Niedzielne popołudnie - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,4 / 10

Niedzielne popołudnie

Czyżby kryzys dojrzałego związku?

Ostatnie tygodnie kolejnej ciąży. Dzieci łaskawym gestem przygarnięte przez dziadków. Pusty dom. Okazja, żeby podomykać bieżące sprawy zawodowe i odetchnąć chwilę we dwoje. To niedzielne popołudnie mogłoby skończyć się tak pogodnie, jak się zaczęło.

Mogłoby. Dzieje się jednak inaczej. Pochylenie się małżonków nad zdjęciem USG wywołuje pełną emocji i wzajemnych oskarżeń rozmowę. Awantura stanowi jakby spiętrzenie, kumulację wielu rozmów, których zabrakło przez lata.

NIEDZIELNE POPOŁUDNIE Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej to niezwykle celny obraz, w którym idealistyczne wyobrażenia o wspólnym życiu zostają skonfrontowane z rzeczywistością. Widz odnajdzie się bez trudu we wziętych wprost z rodzinnego życia scenkach i dialogach. Dynamiczna opowieść, z zaskakującymi zwrotami akcji oraz dużą dozą ciepła i humoru, zadaje pytanie o przyczynę tak wielu rozpadów związków i o drogę do dojrzałego rodzicielstwa.

Paulina Holtz, uwielbiana za kreację matki-Polki w spektaklu GABINET Teatru MŁYN, znów wciela się w rolę matki, a może bardziej… żony? Jej partnerem scenicznym jest Michał Sitarski – pierwszy raz na Scenie na Poddaszu.

W spektaklu występują między innymi Paulina Holtz, Michał Sitarski.

Realizacja

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka: Filip Dreger

Scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Barbara Koczarowa

Realizacja dźwięku i światła: Przemysław Scholl

Asystent reżysera: Aleksandra Śliwińska

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Kameralny teatr, Spektakl REWELACYJNY.... duuuuużo fajniejszy niż wiele "komercyjnych", bardziej budżetowych spektakli. Bardzo rzadko wypowiadam się w sieci i nie lubię tego robić, ale tym razem musiałem to uczynić aby wyrazić swój zachwyt. Polecam

  ra.....@....pl / 16 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl, rodzaj zwierciadła, w którym niekiedy można się przejrzeć. Świetna gra aktorska! Serdecznie polecamy!

  na.....@....pl / 25 lutego 2019

 • 8,0/ 10

  Tekst ma ewidentne luki dramaturgiczne (ja napisałbym zupełnie inne zakończenie, ale lepiej niż dobre aktorstwo Pauliny Holtz i Michała Sitarskiego nadrabia wszystkie braki ze sporą "górką". Fajnie się ogląda i wyszedł w sumie ciekawy kawałek rzemiosła scenicznego. Jak raz, coś co można polecić ludziom do oglądania w niedzielne popołudnie. Szczególne brawa dla Pauliny Holtz za bohaterstwo. Nikt z nas, widzów nie zorientował się (aż do finałowego wyjścia), że gra ona ze złamaną nogą. Tak czy owak, polecam.

  ol.....@....pl / 04 czerwca 2019

Teatr Młyn - Adres i dojazd

Jezuicka 4

http://mlyn.org/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.