Stosunki Prawne - zdjęcie Stosunki Prawne - zdjęcie Stosunki Prawne - zdjęcie Stosunki Prawne - zdjęcie Stosunki Prawne - zdjęcie Stosunki Prawne - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

7,8 / 10

Stosunki Prawne

„Stosunki prawne” to przewrotna analiza relacji damsko-męskich, w której bohaterowie rozmawiają ze sobą formalnym językiem, będącym połączeniem mowy codziennej z językiem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego.

On i Ona przedstawiają się jako podmioty prawne, które wchodząc w relacje damsko-męskie, odgrywają przed widzami codzienne sytuacje, które stają się wręcz groteskowe i urastają do rangi problemów.

Czy zwykła domowa czynność, jaką jest parzenie herbaty, może stać się przyczyną rozpadu idyllicznego pożycia dwojga ludzi?

Co by było, gdyby stworzono „Kodeks damsko-męski”, a jego zasad należałoby przestrzegać wchodząc w stały związek partnerski?

Całość sztuki, posiada lekką formę komediową, przewrotnie pokazując odwieczne konflikty między partnerami, będącymi w związku o dowolnej konfiguracji.

Aby lepiej zrozumieć irracjonalne zachowanie kobiet w niektórych sytuacjach domowych, bohaterka spektaklu „wchodzi w skórę” Temidy i opowiadając o swoim burzliwym związku z Zeusem, tworzy pomost między mitologią a codziennością.

Ukazanie relacji dwojga ludzi, z punktu widzenia prawnego, daje możliwość spojrzenia z innej perspektywy na kwestie związane z naszym codziennym życiem. Czy lekiem na kryzys małżeński jest ustalenie formalnych zasad, dotyczących częstotliwości pożycia? A może warto spróbować godziny szczerości, która w zaskakujący sposób odkryje przed nami zamiatane pod dywan niedomówienia?

Spektakl „Stosunki prawne”, to sztuka, w której widzowie, będą mieli szansę odnaleźć element swojego życia. Niejednoznaczne ukazanie znanych każdemu sytuacji damsko-męskich, pozwoli nabrać dystansu i świeżego spojrzenia na relacje z obecnym lub przyszłym partnerem.

W spektaklu występuje Sławomir Głazek jako ON, Magdalena Engelmajer jako ONA.

Czas trwania: 75 minut
Źródło zdjęcia: www.mestteatr.pl

Zwiastuny

Realizacja

Scenariusz, reżyseria, muzyka: Szymon Turkiewicz

Scenografia, kostiumy: Magdalena Engelmajer

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Dwoje aktorów świetnie daje sobie radę. Dialog wartki, dający refleksję na temat życia codziennego. Świetnie spędzony czas. Polecam

    ah.....@....pl / 21 czerwca 2021

  • 5,0/ 10

    NIe podoba mi się płaska widownia. Siedziałem w 3 rzędzie i prawie nie widziałem aktorów. Gra aktorska to nie tylko słowa. Raczej nie pójdę już do tego teatru. Andrzej.

    an.....@....pl / 05 lutego 2019

TEATR ME/ST - Adres i dojazd

Pałac Zamoyskich (Pawilon SARP)
ul. Foksal 2
00-366 Warszawa

http://mestteatr.pl/

Kup bilet