Przyszedł mężczyzna do kobiety - zdjęcie Przyszedł mężczyzna do kobiety - zdjęcie Przyszedł mężczyzna do kobiety - zdjęcie Przyszedł mężczyzna do kobiety - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów
7 zainteresowanych osób

8,5 / 10

Przyszedł mężczyzna do kobiety

Nie ma bardziej uniwersalnego i zarazem banalnego tematu niż miłość, lecz chociaż wszystkie historie miłosne wydają się podobne, każda z nich jest inna. W sztuce Złotnikowa poznajemy historię Diny i Wiktora – zwykłą i niezwykłą zarazem, komiczną i dramatyczną, zabawną i smutną… jak samo życie. Oboje po przejściach i z przeszłością, oboje samotni, rozżaleni i spragnieni ciepła, bliskości oraz szczęścia u boku innej osoby. Pozornie inni, nie pasujący do siebie, ale jakże podobni w poszukiwaniu prawdziwego uczucia. Czy im się uda? Czy przypadkowa znajomość przerodzi się w coś więcej, a jedno spotkanie będzie początkiem nowego, prawdziwego związku? Sztuka nie daje oczywistych odpowiedzi, ale daje nadzieję i pozostawia nas z wiarą, że na miłość nigdy nie jest za późno.

Czas trwania: 110 minut

Realizacja

Autor: Siemion Złotnikow

Przekład: Andrzej Wanat

Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk

Opieka artystyczna: Jerzy Bończak

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  koszmarnie zimno od konca 1 aktu, na widownii w odstatnim rzedzie, problem z klimatyzacją?

  mo.....@as...ox.pl / 20 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Świetna obsada, aktorzy grali rewelacyjnie. Fajnie pokazane relacje między ludźmi z przeszłością. Dobry pomysł na wieczór. Dziękuję za wrażenia.

  mi.....@gm...il.com / 13 maja 2017

 • 8,0/ 10

  Dobre przedstawienie, odtwórcy ról bardzo żywiołowi. Fajna zabawa z mieszanką poważnych spostrzeżeń w sytuacjach damsko-męskich.

  an.....@....pl / 31 marca 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl "Przyszedł mężczyzna do kobiety" jest świetnym tekstem o życiu, niespełnionej milości. Świetne rolę Anny Wojton, kobieta pragnąca stałości, ślubu z dnia na dzień oraz Leona Charewicza, trochę wycofanego i konserwatywnego samotnego mężczyzny. Chwilami wzrusza patrząc na przemijanie, dialog o wieku i braku czasu na pierwszy pocałunek. Również bawi takim świetnym momentem jest powitanie i pytanie o wzrost...183 to dla niej minimum, on na to mój się wacha do 183, nawet 184. Mocną stronĄ spektakli jest aktualny tekst oraz świetna muzyka.

  ma.....@....pl / 10 kwietnia 2017

Teatr Mazowiecki

Teatr Mazowiecki powstał dzięki połączeniu Teatru Praga oraz Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, które zaczęły działać jako jedna instytucja funkcjonująca dziś jako Mazowiecki Instytut Kultury. Siedziba Teatru Mazowieckiego znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to zabytkowy gmach dawnego Szpitala św. Ducha znajdujący się przy ul. Elektoralnej 12. Teatr Mazowiecki jest częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury, dzięki czemu zyskał nowe szanse na rozwój – pod obecną nazwą funkcjonuje od 2014 roku.

Teatr Mazowiecki przyjął konwencję teatru podróżującego – spektakle przez niego wystawiane zobaczyć można w wielu ośrodkach kultury funkcjonujących w całym województwie Mazowieckim, między innymi w takich miejscowościach jak Ciechanów, Łochów, Płońsk, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki i wielu innych. Dla miejscowości, które nie posiadają własnych instytucji teatralnych, jest to ogromna szansa na uzyskanie stałego dostępu do tej formy sztuki, jaką jest teatr. Dzięki temu widzowie z całego Mazowsza obejrzeć mogą wspaniałe spektakle oferowane przez Teatr Mazowiecki.

Teatr Mazowiecki ma niezwykle bogaty repertuar teatralny - spektakle znajdujące się w ofercie Teatru Mazowieckiego powstają na podstawie wielu znanych dzieł. Celem Teatru Mazowieckiego jest stworzenie repertuaru, który będzie stałym elementem wielu instytucji kultury działających na całym Mazowszu.

Bilety i wejściówki do Teatru Mazowieckiego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w siedzibie teatru od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 -19.00 oraz w weekend na dwie godziny przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

http://www.teatrmazowiecki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,1
Średnia ocena
Spektakl naprawdę bardzo mnie rozbawił. Wyszłam odprężona i zrelaksowana
- Magda

17.09 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,3
Średnia ocena
Dawno się tak nie ubawiłam. Ale bywało też gorzko...
- Hanna

02.09 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
Kup bilet