Ironbound. Za torami, za mostem - zdjęcie Ironbound. Za torami, za mostem - zdjęcie Ironbound. Za torami, za mostem - zdjęcie Ironbound. Za torami, za mostem - zdjęcie Ironbound. Za torami, za mostem - zdjęcie

Średnia ocena

30 oddanych głosów

7,9 / 10

Ironbound. Za torami, za mostem

Ironbound to sztuka laureatki prestiżowej amerykańskiej nagrody Pulitzera w dziedzinie dramatu (2018), pochodzącej z Polski dramatopisarki, Martyny Majok.

Dwadzieścia lat z życia Darii, sprzątaczki, imigrantki z Polski oglądane z perspektywy przedmieść przemysłowego miasta w New Jersey. Kobieta wszystkimi siłami wydziera sobie miejsce w amerykańskim społeczeństwie – walczy o miłość, o stabilizację, o przetrwanie.

Spektakl dla widzów od 16 roku życia.

Uprzejmie informujemy, że ze względu na układ sceny, spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię. Prosimy o przybycie na spektakl z kilkunastominutowym wyprzedzeniem.

Na scenie występuje Paweł Paprocki jako ***, Marcin Przybylski jako Maks, Henryk Simon jako Vic, Karol Pocheć jako Tommy, Ewa Konstancja Bułhak jako Daria.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

scenografia: Anna Skupień, Katarzyna Szczurowska

muzyka: Piotr Łabonarski

reżyseria światła: Piotr Pawlik

asystent reżysera: Henryk Simon

realizatorzy światła: Janusz Brodacki

Łukasz Obuch-Woszczatyński

realizatorzy dźwięku: Piotr Gos, Marek Wojtulanis

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Polecam, zagrane na najwyższym poziomie. Żałuję, że nie miałam kwiatów dla głównej bohaterki. Była najlepsza !!! Świetny spektakl trzymający w napięciu. Polecam

  ew.....@lo...ty.pl / 02 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, Super oddający realia USA. Gorzka pigułka, do łagodnego przełknięcia, dzięki doskonałej grze aktorów! Brawo!

  al.....@gm...il.com / 31 marca 2022

 • 10,0/ 10

  wspanialy

  ag.....@gm...il.com / 11 lipca 2021

 • 10,0/ 10

  świetny spektakl o trudnej miłości trudnej kobiety w trudnych okolicznościach bez łatwego happy endu.

  da.....@....pl / 30 października 2019

 • 9,0/ 10

  Wzruszająca historia.Momentami jednak się gubiłam kto jest kim? Aktorzy dali z siebie wszystko, aby wzruszeń było jak najwięcej. Nareszcie można przeżyć miłe chwilę z innymi ludźmi i aktorami w teatrze.

  Ma.....@gm...il.com / 08 czerwca 2021

 • 9,0/ 10

  Po typowych, popularnych w Warszawie komedyjkach (domena prywatnych teatrow) , albo mocno przygnębiających sztuk rozliczających historię, z przyjemnością obejrzałem spektakl o współczesnym życiu emigrantów w USA. Przyjemność nie wynikała z tematyki, ale z przesłania, gry aktorskiej, bliskości sceny i klimatu stworzonego minimalnymi srodkami (tak jak powinno się "robić teatr"). Bardzo dziękuję za ten wieczór.

  ka.....@....pl / 31 października 2019

 • 8,0/ 10

  Temat bardzo mocny. Trochę może lekko przerysowany grą aktorską , z trochę denerwującą postacią *** , ale ogromne brawa dla odtwórczyni głównej bohaterki. Cudowna !

  st.....@....pl / 23 stycznia 2022

 • 8,0/ 10

  Uważam , ze bardzo ciekawy spektakl , bardzo bliski obserwacjom tej gorszej strony życia na emigracji, b dobra gra aktorów

  Kr.....@....com / 25 listopada 2019

 • 6,0/ 10

  Aktorzy świetni, gorzej z treścią spektaklu

  ma.....@gm...il.com / 24 października 2019

 • 5,0/ 10

  Gra aktorska w porządku ale tematyka trudna problematyczna. Jako widz czułam się obciążona tymi emocjami trudnymi z którymi każdy z nas w życiu się zmaga.

  as.....@in...ia.pl / 25 stycznia 2022

 • 3,0/ 10

  Gra aktorska w porządku, natomiast sztuka cierpi na braku scenariusza, brak głębi.

  re.....@gm...il.com / 24 stycznia 2022

Teatr Narodowy - Adres i dojazd

Pl. Teatralny 3
00–077 Warszawa

http://www.narodowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.