Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie

Średnia ocena

64 oddanych głosów
45 zainteresowanych osób

9.3 / 10

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu

Kiedy artysta podejmuje decyzję o wycofaniu ze świata, zaczyna się dochodzenie: czy to kwestia nieprzystosowania? Utraty talentu? Wyniosłości? I przede wszystkim: czy ma do tego prawo? Przywykliśmy do nieprzerwanej obecności gwiazd w przestrzeni medialnej, do ciągłych wiadomości na temat ich życia prywatnego i do konieczności bycia dostępnym dla widzów oraz dziennikarzy. Ale czy naprawdę jest to obowiązek artysty?

W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, dojrzała kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autor: Joanna Szczepkowska

Reżyseria: Joanna Szczepkowska

Scenografia Joanna Szczepkowska

Opinie naszych widzów (27)

 • 10.0/ 10

  Bardzo dobra sztuka - świetnie w komediowy sposób przedstawia zderzenie stylu życia młodego i starszego pokolenia. Świetna gra Joanny Szczepkowskiej i Jana Jurkowskiego, który kapitalnie odtworzył zachowanie i sposób myślenia typowego młodego człowieka.

  jk.....@gm...il.com / 29 March 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo dobry spektakl - znakomite aktorstwo dwojga wykonawców . Byłem pierwszy raz w tym teatrze ( a często chodzę do teatrów). Myślę że będę tam stałym widzem , oby tak dalej .

  ma.....@....pl / 29 March 2018

 • 10.0/ 10

  spektakl super, aktorzy rewelacyjni, polecam bo warto

  mm.....@....pl / 29 March 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl świetnie zagrany. Rola męska rewelacyjna. Polecam z czystym sumieniem.

  sy.....@gm...il.com / 25 February 2018

 • 10.0/ 10

  Spektakl bardzo dobrze zagrany zarówno przez panią Joanne jak i pana Janka. Sztuka, w której komedia przeplata się z dramatem. Słowa, gesty, mimika twarzy pokazuje świetny kunszt aktorski pani Joanny. Dziękuje za 2h świetnej zabawy,a jednoczesne przemyśleń do których skłania tytułowa "Pelcia". Miejsce mnie pozytywnie zaskoczyło (klimat).

  ri.....@....pl / 18 February 2018

Teatr Na Dole

Teatr na Dole – to nowo stworzony teatr Joanny Szczepkowskiej oparty na jej tekstach. Sztuki, które Joanna Szczepkowska grała dotychczas w różnych teatrach teraz będą skupione na jednej scenie. Jest to scena bardzo niewielka co stanowi szczególne artystyczne wyzwanie. Teatr działa tylko w środy na terenie Clubu Boho na ulicy Żurawiej 22. Joanna Szczepkowska jest autorką sztuk i jednocześnie też reżyserką większości pokazywanych tu spektakli i autorką scenografii. Po spektaklu odbywa się zwykle spotkanie w kawiarni mieszczącej się nas sceną. Spotkanie dotyczy albo tematu spektaklu albo wokół innych spraw. Ma luźny charter, raczej towarzyski. Na górze można też obejrzeć niektóre rysunki i obrazy Joanny Szczepkowskiej. Zapraszamy w każda środę.

Adres i dojazd

ul. Żurawia 22
00-515 Warszawa
(Club Boho)

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.1
Średnia ocena
Kapitalny tekst, nigdy w życiu tak się nie śmiałam, jak podczas tego przedstawienia!
- Tamara

05.05 / 19:00

16.05 / 19:00

Gatunek: Komedia
8.7
Średnia ocena
Sympatycznie, z poczuciem humoru i interakcją z publicznością
- Agnieszka

08.05 / 19:30

Gatunek: Komedia
8.9
Średnia ocena
Spektakl super. Malajkat, Bobrowski, Foremniakowa światowa liga
- Danuta

29.05 / 19:00

28.06 / 19:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.6
Średnia ocena
Autorski Teatr Na Dole Pani Joanny Szczepkowskiej to miejsce godne polecenia. Intymna atmosfera, bliski kontakt z aktorką pozostają na długo w pamięci
- Kamilla

25.04 / 19:30

Gatunek: Monodram
Kup bilet