Dwie piosenki - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9.7 / 10

Dwie piosenki

Spektakl kabaretowy złożony z felietonów i kilku jeszcze estradowych tekstów jakie napisała Joanna Szczepkowska. Kiedyś mój recital nazywał się” Joanna Szczepkowska contra fortepian” dziś w o odmienionej formie. Najlepiej nadaje się na „ piwniczne klimaty”.

„Swój występ autorka zadedykowała „złodziejce różowego boa” i wszystkim tym, którzy kiedykolwiek ulegli jakiejkolwiek, absurdalnej pokusie. W spektaklu urzekające jest to, że aktorka nawiązuje kameralny kontakt z widzami, bawi się razem z nimi, przywołując wspomnienia z dzieciństwa, pierwszych miłości, a także refleksji na temat małżeństwa i wielu zjawisk z życia codziennego. To coś w rodzaju ballady ubarwionej różnymi postaciami, w które Joanna Szczepkowska wciela się parodiując np. postaci z reklam, siebie jako nastolatkę, zawiedzioną mężatkę czy wreszcie samotną staruszkę. Dzięki temu koncertowi widzowie mają okazję poznać nieznany dotąd talent estradowy aktorki, która ironizując także na własny temat, potrafi stworzyć niezapomniany klimat prawdziwego kabaretu. W trakcie recitalu klimat dobrej zabawy przeplata się z głęboką refleksją.

Sama Szczepkowska ,w jednym z wywiadów, mówi o swoim spektaklu następująco: „Jest prawdą, ale nie tylko o mnie. Jest prawdą o każdym dzieciństwie, młodości i wszelkich przemianach, których doznajemy w życiu. Bardzo poważnie to brzmi, ale ten wieczór nie jest poważny. Ja się trochę naśmiewam z tego wszystkiego. Poszłam kiedyś do psychoterapeuty i on powiedział, że mam w sobie bardzo dużo z dziecka i trzeba wielu sesji, żeby je ze mnie wykorzenić. Nie wróciłam do tego terapeuty już nigdy - odwrotnie, staram się nie tracić więzi z tą dwunastoletnią dziewczynką, którą kiedyś byłam i która uważała, że żadne z jej marzeń się nie spełni. Ten wieczór jest jednym z tych marzeń.”

Opinie naszych widzów (3)

 • 10.0/ 10

  Bardzo dobry tekst i mistrzowskie wykonanie. Joanna Szczepkowska to wybitna aktorka i bardzo utalentowana pisarka. Polecam gorąco ten spektakl.

  el.....@ya...oo.com / 09 December 2017

 • 10.0/ 10

  Prawdziwy TEATR w bardzo skromnym miejscu. INTELIGENTNE, DOWCIPNE I WZRUSZAJĄCE TEKSTY W MISTRZOWSKIM WYKONANIU. BARWA DLA PANI JOANNY SZCZEPKOWSKIEJ !!!

  ro.....@....pl / 07 December 2017

 • 9.0/ 10

  Dobry spektakl z elementami komediowymi, ale i momentami mniej wesoły. Humor nie każdemu musi przypaść do gustu. Bo momentami jest abstrakcyjnie podchodzi pod żenadę, ale w dobrym guscie ;)

  lu.....@gm...il.com / 17 December 2017

Teatr Na Dole

Teatr na Dole – to nowo stworzony teatr Joanny Szczepkowskiej oparty na jej tekstach. Sztuki, które Joanna Szczepkowska grała dotychczas w różnych teatrach teraz będą skupione na jednej scenie. Jest to scena bardzo niewielka co stanowi szczególne artystyczne wyzwanie. Teatr działa tylko w środy na terenie Clubu Boho na ulicy Żurawiej 22. Joanna Szczepkowska jest autorką sztuk i jednocześnie też reżyserką większości pokazywanych tu spektakli i autorką scenografii. Po spektaklu odbywa się zwykle spotkanie w kawiarni mieszczącej się nas sceną. Spotkanie dotyczy albo tematu spektaklu albo wokół innych spraw. Ma luźny charter, raczej towarzyski. Na górze można też obejrzeć niektóre rysunki i obrazy Joanny Szczepkowskiej. Zapraszamy w każda środę.

Adres i dojazd

ul. Żurawia 22
00-515 Warszawa
(Club Boho)

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9.0
Średnia ocena
Kabaret jak zawsze daje radę. Byłem na ich występie 3 razy za każdym razem zaskakują pozytywnie
- Grzegorz

13.02 / 19:00

14.02 / 19:00

Gatunek: Kabaret
9.5
Średnia ocena
Artur Andrus jest absolutnie genialny i mistrzowsko inteligentny!
- Malina

23.01 / 19:45

Dziś / 19:45

+ dostępnych 7 innych terminów

Gatunek: Kabaret
9.0
Średnia ocena
Doskonałe teksty na czasie i bezkonkurencyjna obsada!
- Małgorzata

12.02 / 19:00

05.03 / 19:00

+ dostępnych 1 innych terminów

Gatunek: Kabaret

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9.5
Średnia ocena

07.02 / 17:00

21.02 / 18:00

Gatunek: Monodram
9.6
Średnia ocena
Wspaniałe doświadczenie! Spektakl zupełnie inny niż w "klasycznym teatrze". Warto spróbować!
- Agnieszka

28.02 / 17:30

28.02 / 19:30

Gatunek: Komedia
9.1
Średnia ocena
Bardzo zabawna, ale jednocześnie głęboko refleksyjna sztuka. Fantastycznie zagrana. Nic dziwnego, że bawi widownię od 1997 roku
- Ewa

Dziś / 19:00

21.02 / 20:00

Gatunek: Komedia
Kup bilet