Kalino malino czerwona jagodo - zdjęcie Kalino malino czerwona jagodo - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów
42 zainteresowanych osób

9.1 / 10

Kalino malino czerwona jagodo

Wystarczy jedno słowo, żeby iskra opowieści przeskoczyła jak po wysuszonym drewnie i rozpaliła w czterech starych kobietach namiętności i smutki z lat młodości.

„Kalino malino czerwona jagodo” to efekt etnograficznej wędrówki czterech młodych aktorek na Kurpiowszczyznę. Siłą napędową przedstawienia jest unikalny scenariusz powstały na bazie wspomnień napotkanych tam kobiet oraz ludowe szlagiery wykonywane na żywo w zaskakujących aranżacjach na melodykę i ukulele.

Wspomnienia działają na bohaterki przedstawienia niczym eliksir młodości. W umownej przestrzeni stwarzają na powrót świat, który istnieje wyłącznie w ich pamięci. Na powrót przeżywają to, co minione. Kiedy opowieść dobiegnie końca z powrotem wrzucą na barki sto przeżytych lat.

Czas trwania: 105 minut

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Igor Gorzkowski

Asystent reżysera: Olga Stefańska

Kostiumy: Joanna Gawrońska

Muzyka: Piotr Tabakiernik / Bartosz Ługowski

Ruch sceniczny: Iwona Pasińska

Produkcja: Katarzyna Krapacz

Opinie naszych widzów (6)

 • 10.0/ 10

  wspaniale kreacje aktorek,takie mlode i takie zdolne, kupilam bilety skuszona talentem N.Sikory i majac w pamieci D.Zamoyska z filmu Dulskie,ale zachwycily mnie wszystkie 4 panie ,Brawo,swietny spektakl,szkoda ze tak malo rozreklamowany,na dlugo zapamietam ten wieczor

  fo.....@tw...da.pan.pl / 04 December 2017

 • 10.0/ 10

  Oglądałem go po raz ósmy,moja ocena jest bardzo subiektywna bo jestem opiekunem Natalii Sikory a jej koleżanka z roku Olga Omeljaniec jest moją krajanką ze Szczecina

  Bo.....@....pl / 23 April 2017

 • 10.0/ 10

  Oto idealny spektakl na babski wypad. Byłam na nim z dwiema przyjaciółkami. I każda z nas odnalazła w sztuce cząstkę prawdy o kobiecej doli i niedoli, a zwłaszcza o tym jak jest istotne, by mieć obok inne kobiety, które służą wsparciem i zrozumieniem. Było mądrze - z pełną paletą emocji. I niby rzecz się dzieje w maleńkiej wsi, gdzieś na Kurpiowszczyźnie, a trzem importowanym "warszawiankom" na właściwej strunie zagrało, I nawet "gwara" w piosenkach nie przeszkadzała w rozumieniu przekazu, chociaż jedna z nas jest rodowitą Wietnamką, a druga kilka tygodni temu wróciła z Chin (po kilkuletnim kontrakcie) i nadal do końca się na polski nie przestawiła. Tak trzymać, drodzy twórcy! :)

  be.....@gm...il.com / 21 December 2016

 • 10.0/ 10

  Rewelacja! To oczywiście subiektywna ocena - moja. Polecam to przedstawienie całym sercem! Po spektaklu pomyślałam sobie, że każdy ma do opowiedzenia swoją własną historię życia, i każda jest wyjątkowa.

  sz.....@gm...il.com / 07 September 2015

 • 9.0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, mądry, wzruszający i zabawny. Bardzo dobra gra aktorska. Chciałabym mieć okazję oglądać więcej takich spektakli.

  pr.....@....pl / 03 March 2017

Teatr Ochoty

Teatr Ochoty znajduje się w samym sercu warszawskiej dzielnicy Ochota, jest instytucją kultury m. st. Warszawy. Założony został przez życiowy i teatralny duet – Halinę Machulską i Jana Machulskiego. Obecnie dyrektorem teatru jest Joanna Nawrocka, zaś dyrektorem artystycznym - Igor Gorzkowski.

Teatr Ochoty współpracuje ze Studiem Teatralnym Koło - celem współpracy jest połączenie niezwykle bogatego doświadczenia niezależnej grupy z również cennym doświadczeniem instytucji publicznej.

W niezwykle atrakcyjnym repertuarze Teatru Ochoty znaleźć możemy spektakle inspirowane wieloma współczesnymi dziełami. Dodatkowo Teatr Ochoty prowadzi różnego rodzaju działania artystyczno-społeczne oraz działania edukacyjne m. in. organizuje warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, liczne wydarzenia i spotkania, dyskusje, których zadaniem jest przybliżenie odbiorcom tej wyjątkowej formy sztuki, jaką jest teatr.

Teatr Ochoty wraz ze Studiem Koło co roku organizuje również konkurs „Polowanie na motyle”, który skierowany jest do młodych twórców teatralnych – zwycięskie spektakle grane są na deskach Teatru Ochoty, co dodatkowo wzbogaca repertuar teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Ochoty kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godz. 10.00 do godz. 16.00.

Adres i dojazd

ul. Reja 9
02-053 Warszawa

http://teatrochoty.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Świetny spektakl! Długo pozostał w mojej głowie. Perfekcyjna gra aktorska.
- Bartłomiej

14.02 / 19:00

15.02 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Tragikomedia
7.7
Średnia ocena
Piękny poetycki spektakl ze świetnym aktorstwem
- Tomasz

05.02 / 19:30

06.02 / 19:30

Gatunek: Tragikomedia
9.0
Średnia ocena
Bardzo dobre wykonanie, kameralny minimalizm na najwyzszym poziomie.
- Tomasz

17.02 / 19:30

18.02 / 18:00

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

Dziś / 19:00

Gatunek: Dramat
7.6
Średnia ocena
Awangardowość wykonania tej sztuki wcisnęła mnie w fotel - w sensie pozytywnym!
- Artur

26.01 / 19:00

27.01 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Taneczny
8.7
Średnia ocena

29.01 / 19:00

30.01 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.