Niedzielne popołudnie - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

8,4 / 10

Niedzielne popołudnie

Czyżby kryzys dojrzałego związku?

Ostatnie tygodnie kolejnej ciąży. Dzieci łaskawym gestem przygarnięte przez dziadków. Pusty dom. Okazja, żeby podomykać bieżące sprawy zawodowe i odetchnąć chwilę we dwoje. To niedzielne popołudnie mogłoby skończyć się tak pogodnie, jak się zaczęło.

Mogłoby. Dzieje się jednak inaczej. Pochylenie się małżonków nad zdjęciem USG wywołuje pełną emocji i wzajemnych oskarżeń rozmowę. Awantura stanowi jakby spiętrzenie, kumulację wielu rozmów, których zabrakło przez lata.

NIEDZIELNE POPOŁUDNIE Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej to niezwykle celny obraz, w którym idealistyczne wyobrażenia o wspólnym życiu zostają skonfrontowane z rzeczywistością. Widz odnajdzie się bez trudu we wziętych wprost z rodzinnego życia scenkach i dialogach. Dynamiczna opowieść, z zaskakującymi zwrotami akcji oraz dużą dozą ciepła i humoru, zadaje pytanie o przyczynę tak wielu rozpadów związków i o drogę do dojrzałego rodzicielstwa.

Paulina Holtz, uwielbiana za kreację matki-Polki w spektaklu GABINET Teatru MŁYN, znów wciela się w rolę matki, a może bardziej… żony? Jej partnerem scenicznym jest Michał Sitarski – pierwszy raz na Scenie na Poddaszu.

W spektaklu występuje Paulina Holtz, Michał Sitarski.

Realizacja

REALIZATORZY:

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Muzyka: Filip Dreger

Scenografia, kostiumy, reżyseria światła: Barbara Koczarowa

Realizacja dźwięku i światła: Przemysław Scholl

Asystent reżysera: Aleksandra Śliwińska

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Kameralny teatr, Spektakl REWELACYJNY.... duuuuużo fajniejszy niż wiele "komercyjnych", bardziej budżetowych spektakli. Bardzo rzadko wypowiadam się w sieci i nie lubię tego robić, ale tym razem musiałem to uczynić aby wyrazić swój zachwyt. Polecam

  ra.....@....pl / 16 czerwca 2019

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl, rodzaj zwierciadła, w którym niekiedy można się przejrzeć. Świetna gra aktorska! Serdecznie polecamy!

  na.....@....pl / 25 lutego 2019

 • 8,0/ 10

  Tekst ma ewidentne luki dramaturgiczne (ja napisałbym zupełnie inne zakończenie, ale lepiej niż dobre aktorstwo Pauliny Holtz i Michała Sitarskiego nadrabia wszystkie braki ze sporą "górką". Fajnie się ogląda i wyszedł w sumie ciekawy kawałek rzemiosła scenicznego. Jak raz, coś co można polecić ludziom do oglądania w niedzielne popołudnie. Szczególne brawa dla Pauliny Holtz za bohaterstwo. Nikt z nas, widzów nie zorientował się (aż do finałowego wyjścia), że gra ona ze złamaną nogą. Tak czy owak, polecam.

  ol.....@....pl / 04 czerwca 2019

 • 6,0/ 10

  Bardzo chciałabym dać wyższą ocenę, ale nie jestem w stanie. Spektakl w moim odczuciu jest urwany w połowie, a szkoda, bo suspens zbudowany i zapowiadał się bardzo dobrze. Postaci barwnie zbudowane (świetny Michał Sitarski), ciekawe przejścia, minimalistyczna, ale "pracująca" scenografia. Ale, niestety, malarz odszedł za szybko od sztalug... Niemniej cieszę się, że takie spektakle powstają i życzę powodzenia w kolejnych realizacjach

  ar.....@gm...il.com / 04 października 2019

 • 1,0/ 10

  Myślałam, że spektakl będzie miał pozytywny wydźwięk

  a.....@dz...ak.pl / 20 września 2019

Teatr Młyn - Adres i dojazd

http://mlyn.org/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.