Bóg mordu - zdjęcie Bóg mordu - zdjęcie Bóg mordu - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8,9 / 10

Bóg mordu

Bóg mordu” to niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych „wychowanych” osób rozmawia w „kulturalny” sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy „Bóg mordu” uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.

Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi „Rzeź” Romana Polańskiego. Do współpracy przy realizacji spektaklu zaprosiliśmy również gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, która zagra na słupskiej scenie z aktorami Nowego Teatru.

autor: Yasmina Reza

przekład: Barbara Grzegorzewska

reżyseria: Dominik Nowak

scenografia i kostiumy: Tomasz Brzeziński

premiera: 25 czerwca 2016 r.

Na scenie występuje Katarzyna Maciąg, Lesław Żurek, Igor Chmielnik, Marta Turkowska.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 9,0/ 10

    W tym teatrze byłam po raz pierwszy, zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Bedę tu wracać i polecę znajomym. Gra aktorska rewelacyjna. Z powodu znacznego zainteresowania spektaklem było dużo dostawek i osób siedzących na schodach, ale to cieszy. Jedyny minus to kultura osobista ukraińskich widzów, było ich bardzo dużo. Głośno wymieniali uwagi, hałasowali plastikowymi butelkami z napojami, takie zachowanie publiczności rzadko spotykane nawet w multipleksach ...

    bo.....@....pl / 02 października 2018

  • 8,0/ 10

    Bardzo dobra gra aktorów. Problemy, ciągle aktualne, przedstawione w bardzo sugestywny, ekspresyjny sposób. Cała czwórka aktorów na najwyższym poziomie. Niepotrzebne i niezrozumiałe silenie się w nawiązaniu do aktualnej sytuacji: "pani koleżanka Pawłowicz". Prostackie jak na finezyjność całej sytuacji. Generalnie... polecam. ps. Sam nie wiem jak można tak skutecznie, w tak krótkim czasie, unicestwić pęk goździków. Brawo pani Kasiu! ;-)

    to.....@ya...oo.pl / 29 września 2018

Teatr Nowy Proxima - Adres i dojazd

ul. Krakowska 41 (róg Krakowskiej i Skawińskiej)
31-066 Kraków

http://teatrnowy.com.pl/

Kup bilet