Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie

Średnia ocena

192 oddanych głosów
46 zainteresowanych osób

9,2 / 10

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu

Kiedy artysta podejmuje decyzję o wycofaniu ze świata, zaczyna się dochodzenie: czy to kwestia nieprzystosowania? Utraty talentu? Wyniosłości? I przede wszystkim: czy ma do tego prawo? Przywykliśmy do nieprzerwanej obecności gwiazd w przestrzeni medialnej, do ciągłych wiadomości na temat ich życia prywatnego i do konieczności bycia dostępnym dla widzów oraz dziennikarzy. Ale czy naprawdę jest to obowiązek artysty?

W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, dojrzała kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

W spektaklu występują między innymi Joanna Szczepkowska, Jan Jurkowski .

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autor: Joanna Szczepkowska

Reżyseria: Joanna Szczepkowska

Scenografia Joanna Szczepkowska

Opinie naszych widzów (81)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna Szczepkowska, ale i Jurkowski nie ustępował w talencie. Polecam serdecznie. Sztuka napisana fenomenalnie. Doskonale prowadzona intryga. Dziękuję bardzo za wspaniałą ucztę dla ducha!

  do.....@....pl / 20 października 2019

 • 10,0/ 10

  Doskonały tekst i świetna aktorstwo. Perełka w zalewie szmirowatych inscenizacji komediowych dla gawiedzi. Prawdziwy poważny teatr; kto nie widział - pędem na Żurawią!

  w......@ga...ta.pl / 10 października 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, byłyśmy zachwycone, a mi jako pianistce podobał się jeszcze bardziej :) Z pewnością wybiorę się jeszcze raz.

  da.....@gm...il.com / 02 października 2019

 • 10,0/ 10

  Znakomity tekst i świetna gra aktorska. Spektakl zmusza do refleksji, a jednocześnie jest pełen wyrafinowanego humoru i lekkości w spojrzeniu na trudne sprawy, z którymi borykamy się na co dzień. Gorąco polecam!

  ad.....@....pl / 27 września 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl jak się spodziewałam - rewelacyjny! Zarówno Jan jak i pani Szczepkowska na najwyższym poziomie. Polecam wszystkim!

  ol.....@gm...il.com / 26 września 2019

 • 10,0/ 10

  Polecam serdecznie! Spektakl jest idealny, gra aktorska na najwyższym poziomie. Ratujmy pingwiny!

  bu.....@....pl / 08 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniała sztuka. Wiele emocji i pytań do przemyślenia. Gra aktorska na najwyższym poziomie. Napewno ponownie pojawię się na tym spektaklu.

  jo.....@gm...il.com / 06 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl pełen energii, a jednocześnie spokojny. Pani Szczepkowska fantastycznie łączy momenty humorystyczne z tymi poważniejszymi. Na uwagę zasługuje gra Pana Janka Jurkowskiego, który świetnie odnajduje się w roli zagubionego przedstawiciela młodego pokolenia. Bardzo wiarygodna postać. Jeśli będę mieć okazję to wybiorę się na spektakl jeszcze raz. Gorąco polecam!

  ju.....@gm...il.com / 05 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Wyśmienity spektakl. Jan Jurkowski wymiata.

  mo.....@....pl / 30 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Byłam po raz kolejny i za każdym razem zachwyca tak samo. Aktorzy grają świetnie, a między nimi wyczuwalna jest chemia, co jeszcze bardziej wzmacnia niesamowitą atmosferę TND :)

  al.....@ho...il.com / 25 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Jeśli za każdym razem poziom energii jest zbliżony do tego, który widziałam 13 lutego 2019, to aktorzy zasługują na owacje na stojąco. I tak było! I pomyśleć, że na tę sztukę trafiłam przez przypadek. Zupełnie jak bohaterowie na siebie. On - bez sensownej pracy, poukładanego życia i masy punktów za dorosłość. Za to z nieutulonym talentem. I ona, która wie, że sukces jest obciążeniem. A wszystko w świecie, w którym panuje maniera zaistnienia i niewiele ponadto. W świecie, w którym dyskurs mówi, że wszystko zależy od Ciebie (czytaj: możesz to spieprzyć według uznania). Najpierw raczej wymieniają komunikaty. Później zaczynają się słuchać. I to już jest inna jakość. I wtedy ona zabiera go do swojej głowy na wycieczkę. I niby to wszystko dziwne, ale z drugiej strony czy można zaufać komuś, kto w takim świecie zwyczajnie wygląda i normalnie żyje? To opowieść o wielu rzeczach, w tym o fenomenie rozmowy (to wtedy, gdy z interakcji zapamiętujemy nie tylko siebie). I o tym, że nie ma nic złego w technologii, póki nie zasłania drugiego człowieka. Póki jest środkiem, a nie celem. Póki ciągle nie patrzysz czy nikt inny, bardziej znany, do Ciebie nie dzwoni. I o tym, że jesteśmy istotami społecznymi. I potrzebujemy innych. I gdyby próbować wypisywać wszystkie tematy, które się tam pojawiają, to starczyłoby na roczne seminarium o współczesności. Tylko może nie jest ważne, co dzieło mówi, tylko co robi? To robi energię. Więc po prostu najlepiej iść i zobaczyć. Albo poczuć.

  an.....@gm...il.com / 21 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl jest genialny! Ukazuje relacje międzyludzkie i międzypokoleniowe; zza niezwykle wyraźnie naszkicowanych postaci, wyglądają wszelkie niedostatki codziennej komunikacji i nasze marzenia, o tym, żeby być zauważonym, usłyszanym, żeby znaczyć. Gra Joanny Szczepkowskiej to absolutny majstersztyk; partnerujący jej Jan Jurkowski jest bardzo autentyczny i przekonujący; rewelacyjnie pokazuje hałaśliwość, rozedrganie, samotność i pragnienia młodego pokolenia.

  ma.....@gm...il.com / 11 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Poruszający spektakl, świetna gra aktorska, klimatyczne miejsce. Polecam!

  gu.....@gm...il.com / 04 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Z przyjemnością wybiorę się jeszcze raz.

  sa.....@....pl / 28 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Pani Joanno to był zaszczyt i przyjemność być częścią tego spektaklu! Przeżywałam te wszystkie emocje razem z Martą i Piotrem. A po tak wspaniałym spektaklu jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że należy sztuką karmić swoje życie i duszę. Było pięknie! Dziękuję!

  za.....@gm...il.com / 26 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Niezależnie od tego, który raz jestem na Pelci, zawsze wychodzę mocno przejęta tym, co zobaczyłam...

  an.....@....pl / 26 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Kolejny raz i kolejne silne przeżycia związane z tym spektaklem! Pani Szczepkowska przekonująco napisała postacie miotające się w swoich światach. Współczułam i wkurzałam się na nie jednocześnie, co jest też zasługą tego, jak i Marta i Piotr zostali zagrani. Aż dziwne, że Pelcia nie jest grana na większych scenach, w 100% na to zasługuje!

  an.....@....pl / 07 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl absolutnie bezbłędny w każdym aspekcie. Pomysł, scenariusz, aktorstwo - sama klasa. Klimat teatru nie do podrobienia.

  ma.....@gm...il.com / 05 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl widziałam po raz trzeci i czuję, że nie ostatni. Za każdym razem byłam zachwycona. To poruszająca historia o więziach i więzach. Niezwykle trafnie portretuje przedstawicieli dwóch pokoleń i ich próbę wzajemnego zrozumienia się nawzajem a przy okazji zrozumienia siebie samych. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski wytwarzają na scenie niezwykłą atmosferę i budują relację, która wciąga w świat Marty i Piotra. Dodatkowo niewielka, kameralna przestrzeń sprawia, że sztukę przeżywa się całym sobą. Polecam gorąco!

  ko.....@....pl / 16 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajne przedstawienie. Gra aktorów na bardzo wysokim poziomie.

  af.....@....pl / 11 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  "Pelcia" uzależnia. Widziałam spektakl już cztery razy i z każdym kolejnym odkrywam go na nowo. Pani Joanna doskonale operuje wachlarzem emocji, zabierając nas w podróz przez śmiech aż do smutku i współczucia. Mogę jedynie pogratulować ogromnego talentu zarówno Pani Szczepkowskiej, jak i Panu Jurkowskiemu.

  ko.....@gm...il.com / 10 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Joanna Szczepkowska jest po prostu genialna.

  an.....@gm...il.com / 13 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Prawdziwy teatr, radość dla wyobraźni.

  co.....@....pl / 25 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Polecam, spektakl świetnie zagrany

  jo.....@gm...il.com / 25 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  świetny spektakl, pełen humoru, główna bohaterka super zagrana przez p. Szczepkowską, serdecznie polecam.

  jw.....@gm...il.com / 15 listopada 2018

Teatr Na Dole - Adres i dojazd

http://joannaszczepkowska.pl/index.php/teatrnadole

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.