Life is cruel, people are bad czyli życie jest ciężkie - zdjęcie Life is cruel, people are bad czyli życie jest ciężkie - zdjęcie Life is cruel, people are bad czyli życie jest ciężkie - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów
12 zainteresowanych osób

5.5 / 10

Life is cruel, people are bad czyli życie jest ciężkie

To szara rzeczywistość przedarła się do bajkowego życia Maćka czy też zupełnie zwyczajny Maciek postanowił wskoczyć do króliczej nory? Tego raczej nie zgadniemy. Zresztą sam Maciek niewiele z tego rozumie. Jedno jest pewne. Kiedy nieco nieogarnięty chłopiec spotyka na swojej drodze Kapitana Fortybassa i jego Gubiny, nagle wszystko nabiera zupełnie innego tempa i zyskuje nowe znaczenia. Co z tego wyniknie? Tego też nie zgadniemy. Jedno jest pewne. Jeszcze nigdy nie widzieliście takiej akcji! Młodzi twórcy z grupy teatralnej Kąsaj Fabułkę stworzyli groteskową opowieść o dorastającym młodzieńcu nieradzącym sobie z otaczającą go rzeczywistością. Nagłe zwroty akcji, plejada przedziwnych postaci i absurdalne dialogi potwierdzają, że życie jest naprawdę ciężkie, a ludzie wokół są bardzo źli.

- No już nie rozumiem! Nie rozumiem o co chodzi!

- Ale czego? Życia? Śmierci? – zapytał Kapitan Fortybass – wiem, wiem, wiem, wojen! Pewnie wojen! Albo miłości! Miłość – wojna, słyszał kto o większych komplikacjach! Nikt nic nie wie, więc Buło, czego nie rozumiesz?

- Nie no, bez przesady, nie że jakaś tragedia… Żyję, nie? – odpowiedział Maciek – Ale no po prostu… Nie rozumiem! No nie rozumiem!

- Atawistyczne Wasze potrzeby zaspokoić pragnę – powiedział Kapitan Fortybass. – A nie, za zły konic kijaszka chwyciłem. Nagość, śmiech, łzy i śmierć, kłamstwo no i prawdy ćwierć. A teraz wyruszaj zanim wierzby wyjdą!

Spektakl powstaje w ramach finału trzeciej edycji konkursu „Polowanie na motyle” dla niezależnych grup teatralnych.

Realizacja

Reżyseria: Michał Wanio

Scenariusz: Michał Wanio, Edyta Januszewska

Scenografia i kostiumy: Marta Zając

Charakteryzacja: Anna Laskowska

Opracowanie muzyczne: Michał Wanio, Krzysztof A. Janczak

Asystent reżysera: Mateusz Pastewka

Opinie naszych widzów (4)

 • 10.0/ 10

  Groteska w swojej najlepszej formie. W punkt, odważnie i mega śmiesznie!

  mi.....@gm...il.com / 22 June 2017

 • 8.0/ 10

  Pierwsze pół godziny zapowiadało coś żenująco słabego, ale potem się rozkręcił iście gombrowiczowski teatr absurdu. Naprawdę nieźli młodzi aktorzy, świetne teksty (w stylu "słowotok Masłowskiej"), ogólnie bardzo OK.

  ma.....@gm...il.com / 18 July 2016

 • 7.0/ 10

  Spektakl bardzo nowoczesny. Dialogi były dobrze skomponowane. Brawa za grę aktorską!

  kl.....@....pl / 01 October 2016

 • 2.0/ 10

  Niestety słabo. Bardzo bardzo słabo.

  se.....@gm...il.com / 02 October 2016

Teatr Ochoty

Teatr Ochoty znajduje się w samym sercu warszawskiej dzielnicy Ochota, jest instytucją kultury m. st. Warszawy. Założony został przez życiowy i teatralny duet – Halinę Machulską i Jana Machulskiego. Obecnie dyrektorem teatru jest Joanna Nawrocka, zaś dyrektorem artystycznym - Igor Gorzkowski.

Teatr Ochoty współpracuje ze Studiem Teatralnym Koło - celem współpracy jest połączenie niezwykle bogatego doświadczenia niezależnej grupy z również cennym doświadczeniem instytucji publicznej.

W niezwykle atrakcyjnym repertuarze Teatru Ochoty znaleźć możemy spektakle inspirowane wieloma współczesnymi dziełami. Dodatkowo Teatr Ochoty prowadzi różnego rodzaju działania artystyczno-społeczne oraz działania edukacyjne m. in. organizuje warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, liczne wydarzenia i spotkania, dyskusje, których zadaniem jest przybliżenie odbiorcom tej wyjątkowej formy sztuki, jaką jest teatr.

Teatr Ochoty wraz ze Studiem Koło co roku organizuje również konkurs „Polowanie na motyle”, który skierowany jest do młodych twórców teatralnych – zwycięskie spektakle grane są na deskach Teatru Ochoty, co dodatkowo wzbogaca repertuar teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Ochoty kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 10.00 do godz. 16.00.

Adres i dojazd

ul. Reja 9
02-053 Warszawa

http://teatrochoty.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.0
Średnia ocena

20.10 / 19:00

21.10 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Dramat
9.5
Średnia ocena
Świetny spektakl! Polecam!
-

21.10 / 19:00

22.10 / 17:00

Gatunek: Dramat
9.2
Średnia ocena

21.10 / 18:00

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7.4
Średnia ocena

22.11 / 19:00

23.11 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Tragikomedia
7.5
Średnia ocena
Awangardowość wykonania tej sztuki wcisnęła mnie w fotel - w sensie pozytywnym!
- Artur

20.10 / 19:00

21.10 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Taneczny
9.0
Średnia ocena
Zabawny, wzruszający, mądry, świetnie zagrany spektakl
- Tomasz

29.11 / 19:00

30.11 / 19:00

Gatunek: Tragikomedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.