Niedzielne popołudnie - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

9,4 / 10

Niedzielne popołudnie

Czyżby kryzys dojrzałego związku?

Ostatnie tygodnie kolejnej ciąży. Dzieci łaskawym gestem przygarnięte przez dziadków. Pusty dom. Okazja, żeby podomykać bieżące sprawy zawodowe i odetchnąć chwilę we dwoje. To niedzielne popołudnie mogłoby skończyć się tak pogodnie, jak się zaczęło.

Mogłoby. Dzieje się jednak inaczej. Pochylenie się małżonków nad zdjęciem USG wywołuje pełną emocji i wzajemnych oskarżeń rozmowę. Awantura stanowi jakby spiętrzenie, kumulację wielu rozmów, których zabrakło przez lata.

NIEDZIELNE POPOŁUDNIE Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej to niezwykle celny obraz, w którym idealistyczne wyobrażenia o wspólnym życiu zostają skonfrontowane z rzeczywistością. Widz odnajdzie się bez trudu we wziętych wprost z rodzinnego życia scenkach i dialogach. Dynamiczna opowieść, z zaskakującymi zwrotami akcji oraz dużą dozą ciepła i humoru, zadaje pytanie o przyczynę tak wielu rozpadów związków i o drogę do dojrzałego rodzicielstwa.

Paulina Holtz, uwielbiana za kreację matki-Polki w spektaklu GABINET Teatru MŁYN, znów wciela się w rolę matki, a może bardziej… żony? Jej partnerem scenicznym jest Michał Sitarski – pierwszy raz na Scenie na Poddaszu.

Realizacja

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka: Filip Dreger

Scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Barbara Koczarowa

Realizacja dźwięku i światła: Przemysław Scholl

Asystent reżysera: Aleksandra Śliwińska

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Kameralny teatr, Spektakl REWELACYJNY.... duuuuużo fajniejszy niż wiele "komercyjnych", bardziej budżetowych spektakli. Bardzo rzadko wypowiadam się w sieci i nie lubię tego robić, ale tym razem musiałem to uczynić aby wyrazić swój zachwyt. Polecam

  ra.....@....pl / 16 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl, rodzaj zwierciadła, w którym niekiedy można się przejrzeć. Świetna gra aktorska! Serdecznie polecamy!

  na.....@....pl / 25 lutego 2019

 • 8,0/ 10

  Tekst ma ewidentne luki dramaturgiczne (ja napisałbym zupełnie inne zakończenie, ale lepiej niż dobre aktorstwo Pauliny Holtz i Michała Sitarskiego nadrabia wszystkie braki ze sporą "górką". Fajnie się ogląda i wyszedł w sumie ciekawy kawałek rzemiosła scenicznego. Jak raz, coś co można polecić ludziom do oglądania w niedzielne popołudnie. Szczególne brawa dla Pauliny Holtz za bohaterstwo. Nikt z nas, widzów nie zorientował się (aż do finałowego wyjścia), że gra ona ze złamaną nogą. Tak czy owak, polecam.

  ol.....@....pl / 04 czerwca 2019

Teatr Młyn

Teatr MŁYN to niezależna scena autorska, założona przez Siostry Fijewskie. Działamy od 2007 r. w Warszawie. Realizujemy kameralne sztuki, poddające artystycznej analizie współczesną rzeczywistość. Nasze projekty kierujemy do widza szukającego w teatrze nie tylko rozrywki, ale także istotnego doświadczenia poznawczego, dobrego współczesnego tekstu i wysokiej klasy aktorstwa.

Zależy nam na tworzeniu teatru, który językiem sztuki będzie mówił o otaczającym nas świecie – teatru opartego na rzetelnej pracy aktora z tekstem oraz na głębokiej psychologicznej konstrukcji postaci scenicznej.

Wśród realizowanych przez Teatr MŁYN spektakli można wyznaczyć dwie podstawowe linie gatunkowe. Pierwsza to spektakle psychologiczne – z minimalistyczną scenografią, opierające się na specyficznym dialogu emocjonalnym pomiędzy aktorem a widzem. Druga to spektakle muzyczne – balansujące na granicy musicalu, kabaretu i gorzkiej groteski, operujące nastrojem i nowoczesną piosenką poetycką.

Trzon zespołu stanowią siostry Fijewskie – Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i autorka tekstów, oraz aktorki – Zuzanna Fijewska-Malesza i Agata Fijewska. Wśród współpracujących z nami artystów są aktorzy warszawskich teatrów – Joanna Żółkowska, Paulina Holtz, Sławomir Pacek, Adam Krawczuk, Krzysztof Kiersznowski, Rafał Kosecki, oraz muzycy – Filip Dreger, Agnieszka Orzechowska- Kozak, Maciej Rozwadowski.

Główną siedzibą Teatru MŁYN jest Scena na Poddaszu SCEK. Nasze spektakle gościły także na scenach innych Teatrów – współpracowaliśmy z Teatrem Powszechnym, Teatrem Ochoty, Teatrem Polskim, Teatrem Wytwórnia, Teatrem Konsekwentnym, Teatrem Stara Prochownia a także z pozawarszawskimi teatrami i ośrodkami teatralnymi.

Teatr MŁYN jest obecnie najmniejszą sceną niezależną realizującą projekt 3-letni współfinansowany przez Miasto St .Warszawa. Gramy regularnie, kilka razy w miesiącu na Scenie na Poddaszu w SCEK przy ul. Jezuickiej 4.

Zapraszamy!

Adres i dojazd

Jezuicka 4

http://mlyn.org/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,5
Średnia ocena

26.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,5
Średnia ocena
Fantastyczny! Coś nowego, nietypowego, wciągającego
- Małgorzata

11.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,2
Średnia ocena
Komiczny, a jednocześnie poruszający poważne tematy. Duet Szczepkowskiej i Jurkowskiego genialny
- Maria

25.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

8,0
Średnia ocena

28.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
-,-
Średnia ocena

18.10 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Dramat
Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.