BURZA Williama Szekspira - zdjęcie BURZA Williama Szekspira - zdjęcie BURZA Williama Szekspira - zdjęcie BURZA Williama Szekspira - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

7,2 / 10

BURZA Williama Szekspira

Bywają zbrodnie jaskrawe i spektakularne, lecz bywają i takie, o których sam zbrodniarz nie wie, że je popełnił.

Zbrodnię człowieka, który brata pozbawia korony i wyrzuca poza granice ojczystego kraju, każdy potrafi nazwać: to zdrada. Jednak co ze zbrodnią zaniechania, która – choć jej konsekwencje trwają – pozostała niezauważona? Jak rozgrzeszyć zbrodniarza, kiedy nawet on sam nie wie, że jakaś zbrodnia miała miejsce?

W spektaklu występują między innymi Jerzy Radziwiłowicz, Jan Frycz, Mariusz Benoit, Kamil Mrożek, Paweł Tołwiński, Mariusz Bonaszewski.

Czas trwania: 125 minut

Realizacja

reżyseria: Paweł Miśkiewicz

scenografia: Barbara Hanicka

muzyka: Maja Kleszcz, Wojciech Krzak

choreografia: Dominika Knapik

dramaturgia: Joanna Bednarczyk

reżyseria światła, projekcje wideo: Marek Kozakiewicz

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Mistrzowskie aktorstwo, niesamowita choreografia, a do tego znakomity traktat o władzy i człowieku.

  ma.....@ya...oo.ca / 17 września 2020

 • 10,0/ 10

  świetne widowisko teatralne, inspirująca scenografia, ciekawa choreografia i kostiumy, świetny warsztat aktorski wszystkich, intepretacja tekstu zmuszająca do lektury

  an.....@ik...ea.com / 09 października 2019

 • 7,0/ 10

  Dobra gra aktorów,choreografia i scenografia ale o co chodziło reżyserowi ? Tekst został przemontowany dodano fragmenty tekstu z morza i zwierciadła tak że ktoś kto nie zna sztuki (I to raczej dokładnie) nie załapie o co w ogóle chodzi. Władcy powinni rządzić a nie ślęczeć nad księgami, niewolnicy nie zostaną wcześniej zwolnieni a córka (Grana przez Maje Kleszcz) snuje się po wyspie śpiewając bluesa/Fado z braku odpowiednich facetów. Balecik marynarzy/Dzikusów tańczy lub ćwiczy jogę a Kaliban gra też Ariela co jeszcze bardziej wikła sprawę. Mnie to przypomina odjazd po grzybach z domieszką japońskiego postmodernizmu (Z artystycznego na nasze niezłe dziwactwo) Tym niemniej zobaczyć warto a najpierw przypomnieć sobie o czym właściwie jest oryginalna burza.

  da.....@....pl / 09 października 2019

 • 7,0/ 10

  Ciężki temat. Aktorzy super,

  an.....@....pl / 07 października 2019

Teatr Narodowy - Adres i dojazd

Pl. Teatralny 3
00–077 Warszawa

http://www.narodowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.