Dwie piosenki, czyli Joanna Szczepkowska kontra instrument klawiszowy - zdjęcie Dwie piosenki, czyli Joanna Szczepkowska kontra instrument klawiszowy - zdjęcie Dwie piosenki, czyli Joanna Szczepkowska kontra instrument klawiszowy - zdjęcie

Średnia ocena

24 oddanych głosów

9.5 / 10

Dwie piosenki, czyli Joanna Szczepkowska kontra instrument klawiszowy

Spektakl kabaretowy złożony z felietonów i kilku jeszcze estradowych tekstów jakie napisała Joanna Szczepkowska. Kiedyś mój recital nazywał się” Joanna Szczepkowska contra fortepian” dziś w o odmienionej formie. Najlepiej nadaje się na „ piwniczne klimaty”.

W spektaklu urzekające jest to, że aktorka nawiązuje kameralny kontakt z widzami, bawi się razem z nimi. Dzięki temu koncertowi widzowie mają okazję poznać nieznany dotąd talent estradowy aktorki, która ironizując także na własny temat, potrafi stworzyć niezapomniany klimat prawdziwego kabaretu. W trakcie recitalu klimat dobrej zabawy przeplata się z głęboką refleksją.

Sama Szczepkowska ,w jednym z wywiadów, mówi o swoim spektaklu następująco: „Jest prawdą, ale nie tylko o mnie. Jest prawdą o każdym dzieciństwie, młodości i wszelkich przemianach, których doznajemy w życiu. Bardzo poważnie to brzmi, ale ten wieczór nie jest poważny. Ja się trochę naśmiewam z tego wszystkiego. Poszłam kiedyś do psychoterapeuty i on powiedział, że mam w sobie bardzo dużo z dziecka i trzeba wielu sesji, żeby je ze mnie wykorzenić. Nie wróciłam do tego terapeuty już nigdy - odwrotnie, staram się nie tracić więzi z tą dwunastoletnią dziewczynką, którą kiedyś byłam i która uważała, że żadne z jej marzeń się nie spełni. Ten wieczór jest jednym z tych marzeń.”

Realizacja

Akompaniament: Michał Salamon

Opinie naszych widzów (12)

 • 10.0/ 10

  To było moje trzecie spotkanie z Joanną Szczepkowską w tym miesiącu. Wcześniej byliśmy (z przyjaciółmi) na "Pelci" i na "Gołej Babie". Jesteśmy pod wrażeniem kunsztu, sprawności, pomysłowości Pani Joanny. Atmosfera małej salki, kameralna i wręcz rodzinna, też robi świetną atmosferę. Brawo!!!!!!!!!!!!!

  ch.....@gm...il.com / 24 May 2018

 • 10.0/ 10

  Polecam!!!

  ag.....@ho...il.com / 22 March 2018

 • 10.0/ 10

  Cudowny, błyskotliwy występ. Niezwykle miejsce ten Teatr na Dole.

  be.....@gm...il.com / 22 March 2018

 • 10.0/ 10

  Wzruszająco genialna refleksja dotycząca dziecięcych wyobrażeń o świecie.

  m......@in...ia.pl / 22 March 2018

 • 10.0/ 10

  Bardzo kameralny, inteligentny, prześmieszny występ!

  mo.....@....pl / 18 February 2018

Teatr Na Dole

Teatr na Dole – to nowo stworzony teatr Joanny Szczepkowskiej oparty na jej tekstach. Sztuki, które Joanna Szczepkowska grała dotychczas w różnych teatrach teraz będą skupione na jednej scenie. Jest to scena bardzo niewielka co stanowi szczególne artystyczne wyzwanie. Teatr działa tylko w środy na terenie Clubu Boho na ulicy Żurawiej 22. Joanna Szczepkowska jest autorką sztuk i jednocześnie też reżyserką większości pokazywanych tu spektakli i autorką scenografii. Po spektaklu odbywa się zwykle spotkanie w kawiarni mieszczącej się nas sceną. Spotkanie dotyczy albo tematu spektaklu albo wokół innych spraw. Ma luźny charter, raczej towarzyski. Na górze można też obejrzeć niektóre rysunki i obrazy Joanny Szczepkowskiej. Zapraszamy w każda środę.

Adres i dojazd

ul. Żurawia 22
00-515 Warszawa
(Club Boho)

http://joannaszczepkowska.pl/index.php/teatrnadole

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.6
Średnia ocena
Artur Andrus jest absolutnie genialny i mistrzowsko inteligentny!
- Malina

25.09 / 19:00

26.09 / 19:00

Gatunek: Kabaret
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.