Gabinet - zdjęcie Gabinet - zdjęcie Gabinet - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Gabinet

10,0/ 10

Ona – trzydziestoparoletnia, sfrustrowana współczesna matka–Polka (Paulina Holtz), która mimo wysiłków nie radzi sobie z natłokiem obowiązków. I on – zapracowany lekarz – katolik-rozwodnik (Rafał Kosecki), który pod maską cynizmu ukrywa niepewność i rozczarowanie.

I oto nagle, przypadkiem, utykają razem w ortopedycznym gabinecie. Na chwilę zatrzymuje się codzienny bieg wydarzeń. Ta dziwna noc tworzy wyrwę w rzeczywistości.

Natalia Fijewska-Zdanowska – reżyserka i scenarzystka: „Dla mnie współczesne macierzyństwo to doświadczenie ekstremalne. Intensywne. To szalona jazda – balansowanie miedzy największą czułością i załamaniem nerwowym. To dotykanie własnych granic, zderzanie się z nimi. To sytuacja sama w sobie wywołująca wewnętrzne skonfliktowanie. Chcę przyjrzeć się współczesnej kobiecie, nie po to, żeby pośmiać się z przysłowiowej ‘kury domowej’ – ale, aby pokazać, że za fasadą ‘kury’ kryje się głęboko egzystencjalne doświadczenie osobiste – bezradności, samotności, niezaspokojonych potrzeb. Chcę też spojrzeć na facetów – co się z nimi stało?”

W spektaklu występuje Rafał Kosecki, Paulina Holtz.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Scenariusz i reżyseria: Natalia Fijewska-Zdanowska

Reżyseria świateł: Mikołaj Malesza

Muzyka: Filip Dreger

Produkcja: Katarzyna Maksymowicz

Realizacja: Fundacja Artystyczna MŁYN dzięki wsparciu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy

Partner: Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Perfekcyjna gra aktorska

    ri.....@....pl / 20 października 2019

Teatr Młyn - Adres i dojazd

Jezuicka 4

http://mlyn.org/

Kup bilet