Legenda starszych panów - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

9,0 / 10

Legenda starszych panów

„Już szron na głowie i nie to zdrowie, A w sercu ciągle maj” – śpiewali Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, twórcy „Kabaretu Starszych Panów”. Ten słynny utwór wykonują dziś także członkowie międzypokoleniowej grupy Scena Moliera i Teatr ITAN. Wspólnie z Jackiem Fedorowiczem – wodzirejem spektaklu – podchodzą do tematu wspomnień z humorem i pogodą ducha.

„ Kabaret Starszych Panów” w reżyserii Artura Dziurmana jest muzycznym spektaklem, będącym nie tylko wykonaniem słynnych skeczy i piosenek, lecz także pewnym komentarzem dotyczącym działalności duetu i związanych z nim wykonawców. Podczas przedstawienia Fedorowicz opowiada o twórczości i czasach „Starszych Panów” z pierwszej ręki. Jego historie stanowiące podstawę spektaklu uchylają także rąbka tajemnicy na temat życia towarzyskiego tamtych lat.

Pogodną, wspominkową atmosferę spektaklu dopełniają z kolei archiwalne zdjęcia artystów. Widzowie będą mieli okazję poznać genezę powstawania wielu utworów, początki działalności grupy w radiu i telewizji oraz usłyszeć historie słynnego romansu między Agnieszką Osiecką a Jeremim Przyborą. Piosenkę „Przeklnij mnie” natomiast widzowie usłyszą w wykonaniu samego Bohdana Łazuki. Dziurman w swoim spektaklu nie przedstawia pełnego obrazu grupy. Wspólnie z Fedorowiczem, Sceną Moliera i teatrem ITAN stara się raczej oddać, co składało się na fenomen „Starszych Panów”. Dzięki temu widzowie mają okazję poznać zarówno liryczną, jak i żartobliwą stronę twórczości Przybory i Wasowskiego.

Na scenie występuje Bohdan Łazuka, Jacek Fedorowicz.

Realizacja

Reżyseria: Artur Dziurman

Choreografia: Bernadeta Wojtuń-sikora

Kostiumy: Irena Budzyń

Kierownik produkcji: Danuta Damek

Obsada m.in: Jacek Fedorowicz , Bohdan Łazuka oraz chór.

Teatr Nowy Proxima - Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
31-066 Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.