ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny - zdjęcie ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny - zdjęcie

Średnia ocena

60 oddanych głosów
3 zainteresowane osoby

9,2 / 10

ADHD i inne cudowne zjawiska - wykład nieprzewidywalny

ADHD i inne cudowne zjawiska – wykład nieprzewidywalny to artystyczne spojrzenie na tzw. Deficyt Uwagi. Joanna Szczepkowska oprócz aktorstwa i literatury zajmuje się problem ADHD u dorosłych: To zjawisko jednocześnie zabawne, dramatyczne, inspirujące i destrukcyjne, a przede wszystkim malownicze, dlatego scena jest dobrym miejscem na próbę zrozumienia tego zespołu. Chciałam uświadomić ludziom, że istnieje zjawisko, które daje klucz do zrozumienia wielu mechanizmów naszych zachowań. To tym istotniejsze, że lekarze nadal są na ogół sceptyczni wobec ADHD osób dorosłych. Dlatego bardzo zależało mi na wiarygodności tego tekstu. W jednej recenzji ze spektaklu znalazłam określenie, że to improwizacja, happening. Nic bardziej błędnego – tekst jest na scenie mówiony, co do litery, a stworzenie wrażenia improwizacji jest wyzwaniem artystycznym spektaklu.

Czas trwania: 75 minut

Realizacja

reżyseria: Joanna Szczepkowska

Opinie naszych widzów (29)

 • 10,0/ 10

  Rewelacja! Wspaniale zagrane, wzruszające, zabawne, poruszające i pełne niesamowitej refleksji od początku do końca. Do tego w niesamowicie oryginalnej i kameralnej atmosferze. 12/10.

  ka.....@....pl / 13 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Fantastyczne wrażenie. Pierwszy raz byłam w teatrze tak małym. Stwarza to poczucie bliskości i niemalże uczestnictwa w spektaklu. Ze względu na lekki niedosłuch usiadłam w pierwszym rzędzie i obniżyłam sylwetkę aby nie zasłaniać osobom za mną i tak już zostałam do końca spektaklu znosząc katusze związane z niewygodną pozycją i niestety bardzo twardym krzesłem. Dotrwałam do końca zachwycona Panią Szczepkowską, którą uwielbiam od dawien dawna i oczywiście wybiorę się w niezbyt odległym czasie na kolejny spektakl.

  an.....@....pl / 02 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Genialny spektakl, genialne aktorstwo. Całkowicie prawdziwy (choć niby 😉 przerysowany) obraz Adhd. Teatr cudny, bardzo klimatyczny. Wrócę.

  Lu.....@gm...il.com / 25 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Pani Joanno - DZIĘKUJĘ

  mo.....@gm...il.com / 23 lutego 2019

 • 10,0/ 10

  Spektakl jest bardzo ciekawy, mistrzowskie aktorstwo i bardzo świetny tekst. Polecam.

  el.....@ya...oo.com / 21 lutego 2019

Teatr Na Dole

Teatr Na Dole – scena przy Żurawiej 21

Teatr na Dole – to teatr Joanny Szczepkowskiej oparty na jej tekstach. Sztuki, które Joanna Szczepkowska grała dotychczas w różnych teatrach teraz będą skupione na jednej scenie. Jest to scena bardzo niewielka co stanowi szczególne artystyczne wyzwanie. Teatr działa tylko w środy na terenie Clubu Boho na ulicy Żurawiej 22. Joanna Szczepkowska jest autorką sztuk i jednocześnie też reżyserką większości pokazywanych tu spektakli i autorką scenografii. Po spektaklu odbywa się zwykle spotkanie w kawiarni mieszczącej się nas sceną. Spotkanie dotyczy albo tematu spektaklu albo wokół innych spraw. Ma luźny charter, raczej towarzyski. Na górze można też obejrzeć niektóre rysunki i obrazy Joanny

Szczepkowskiej. Zapraszamy w każda środę.

Teatr Na Dole - scena przy Sandomierskiej 13

Teatr na Dole – druga scena…, ale teatr ten sam - kontynuujący dzieło zapoczątkowane na Żurawiej. Zapraszamy na ul. Sandomierską 13/róg Rejtana do Brawo Bis. To nowoczesna, pyszna i niedroga restauracja, z niewielką, ale wygodniejszą sceną …na dole. Restaurację prowadzi Michał Bryś krakowski

aktor i producent muzyczny zarazem. W małym sklepie uruchomionym tylko w dniu spektaklu będzie można kupić wiersze, opowiadania, rysunki i obrazy Joanny Szczepkowskiej. Spotkania i rozmowy… jak zwykle. Zapraszamy!

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Kapitalny tekst, nigdy w życiu tak się nie śmiałam, jak podczas tego przedstawienia!
- Tamara

23.06 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,5
Średnia ocena
Poczucie humoru najwyższych lotów
- Katarzyna

Jutro / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,6
Średnia ocena
Świetnie spędzony czas
- Beata

04.07 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,9
Średnia ocena

26.06 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet