Po co psuć i tak już złą atmosferę - zdjęcie Po co psuć i tak już złą atmosferę - zdjęcie Po co psuć i tak już złą atmosferę - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
17 zainteresowanych osób

7,5 / 10

Po co psuć i tak już złą atmosferę

Projekt narodził się podczas rezydencji Sopot Non Fiction we wrześniu 2014. Nosił wtedy tytuł POZNAŃ: MIASTO OTWARTE i był próbą stworzenia portretu Poznania, jego politycznych, biznesowych i kulturalnych elit. Na podstawie materiałów dokumentalnych autorzy próbowali przedstawić chór elit i mieszczan poklepujących się wzajemnie po plecach, który wytwarza język i sposób dyskusji betonujący miasto i jego społeczność.

W kolejnej fazie projektu, pt. PO CO PSUĆ I TAK JUŻ ZŁĄ ATMOSFERĘ głównym tematem stała się sprawa Wojciecha Kroloppa i jego chóru, która ma szansę stać się soczewką skupiającą nurtujące nas problemy. Wielopiętrowa zmowa milczenia, z jaką mieliśmy do czynienia w przypadku tej sprawy, związane z nią mechanizmy wyparcia, szukania wymówek, budowania pozornego spokoju w imię partykularnych interesów lub tak zwanych wyższych wartości są podstawą do pytań o kategorie winy i odpowiedzialności, o realne i symboliczne konsekwencje ukrywania niewygodnej prawdy, wreszcie o procesy stwarzające i podtrzymujące zamknięty system ochronny wokół jawnie czynionego zła. Wydarzenia, na kanwie których oparty jest spektakl wydarzyły się w konkretnym miejscu i czasie. Czy jednak możemy mieć pewność, że gdzie indziej się nie powtórzą?

W spektaklu występuje Anna Kłos-Kleszczewska, Michał Czachor, Mateusz Łasowski, Sebastian Perdek.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Tekst i dramaturgia: Krzysztof Szekalski

Konsultacja dramaturgiczna: Michał Wybieralski

Reżyseria: Aleksandra Jakubczak

Scenografia: Monika Nyckowska

Muzyka: Daniel Pigoński

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.