Piekło Kobiet - zdjęcie Piekło Kobiet - zdjęcie Piekło Kobiet - zdjęcie Piekło Kobiet - zdjęcie Piekło Kobiet - zdjęcie Piekło Kobiet - zdjęcie Piekło Kobiet - zdjęcie Piekło Kobiet - zdjęcie

Średnia ocena

21 oddanych głosów

7,8 / 10

Piekło Kobiet

Spektakl ‘Piekło kobiet’ to oparta na motywach blisko stuletnich tekstów Tadeusza Boya Żeleńskiego postpunkowa sonata o ucisku, krzywdzie i zakłamaniu, niezmiennie towarzyszących kwestiom związanym z prawami kobiet.

Traktujące o prawie kobiety do decyzji o aborcji felietony Boya znajdują dziś niepokojące odbicie w otaczającej nas, nowej rzeczywistości. Rozpisany na trzy głosy żeńskie (i głos męski) komiksowy dyskurs opowie o kobiecie w XXI wieku, wciąż często żyjącej w konstrukcie państwo/kościół, trzymającym jej los w swoich rękach na tyle dotkliwie, że musi ona wyjść w geście protestu na ulice, aby głośno wyrazić swój sprzeciw.

“Piekło kobiet” jest drapieżnym, zatopionym w analogowych dźwiękach show zbudowanym na planie sonaty klasycznej. Spektakl nominowany do Marki Radia Kraków.

Na scenie występuje Katarzyna Chlebny, Martyna Krzysztofik, Magdalena Żak.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Reżyseria: Paweł Szarek

Tekst: Tadeusz Boy- Żeleński

Muzyka: Paweł Szarek

Scenografia: Paweł Szarek, Ewelina Gąsior

Choreografia: Katarzyna Krzysztofek

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Cudowna energia. Brawo!!

  kr.....@ya...oo.com / 25 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Mocny spektakl , skladania do myslenia . Rewelacyjna gra aktorska , niesamowita energia na scenie psychodeliczna muzyka idealnie idealnie komponuje sie z tematyka - zdecydowanie polecam

  lu.....@ga...ta.pl / 19 marca 2018

 • 10,0/ 10

  Sztuka wzbudziła we mnie silne emocje. Do tej pory nie mogę się otrząsnąć. Polecam osobom wrażliwym.

  el.....@gm...il.com / 12 września 2017

 • 8,0/ 10

  Spektakl wywarl na mnie duze wrazenie. Podobala mi sie dynamika przedstawienia. Byl kontrowersyjny, poruszal trudny temat, posiadal jednoznaczne stanowisko w analizowanej kwestii. Mozna stwierdzic, ze manifest osiagnal oczekiwany wplyw na widza.

  ka.....@gm...il.com / 19 marca 2018

 • 7,0/ 10

  Za dużo tematów w jednym przedstawieniu. Aktorstwo mistrzostwo! Do połowy było super potem przesyt. Fotel powodował ból pleców. Siedziałam w 2 rzędzie i męczył mnie moment tych migających świateł zwłaszcza tego górnego,

  on.....@in...ia.pl / 18 września 2017

 • 5,0/ 10

  Wedlug mnie trudno to nazwac spektaklem, bardziej manifest, poruszana oczywiscie powazna sprawa, ale cześć wątkow byla z serii "co autor miał na myśli?"

  ma.....@gm...il.com / 04 października 2017

Teatr Nowy Proxima - Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.