą są nasi bliscy? A może my sami…

Zapraszamy na spotkanie z artystą – pisarzem, w jego pracowni skąpanej w kłębach dymu i oparach wosku, w której przedmioty zakrzywiają świat bohatera i skrywają jego największe lęki.

NAZYWAM SIĘ WOJNA

Magazyn wojennych rekonstrukcji – wspomnień tych, którzy ocaleli i chcą o wojnie mówić – zbiór dziecięcych historii. To pozornie zwykłe historie i równie zwykłe dzieciaki, które wciąż się bawią, często się śmieją, marzą. Tylko pozornie – to dzieci wojny, jej wnuki i prawnuki. Dzieci, którym nozdrza wypełnia zapach prochu strzelniczego, a w uszach dźwięczą odgłosy wysadzanych w powietrze domów.

„Nazywam się Wojna.” to kolaż ich historii. Spotkamy tu Włodka, małego powstańca warszawskiego, Ursulkę, Niemkę, której tato zginął podczas I Wojny Światowej czy Błękitnego Chłopaka walczącego na Majdanie w 2015 roku. Łączy ich ciągły lęk o własne jutro i wola walki o przetrwanie. Czy tak być powinno? Czy muszą padać ofiarą rozgrywek dorosłych? Młodzi adepci sztuki lalkarskiej starają się znaleźć odpowiedzi na te pytania, oddając w ręce niepozornej staruszki zadanie zmierzenia się gorzką historią.

Spektakl studentów IV roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku powstał w ramach przedmiotu Teatr ożywionej formy.

Na podstawie tekstów i dramatów Marzeny Sadochy „Za chwilę spadnie bomba” i „Ptaki, które jem”, Magdaleny Fertacz „Trash Story albo sztuka (nie)pamięci”, Michała Rusinka „Zaklęcie na W” oraz Cali Davide’a „Wróg”

Obsada

SZCZĄTKI: Izabela Lachowicz, Daniel Lasecki

FAUTS: Dominik Gorbaczyński, Małgorzata Nowacka, Michał Ferenc

NAZYWAM SIĘ WOJNA: Anna Domalewska i Rafał Derkacz

Realizacja

SZCZĄTKI

Opieka artystyczna: Wiesław Czołpiński, Agnieszka Makowska

Konsultacja scenograficzna: Julia Skuratova

Muzyka: Urszula Chrzanowska

Światła: Maciej Iwańczyk

FAUTS

Opieka artystyczna: dr hab. Artur Dwulit, mgr Agnieszka Makowska

Kompozycje muzyczno-dźwiękowe: Adam Milewski, Piotr Chociej

Kontrabas: Piotr Chociej

Konsultacje muzyczne: Marcin Nagnajewicz

NAZYWAM SIĘ WOJNA

Spektakl studentów IV roku Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku powstał w ramach przedmiotu Teatr ożywionej formy.

Teatr Ochoty - Adres i dojazd

ul. Reja 9
02-053 Warszawa

http://teatrochoty.pl

Kup bilet