Białe małżeństwo - zdjęcie Białe małżeństwo - zdjęcie Białe małżeństwo - zdjęcie Białe małżeństwo - zdjęcie Białe małżeństwo - zdjęcie Białe małżeństwo - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

8,3 / 10

Białe małżeństwo

Indywidualne potrzeby kontra ustalone normy. Spektakl Tyszkiewicza demaskuje bezsilność społecznych nakazów.

Pożegnanie z dziewczęcą niewinnością to walka o seksualną tożsamość. To bunt wobec narzuconych tradycji. Rozwój kulturowy nie wymazuje nas z atlasu zwierząt. Żądze i anarchia, prawda i groteska. Historia zaskakująco współczesna dla każdego pokolenia.

Spektakl dla widzów dorosłych.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Krzysztof Bieliński

Realizacja

Reżyseria: Artur Tyszkiewicz

Scenografia: Justyna Elminowska

Muzyka: Jacek Grudzień

Reżyser światła: Mateusz Wajda

Ruch sceniczny: Jarosław Staniek

Asystentka reżysera: Agata Zdziebłowska

Realizatorzy wideo: Mariusz Chałubek, Paweł Woźniak

Realizatorzy dźwięku: Marcin Kotwa, Maciej Rybicki

Realizatorzy światła: Adam Kalka (do września 2016r), Dariusz Wieczorek

Inspicjent/sufler: Adam Borkowski

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Świetny spektakl .Podobał mi się dobór aktorów .Młodzi aktorzy grali rewelacyjnie.Oczywiście chylę czoło przed pozostałymi aktorami i reżyserem. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia . Szczególne uszanowanie dla Pana Jerzego Łapińskiego

    ul.....@ga...ta.pl / 23 maja 2019

Teatr Narodowy

Teatr Narodowy skończył dwieście pięćdziesiąt lat w 2015 roku. Jest czwartą pod względem starszeństwa sceną narodową Europy. W swojej burzliwej historii stanowił zarówno narzędzie władzy rozległego, wielonarodowego królestwa, jak i ostatnią publiczną placówkę kultury walczącej o przetrwanie. Parokrotnie obarczano go ciężarem ambicji i nadziei kulturalnych odradzającej się państwowości. Wielokrotnie płonął i był odbudowywany. Za każdym razem odzyskiwał pozycję jednej z najważniejszych scen w Polsce.

1 września 2003 kierownictwo artystyczne Teatru Narodowego objął Jan Englert. Jako dyrektor stanął przed dwoma podstawowymi zadaniami: po pierwsze, zachować, ochronić i podtrzymać niedoceniany a unikalny dorobek poprzednika. Po drugie: rozszerzyć działalność teatru i otworzyć go na szerszą niż do tej pory publiczność. Wedle zamierzeń obecnego dyrektora, Teatr Narodowy stał się szerokim artystycznym forum, polem spotkania różnorakich estetyk teatralnych i artystów wszystkich aktywnych pokoleń. Jego programowy eklektyzm odpowiada wielorakości polskiego życia teatralnego, podzielonego na wiele opozycyjnych wzajem nurtów i niechętnych wobec siebie obozów. Teatr zaczął pracować o wiele intensywniej, dając rocznie do dziewięciu premier i do pięciuset przedstawień, wprowadzając też nowe formy działań warsztatowych i edukacyjnych; intensywnie rozwijając przy tym kontakty zagraniczne.

Począwszy od roku 2009, w regularnym dwuletnim cyklu, teatr organizuje Spotkanie Teatrów Narodowych – unikalny festiwal skupiający najwartościowsze przedstawienia z narodowych scen Europy. Jest to zarazem okazja do rozmów i refleksji nad charakterem teatrów narodowych w XXI wieku, wyzwaniami, wobec których stoją i zadaniami, które powinny spełniać. Ważną częścią festiwalu jest sympozjum z udziałem dyrektorów scen narodowych, którzy mogą we własnym gronie porozmawiać o problemach – wspólnych lub szczególnych dla konkretnych instytucji.

Adres i dojazd

Pl. Teatralny 3
00–077 Warszawa

http://www.narodowy.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Wyśmienita zabawa zaprawiona chwilami gorzką ironią
- Agnieszka

Dziś / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,2
Średnia ocena

21.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,2
Średnia ocena

21.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat

Inne wydarzenia w tej instytucji:

7,6
Średnia ocena
Rewelacyjna gra aktorska!
- Artur

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.