Kanapka z człowiekiem - zdjęcie Kanapka z człowiekiem - zdjęcie Kanapka z człowiekiem - zdjęcie Kanapka z człowiekiem - zdjęcie Kanapka z człowiekiem - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów
28 zainteresowanych osób

10,0 / 10

Kanapka z człowiekiem

10,0/ 10

Nie ma już świata, w którym teksty Jacka Kaczmarskiego były kojarzone z konkretnymi wydarzeniami historycznymi. Świata, który zawłaszczałby je wyłącznie w charakterze publicystycznego komentarza do rzeczywistości, ich autora skazując na wieczne opatrzenie etykietką z hasłem: ″poeta niewyczytany″. Nie ma już tego świata. Ale zostały piosenki, które dziś można zinterpretować i wyśpiewać na nowo.

W najnowszym spektaklu Jerzego Satanowskiego zajmą się tym – nader przewrotnie – kobiety, wdowy pamięci po Jacku Kaczmarskim. Ich głosy staną się medium dla kontroceny rzeczywistości. Ich głosy raz jeszcze wskrzeszą pytania o sens wyborów moralnych, wolności, sztuki, wiary i artystycznej wrażliwości. I to one uwolnią ponadczasową poezję Kaczmarskiego z okowów konwencji.

Na scenie występują między innymi Agnieszka Różańska, Karolina Głąb, Oliwia Nazimek, Pamela Adamik jako (gościnnie), Bożena Borowska-Kropielnicka, Marcin Januszkiewicz jako (gościnnie).

Czas trwania: 80 minut

Zwiastuny

Realizacja

Układ tekstu, reżyseria, opracowanie muzyczne: JERZY SATANOWSKI

Scenografia: ANNA TOMCZYŃSKA, ALICJA TRZCIŃSKA (asystentka)

Kostiumy: JOLA ŁOBACZ, ALEKSANDRA KOŁODZIEJSKA (asystentka)

Reżyseria świateł: KATARZYNA ŁUSZCZYK

Projekcje video: JUSTYNA BIELECKA

Ruch sceniczny: MARTA SZUMIEŁ

Korepetycje wokalne: TOMASZ BENN

Inspicjent: JÓZEF PIECHOWIAK

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Jestem pod wrażeniem tak zgrabnie zrealizowanego przedstawienia cząstki twórczości Jacka Kaczmarskiego, prawie wszystkie z wykonywanych znam na pamięć. Urzekły mnie kobiece głosy w jakże ciekawej interpretacji, inscenizacja pomysłowa i robiąca wrażenie, dziękuję i kłaniam się, Jolanta Milewska.

  jo.....@gm...il.com / 04 grudnia 2019

 • 10,0/ 10

  Rewelacja!!!!

  an.....@po...ta.onet.pl / 29 września 2019

 • 10,0/ 10

  Świetny, magiczny, przejmujący

  an.....@gm...il.com / 22 lutego 2018

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet