Goła Baba - zdjęcie Goła Baba - zdjęcie

Średnia ocena

66 oddanych głosów
12 zainteresowanych osób

9,2 / 10

Goła Baba

Monodram a raczej „monokomedia” napisana przez Joannę Szczepkowską grana jest od 1997 roku na scenach całej Polski i w wielu innych krajach. Aktorka gra dwie zupełnie różne kobiety rywalizujące ze sobą jako artystki. Każda z nich rozumie swój zawód inaczej – jedna, idealistka, uprawia sztukę „nieskażoną”, czyli koncert gry na ciszy, wymagający specjalnego stanu ducha publiczności, druga to uosobienie szmiry i bezczelności a jej „sztuka” to prymitywne dowcipy i beznadziejny, pośpieszny streaptease. Obie nawiązują kontakt z publicznością, która nie może pozostać bierna. Spektakl dzieje się tu i teraz, publiczność jest istotnym bohaterem, przez co każde przedstawienie nabiera innego wymiaru. Niespodziewana pointa sztuki stawia widza przed pytaniem czy to z czego się zaśmiewał nie jest też ludzkim dramatem.

Czas trwania: 75 minut

Opinie naszych widzów (25)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna gra aktorska Pani Joanny Szczepkowskiej, trzeba mieć ogromny talent żeby pokazać na scenie skrajnych tyle emocji i oczarować publiczność. To moja druga wizyta w Teatrze Na Dole i już nie mogę się doczekać kolejnych.

  gu.....@gm...il.com / 14 marca 2019

 • 10,0/ 10

  wspaniały pokaz gry aktorskiej,inteligentnego dowcipu i przenikliwej satyry,obowiązkowa pozycja dla każdego z IQ >110

  je.....@ne...da.pl / 03 stycznia 2019

 • 10,0/ 10

  Przykuwająca uwagę gra Pani Joanny Szczepkowskiej, spektakl opuszcza się z refleksją, to lubię.

  wi.....@gm...il.com / 02 grudnia 2018

 • 10,0/ 10

  Oglądałem poprzednio ten spektakl jeszcze w Powszechnym. Tak wówczas, jak i teraz, po wyjściu czułem się, jak po przeczytaniu jakiejś książki Umberto Eco, po którą trzeba sięgnąć jeszcze raz. Po prostu zauważałem, że nie przyswoiłem wszystkich niuansów, którymi wydają się być naszpikowane te monologi. Całość oczywiście w oprawie najwyższego kunsztu aktorskiego, na jaki stać tylko pania Joannę!

  km.....@....pl / 26 listopada 2018

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl. Pani Joanna rewelacyjna, Goła baba to najlepsze przedstawienie w Teatrze na Dole. Mogę oglądać bez końca. Oglądałam solo, zabrałam koleżanki, zabiorę jeszcze syna.

  ur.....@gm...il.com / 22 listopada 2018

Teatr Na Dole

Teatr Na Dole – scena przy Żurawiej 21

Teatr na Dole – to teatr Joanny Szczepkowskiej oparty na jej tekstach. Sztuki, które Joanna Szczepkowska grała dotychczas w różnych teatrach teraz będą skupione na jednej scenie. Jest to scena bardzo niewielka co stanowi szczególne artystyczne wyzwanie. Teatr działa tylko w środy na terenie Clubu Boho na ulicy Żurawiej 22. Joanna Szczepkowska jest autorką sztuk i jednocześnie też reżyserką większości pokazywanych tu spektakli i autorką scenografii. Po spektaklu odbywa się zwykle spotkanie w kawiarni mieszczącej się nas sceną. Spotkanie dotyczy albo tematu spektaklu albo wokół innych spraw. Ma luźny charter, raczej towarzyski. Na górze można też obejrzeć niektóre rysunki i obrazy Joanny

Szczepkowskiej. Zapraszamy w każda środę.

Teatr Na Dole - scena przy Sandomierskiej 13

Teatr na Dole – druga scena…, ale teatr ten sam - kontynuujący dzieło zapoczątkowane na Żurawiej. Zapraszamy na ul. Sandomierską 13/róg Rejtana do Brawo Bis. To nowoczesna, pyszna i niedroga restauracja, z niewielką, ale wygodniejszą sceną …na dole. Restaurację prowadzi Michał Bryś krakowski

aktor i producent muzyczny zarazem. W małym sklepie uruchomionym tylko w dniu spektaklu będzie można kupić wiersze, opowiadania, rysunki i obrazy Joanny Szczepkowskiej. Spotkania i rozmowy… jak zwykle. Zapraszamy!

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,6
Średnia ocena

04.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
9,2
Średnia ocena
Komiczny, a jednocześnie poruszający poważne tematy. Duet Szczepkowskiej i Jurkowskiego genialny
- Maria

25.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena
Wspaniałe doświadczenie! Spektakl zupełnie inny niż w "klasycznym teatrze". Warto spróbować!
- Agnieszka

18.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.