Hiena Lola - zdjęcie Hiena Lola - zdjęcie

Hiena Lola

„O Hienie Loli" to współczesna bajka izraelskiej pisarki, Orit Bergman. Historia opowiada o hienie, której wszyscy się bali, a jedyną osobą, która doceniła jej serce i talent był ślepy kret. To zdecydowanie wzruszająca opowieść - o mocy prawdziwej przyjaźni i ogromnej wrażliwości ,która jest w każdym z nas! "Hiena Lola" to bajka o równości, o różnicach między nami, które są piękne i sprawiają, że razem możemy zrobić więcej. Spektakl przeznaczony dla dzieci, ale wzruszy również dorosłych!

Po bajce zapraszamy do udziału w warsztatach kreatywnych, podczas których wspólnie zbudujemy bajecznie kolorowe Szczęśliwe Miasteczko.

Premiera: Festiwal Literacki Sopot, Sopot, 2016 r.

Dla dzieci 6+

„Opowieści z Walizki” – grupa artystyczna, która od 2009 roku wędruje po Polsce z walizką wypełnioną tradycyjnymi baśniami, legendami, zasłyszanymi historiami i muzyką. Opowieści są dla nich drogą do poznawania dziedzictwa kulturowego i doświadczania wspólnoty, także międzypokoleniowej. Poprzez bajki i tradycyjne baśni pomagają najmłodszym ćwiczyć uważność i uczą ginącej sztuki słuchania. W swoich spektaklach subtelnym językiem metafory dotykają spraw najważniejszych.

Czas trwania: 40 minut

Obsada

Joanna Sarnecka- Hiena Lola: opowieści, śpiew

Anna Woźniak- Kret: opowieści, śpiew

Maciek Kierzkowski - ukulele

Realizacja

Tekst: Orit Bergman

Tłumaczenie piosenki Loli: Elżbieta Łazarewicz-Wyrzykowska

Teatr Mazowiecki - Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

http://www.teatrmazowiecki.pl/

Kup bilet