Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie

Średnia ocena

97 oddanych głosów
45 zainteresowanych osób

9.2 / 10

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu

Kiedy artysta podejmuje decyzję o wycofaniu ze świata, zaczyna się dochodzenie: czy to kwestia nieprzystosowania? Utraty talentu? Wyniosłości? I przede wszystkim: czy ma do tego prawo? Przywykliśmy do nieprzerwanej obecności gwiazd w przestrzeni medialnej, do ciągłych wiadomości na temat ich życia prywatnego i do konieczności bycia dostępnym dla widzów oraz dziennikarzy. Ale czy naprawdę jest to obowiązek artysty?

W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, dojrzała kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autor: Joanna Szczepkowska

Reżyseria: Joanna Szczepkowska

Scenografia Joanna Szczepkowska

Opinie naszych widzów (43)

 • 10.0/ 10

  Wyśmienicie spędzony wieczór. Spektakl być przepiękny. Niesamowicie oddane emocje i myśli kreowanych postaci. Zarówno Pani Joanna jak i Jan byli cudowni. Z radością wrócę by przeżyć to jeszcze raz.

  ko.....@gm...il.com / 20 September 2018

 • 10.0/ 10

  Pingwiny, Nibywódka i tarantella - mistrzostwo w pelnej krasie! Po raz pierwszy po spektaklu wracałam do domu z uśmiechem na twarzy i głową pełną przemyśleń.

  ad.....@gm...il.com / 20 September 2018

 • 10.0/ 10

  Byłam na spektaklu drugi raz i nie żałuję. Emocje tak samo silne, gra aktorska powala, a Janek za każdym razem powoduje, że widownia podskakuje na krzesłach. Dziękuję bardzo

  ma.....@gm...il.com / 15 September 2018

 • 10.0/ 10

  W imieniu znajomej - dziękuję, jest pod wrażeniem. W swoim imieniu - było tak świetnie, jak za poprzednimi 6 razami i także dziękuję i do zobaczenia za miesiąc!

  ju.....@gm...il.com / 13 September 2018

 • 10.0/ 10

  Znakomita gra aktorska, świetny dramat

  mi.....@gm...il.com / 13 September 2018

Teatr Na Dole

Teatr na Dole – to nowo stworzony teatr Joanny Szczepkowskiej oparty na jej tekstach. Sztuki, które Joanna Szczepkowska grała dotychczas w różnych teatrach teraz będą skupione na jednej scenie. Jest to scena bardzo niewielka co stanowi szczególne artystyczne wyzwanie. Teatr działa tylko w środy na terenie Clubu Boho na ulicy Żurawiej 22. Joanna Szczepkowska jest autorką sztuk i jednocześnie też reżyserką większości pokazywanych tu spektakli i autorką scenografii. Po spektaklu odbywa się zwykle spotkanie w kawiarni mieszczącej się nas sceną. Spotkanie dotyczy albo tematu spektaklu albo wokół innych spraw. Ma luźny charter, raczej towarzyski. Na górze można też obejrzeć niektóre rysunki i obrazy Joanny Szczepkowskiej. Zapraszamy w każda środę.

Adres i dojazd

ul. Żurawia 22
00-515 Warszawa
(Club Boho)

http://joannaszczepkowska.pl/index.php/teatrnadole

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8.7
Średnia ocena

27.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.5
Średnia ocena
Bardzo przyjemny spektakl, fantastyczna gra aktorska
- Klaudia

05.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.0
Średnia ocena
Spektakl naprawdę bardzo mnie rozbawił. Wyszłam odprężona i zrelaksowana
- Magda

02.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.4
Średnia ocena
Bardzo zabawna, ale jednocześnie głęboko refleksyjna sztuka. Fantastycznie zagrana. Nic dziwnego, że bawi widownię od 1997 roku
- Ewa

26.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9.5
Średnia ocena
Bardzo dobry tekst i mistrzowskie wykonanie. Joanna Szczepkowska to wybitna aktorka i bardzo utalentowana pisarka. Polecam gorąco ten spektakl!
- Elżbieta

10.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Kabaret
8.9
Średnia ocena
Wspaniałe doświadczenie! Spektakl zupełnie inny niż w "klasycznym teatrze". Warto spróbować!
- Agnieszka

24.10 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.