Kotka na gorącym blaszanym dachu - zdjęcie Kotka na gorącym blaszanym dachu - zdjęcie Kotka na gorącym blaszanym dachu - zdjęcie Kotka na gorącym blaszanym dachu - zdjęcie Kotka na gorącym blaszanym dachu - zdjęcie

Kotka na gorącym blaszanym dachu

Wyraziste postaci, psychologiczne komplikacje. Bezwzględna walka o pieniądze. Dramat rodzinnego zakłamania w nowym mocnym przekładzie Jacka Poniedziałka.

Historia Tennessee Williamsa o milionerze z amerykańskiego Południa w ujęciu Grzegorza Chrapkiewicza jest ostra jak brzytwa. Brutalność międzyludzkich związków objawia się w języku i gwałtownych emocjach. Następuje rodzinny krach – w relacjach rodzicielskich i małżeńskich. Do głosu dochodzą alkoholowe zamroczenia i seksualne frustracje. Ciężko unieść niespełnienia, kłamstwa, udawanie, odtrącenie i ból. Trudno powstrzymać się od zadawania cierpienia.

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych.

Czas trwania: 105 minut
Źródło zdjęcia: http://www.narodowy.pl/

Obsada

Beata Ścibakówna - zdjęcie

Beata Ścibakówna
Mae, zwana Panią Siostrą

Ewa Wiśniewska - zdjęcie

Ewa Wiśniewska
Duża Mama

Janusz Gajos - zdjęcie

Janusz Gajos
Duży Tata

Marcin Przybylski - zdjęcie

Marcin Przybylski
Ksiądz Tooker

Krzysztof Wakuliński - zdjęcie

Krzysztof Wakuliński
Ksiądz Tooker (gościnnie)

Oskar Hamerski - zdjęcie

Oskar Hamerski
Gooper, zwany Panem Bratem

Realizacja

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Scenografia: Boris Kudlička

Kostiumy: Dorota Roqueplo

Muzyka: Leszek Możdżer

Reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski

Asystent reżysera: Marcin Hycnar

Projekcje wideo: Stanisław Zaleski

Asystenci scenografa: Arkadiusz Chrustowski, Elwira Szyszka

Asystentka kostiumografki: Anita Trzaskowska

Realizatorzy światła: Adam Kalka (do września 2016), Dariusz Wieczorek

Realizatorzy dźwięku: Marcin Kotwa, Maciej Rybicki

Realizatorzy wideo: Mariusz Chałubek, Paweł Woźniak

Inspicjent: Krzysztof Kuszczyk

Suflerka: Jolanta Szydłowska

Teatr Narodowy

Teatr Narodowy skończył dwieście pięćdziesiąt lat w 2015 roku. Jest czwartą pod względem starszeństwa sceną narodową Europy. W swojej burzliwej historii stanowił zarówno narzędzie władzy rozległego, wielonarodowego królestwa, jak i ostatnią publiczną placówkę kultury walczącej o przetrwanie. Parokrotnie obarczano go ciężarem ambicji i nadziei kulturalnych odradzającej się państwowości. Wielokrotnie płonął i był odbudowywany. Za każdym razem odzyskiwał pozycję jednej z najważniejszych scen w Polsce.

1 września 2003 kierownictwo artystyczne Teatru Narodowego objął Jan Englert. Jako dyrektor stanął przed dwoma podstawowymi zadaniami: po pierwsze, zachować, ochronić i podtrzymać niedoceniany a unikalny dorobek poprzednika. Po drugie: rozszerzyć działalność teatru i otworzyć go na szerszą niż do tej pory publiczność. Wedle zamierzeń obecnego dyrektora, Teatr Narodowy stał się szerokim artystycznym forum, polem spotkania różnorakich estetyk teatralnych i artystów wszystkich aktywnych pokoleń. Jego programowy eklektyzm odpowiada wielorakości polskiego życia teatralnego, podzielonego na wiele opozycyjnych wzajem nurtów i niechętnych wobec siebie obozów. Teatr zaczął pracować o wiele intensywniej, dając rocznie do dziewięciu premier i do pięciuset przedstawień, wprowadzając też nowe formy działań warsztatowych i edukacyjnych; intensywnie rozwijając przy tym kontakty zagraniczne.

Począwszy od roku 2009, w regularnym dwuletnim cyklu, teatr organizuje Spotkanie Teatrów Narodowych – unikalny festiwal skupiający najwartościowsze przedstawienia z narodowych scen Europy. Jest to zarazem okazja do rozmów i refleksji nad charakterem teatrów narodowych w XXI wieku, wyzwaniami, wobec których stoją i zadaniami, które powinny spełniać. Ważną częścią festiwalu jest sympozjum z udziałem dyrektorów scen narodowych, którzy mogą we własnym gronie porozmawiać o problemach – wspólnych lub szczególnych dla konkretnych instytucji.

Adres i dojazd

Pl. Teatralny 3
00–077 Warszawa

http://www.narodowy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,2
Średnia ocena

21.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,5
Średnia ocena
Wspaniała sztuka, doskonały kunszt aktorski i piękne przesłanie!
- Joanna

02.06 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7,6
Średnia ocena
Rewelacyjna gra aktorska!
- Artur

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet