Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu - zdjęcie

Średnia ocena

140 oddanych głosów
46 zainteresowanych osób

9,1 / 10

Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu

Kiedy artysta podejmuje decyzję o wycofaniu ze świata, zaczyna się dochodzenie: czy to kwestia nieprzystosowania? Utraty talentu? Wyniosłości? I przede wszystkim: czy ma do tego prawo? Przywykliśmy do nieprzerwanej obecności gwiazd w przestrzeni medialnej, do ciągłych wiadomości na temat ich życia prywatnego i do konieczności bycia dostępnym dla widzów oraz dziennikarzy. Ale czy naprawdę jest to obowiązek artysty?

W autorskim spektaklu Joanny Szczepkowskiej, dojrzała kobieta przypadkowo spotyka młodego lidera ekstrawaganckiego zespołu muzycznego. Dla chłopaka wejście w świat bohaterki jest jak przekroczenie magicznego progu, za którym znajduje się nierealne doświadczenie i zaczyna wchodzenie w szaleństwo. Dwa zupełnie odmienne spojrzenia, dwie różne epoki i przede wszystkim – dwa pokolenia, koncertowo prowadzące ze sobą osobliwą grę, w której ścierają się dwie odmienne osobowości: samotna z wyboru i nieodnajdująca się we współczesnym świecie Marta oraz goniący za sukcesem, rozgłosem i ciągłym „dzianiem się” Piotr. Co wyniknie z tego spotkania? Jaką tajemnicę kryje Marta? I kim jest tytułowa Pelcia?

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autor: Joanna Szczepkowska

Reżyseria: Joanna Szczepkowska

Scenografia Joanna Szczepkowska

Opinie naszych widzów (64)

 • 10,0/ 10

  Kolejny raz i kolejne silne przeżycia związane z tym spektaklem! Pani Szczepkowska przekonująco napisała postacie miotające się w swoich światach. Współczułam i wkurzałam się na nie jednocześnie, co jest też zasługą tego, jak i Marta i Piotr zostali zagrani. Aż dziwne, że Pelcia nie jest grana na większych scenach, w 100% na to zasługuje!

  an.....@....pl / 07 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl absolutnie bezbłędny w każdym aspekcie. Pomysł, scenariusz, aktorstwo - sama klasa. Klimat teatru nie do podrobienia.

  ma.....@gm...il.com / 05 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl widziałam po raz trzeci i czuję, że nie ostatni. Za każdym razem byłam zachwycona. To poruszająca historia o więziach i więzach. Niezwykle trafnie portretuje przedstawicieli dwóch pokoleń i ich próbę wzajemnego zrozumienia się nawzajem a przy okazji zrozumienia siebie samych. Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski wytwarzają na scenie niezwykłą atmosferę i budują relację, która wciąga w świat Marty i Piotra. Dodatkowo niewielka, kameralna przestrzeń sprawia, że sztukę przeżywa się całym sobą. Polecam gorąco!

  ko.....@....pl / 16 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajne przedstawienie. Gra aktorów na bardzo wysokim poziomie.

  af.....@....pl / 11 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  "Pelcia" uzależnia. Widziałam spektakl już cztery razy i z każdym kolejnym odkrywam go na nowo. Pani Joanna doskonale operuje wachlarzem emocji, zabierając nas w podróz przez śmiech aż do smutku i współczucia. Mogę jedynie pogratulować ogromnego talentu zarówno Pani Szczepkowskiej, jak i Panu Jurkowskiemu.

  ko.....@gm...il.com / 10 stycznia 2019

Teatr Na Dole

Teatr na Dole – to nowo stworzony teatr Joanny Szczepkowskiej oparty na jej tekstach. Sztuki, które Joanna Szczepkowska grała dotychczas w różnych teatrach teraz będą skupione na jednej scenie. Jest to scena bardzo niewielka co stanowi szczególne artystyczne wyzwanie. Teatr działa tylko w środy na terenie Clubu Boho na ulicy Żurawiej 22. Joanna Szczepkowska jest autorką sztuk i jednocześnie też reżyserką większości pokazywanych tu spektakli i autorką scenografii. Po spektaklu odbywa się zwykle spotkanie w kawiarni mieszczącej się nas sceną. Spotkanie dotyczy albo tematu spektaklu albo wokół innych spraw. Ma luźny charter, raczej towarzyski. Na górze można też obejrzeć niektóre rysunki i obrazy Joanny Szczepkowskiej. Zapraszamy w każda środę.

Adres i dojazd

ul. Żurawia 22
00-515 Warszawa
(Club Boho)

http://joannaszczepkowska.pl/index.php/teatrnadole

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Sztuka genialna, uśmiałam się jak nigdy!
- Katarzyna

02.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,3
Średnia ocena
Spektakl naprawdę bardzo mnie rozbawił. Wyszłam odprężona i zrelaksowana
- Magda

12.03 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,0
Średnia ocena
Wspaniałe doświadczenie! Spektakl zupełnie inny niż w "klasycznym teatrze". Warto spróbować!
- Agnieszka

20.02 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.