Małe zbrodnie małżeńskie - zdjęcie Małe zbrodnie małżeńskie - zdjęcie Małe zbrodnie małżeńskie - zdjęcie

Średnia ocena

122 oddanych głosów
481 zainteresowanych osób

8,5 / 10

Małe zbrodnie małżeńskie

Kiedy widzicie kobietę i mężczyznę w urzędzie stanu cywilnego, zastanówcie się, które z nich stanie się mordercą - ostrzega Eric-Emmanuel Schmitt, autor sztuki

Małe zbrodnie małżeńskie. To jeden dzień z życia Lisy i Gellesa, małżeństwa z piętnastoletnim stażem. On, dotknięty amnezją po wypadku, nic nie pamięta. Ona, stara się odtworzyć jego życie. Gelles jednak nie przyznaje się, że amnezja cofnęła się i, jak żona, stara się ugrać swoje na udawanej utracie pamięci. Oboje więc kłamią. Grają, by odrodzić własne małżeństwo po latach. Emocjonująca historia o miłości i jej granicach, ze zbrodnią w tle.

Czas trwania: 70 minut

Realizacja

Autor: Eric Emmanuel Schmitt

Przekład: Barbara Grzegorzewska

Reżyseria: Marek Pasieczny

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Stochalska

Opinie naszych widzów (34)

 • 10,0/ 10

  Ciekawy temat stosunków miedzy partnerami stąd duże zainteresowanie i pełna sala. Świetny spektakl, dobrze zagrany, nawet mojemu mężowi się podobał. Wiesława

  wi.....@....pl / 08 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra gra obydwojga aktorów,świetny temat i spektakl.Dziękujemy za miłe spędzenie czasu.

  ju.....@....pl / 25 kwietnia 2017

 • 10,0/ 10

  Spektakl lepszy od książki, świetna gra aktorów, wielkie brawa

  li.....@gm...il.com / 29 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Gorąco polecam. Bardzo dobra sztuka, dająca powody do rozmyślań o codziennym życiu małżeńskim. Genialna gra aktorska!

  mi.....@....pl / 29 marca 2017

 • 10,0/ 10

  Super, gra aktorska 10/10. Polecam każdemu niezdecydowanemu.

  ko.....@gm...il.com / 14 grudnia 2016

Recenzje krytyków (1)

 • Niebanalna opowieść, która przez wspomnienia określa tożsamość związku. Pełna niespodzianek, nieukojonego bólu i niewypowiedzianego żalu. Moc uczuć i doświadczeń. Emocjonująca mieszanka napięcia i ciętej riposty wprowadzająca w dobry nastrój. Małe zbrodnie małżeńskie ujmują czarnym, błyskotliwym humorem i rewelacyjną grą aktorską.

  Agnieszka Zawadka - www.kochamteatr.info Całą recenzję przeczytasz tutaj

Teatr Mazowiecki

Teatr Mazowiecki powstał dzięki połączeniu Teatru Praga oraz Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, które zaczęły działać jako jedna instytucja funkcjonująca dziś jako Mazowiecki Instytut Kultury. Siedziba Teatru Mazowieckiego znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to zabytkowy gmach dawnego Szpitala św. Ducha znajdujący się przy ul. Elektoralnej 12. Teatr Mazowiecki jest częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury, dzięki czemu zyskał nowe szanse na rozwój – pod obecną nazwą funkcjonuje od 2014 roku.

Teatr Mazowiecki przyjął konwencję teatru podróżującego – spektakle przez niego wystawiane zobaczyć można w wielu ośrodkach kultury funkcjonujących w całym województwie Mazowieckim, między innymi w takich miejscowościach jak Ciechanów, Łochów, Płońsk, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki i wielu innych. Dla miejscowości, które nie posiadają własnych instytucji teatralnych, jest to ogromna szansa na uzyskanie stałego dostępu do tej formy sztuki, jaką jest teatr. Dzięki temu widzowie z całego Mazowsza obejrzeć mogą wspaniałe spektakle oferowane przez Teatr Mazowiecki.

Teatr Mazowiecki ma niezwykle bogaty repertuar teatralny - spektakle znajdujące się w ofercie Teatru Mazowieckiego powstają na podstawie wielu znanych dzieł. Celem Teatru Mazowieckiego jest stworzenie repertuaru, który będzie stałym elementem wielu instytucji kultury działających na całym Mazowszu.

Bilety i wejściówki do Teatru Mazowieckiego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w siedzibie teatru od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 -19.00 oraz w weekend na dwie godziny przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

http://www.teatrmazowiecki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,0
Średnia ocena
Jeżeli istnieje jakiś aktorski bóg, to byliśmy świadkami jego zstąpienia w osobie Pana Pszoniaka.
- Jarosław

04.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
9,4
Średnia ocena
Piękny, wzruszający spektakl. Niezwykła relacja dwóch kobiet na scenie
- Jolanta

03.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
8,5
Średnia ocena

07.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.