Grace i Gloria - zdjęcie Grace i Gloria - zdjęcie

Średnia ocena

98 oddanych głosów
203 zainteresowanych osób

9,4 / 10

Grace i Gloria

Spektakl „Grace i Gloria” został przygotowany z okazji jubileuszu Stanisławy Celińskiej. Jest to przejmująca i barwna opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych.

Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakujący zwrotami akcji. Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji.

Spektakl zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlacach w 2013 roku: Pierwszą Nagrodę Jury i Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl, Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia.

Czas trwania: 120 minut

Realizacja

Autor: Tom Ziegler

Reżyseria: Bogdan Augustyniak

Muzyka: Jerzy Satanowski

Scenografia: Jerzy Rudzki

Opinie naszych widzów (46)

 • 10,0/ 10

  Na tak wspaniałym, pięknym i wzruszającym przedstawieniu do tej pory jeszcze nie byłam. Tak pięknie przedstawiona historia dwóch kobiet. Każda z innego świata. Z innymi doświadczeniami, charakterami i temperamentami. Obie łaczyło jedno- sprawy ostateczne. Temat dla mnie prywatnie dość świeży i przyznam, że chyba nie do końca byłam gotowa na to, żeby zobaczyc ten spektakl. Od pierwszej sceny, pierwszego skrzypnięcia teatralnych desek, mialam łzy w oczach. Ostatnia scena wywołała we mnie tak ogromne emocje, że nie byłam już w stanie opanować łez. Dzięki świetnej scenografii, od pierwszej minuty, czułam się jakbym siedziała w starej, drewnianej wiejskiej chacie, gdzie kiedyś za oknami szumiały liście jabłoni, a dziś warczą silniki koparek. W przedstawieniu można zobaczyć dwie wspaniałe aktorki- Stanisławę Celińską i Lucynę Malec, których doświadczenie i najwyższy poziom gry aktorskiej zostały uhonorowane przez widownię owacjami na stojąco. To była ogromna przyjemność oglądać obie panie na deskach teatru. Dziś, po tygodniu od przedstawienia, po czasie który był mi potrzebny żeby dojść do siebie po tych wszystkich emocjach, śmiało mogę napisać, że bardzo polecam ten spektakl. Choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to komedia czy farsa i nie każdy będzie nim zachycony tak bardzo jak ja.

  mw.....@....pl / 22 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Jak zwykle doskonala Stanisława Celińską i nie ustępująca jej LLucyna Malec

  sy.....@gm...il.com / 12 maja 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniale zagrany,poruszający spektakl.

  ha.....@gm...il.com / 18 maja 2017

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorska obu pań

  ha.....@....pl / 06 maja 2017

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjna gra aktorska. Ładna scenografia. Spektakl dla każdego widza.

  r......@....pl / 27 kwietnia 2017

Teatr Mazowiecki

Teatr Mazowiecki powstał dzięki połączeniu Teatru Praga oraz Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, które zaczęły działać jako jedna instytucja funkcjonująca dziś jako Mazowiecki Instytut Kultury. Siedziba Teatru Mazowieckiego znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to zabytkowy gmach dawnego Szpitala św. Ducha znajdujący się przy ul. Elektoralnej 12. Teatr Mazowiecki jest częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury, dzięki czemu zyskał nowe szanse na rozwój – pod obecną nazwą funkcjonuje od 2014 roku.

Teatr Mazowiecki przyjął konwencję teatru podróżującego – spektakle przez niego wystawiane zobaczyć można w wielu ośrodkach kultury funkcjonujących w całym województwie Mazowieckim, między innymi w takich miejscowościach jak Ciechanów, Łochów, Płońsk, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki i wielu innych. Dla miejscowości, które nie posiadają własnych instytucji teatralnych, jest to ogromna szansa na uzyskanie stałego dostępu do tej formy sztuki, jaką jest teatr. Dzięki temu widzowie z całego Mazowsza obejrzeć mogą wspaniałe spektakle oferowane przez Teatr Mazowiecki.

Teatr Mazowiecki ma niezwykle bogaty repertuar teatralny - spektakle znajdujące się w ofercie Teatru Mazowieckiego powstają na podstawie wielu znanych dzieł. Celem Teatru Mazowieckiego jest stworzenie repertuaru, który będzie stałym elementem wielu instytucji kultury działających na całym Mazowszu.

Bilety i wejściówki do Teatru Mazowieckiego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w siedzibie teatru od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 -19.00 oraz w weekend na dwie godziny przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

http://www.teatrmazowiecki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

9,9
Średnia ocena
Mądry i zabawny tekst
- Hanna

18.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
8,9
Średnia ocena
Świetna sztuka, współczesna tematyka, błyskotliwy humor i dialogi. Gorąco polecam
- Katarzyna

14.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

9,0
Średnia ocena
Jeżeli istnieje jakiś aktorski bóg, to byliśmy świadkami jego zstąpienia w osobie Pana Pszoniaka.
- Jarosław

04.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Monodram
8,5
Średnia ocena
Świetna gra aktorska. Bardzo bliski, bezpośredni kontakt. Emocje czuć było przez skórę
- Paweł

05.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragedia
8,5
Średnia ocena

07.06 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.