Boże mój! - zdjęcie Boże mój! - zdjęcie Boże mój! - zdjęcie Boże mój! - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów
33 zainteresowanych osób

8,5 / 10

Boże mój!

Ona – matka autystycznego dziecka, lekarz, psychoterapeuta, kobieta po czterdziestce. On – zagubiony, tajemniczy mężczyzna w średnim wieku, jej pacjent. Kim są Ci dwoje, na pozór obcy sobie ludzie, jakie tajemnice ukrywają i jakie role grają? Czy ich spotkanie jest zupełnie przypadkowe? Czy w życiu w ogóle istnieje przypadek, czy też wszystko ma jakiś inny, wyższy sens?

Kameralny komediodramat uznanej izraelskiej pisarki wzrusza i bawi, mówiąc o rzeczach ważnych i uniwersalnych, a zarazem ludzkich. Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Nie dajmy się zwieść pozorom, cierpliwie czekajmy na rozwój akcji i rozwiązanie zagadki. Anat Gov z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną. Takiej sesji nie można pominąć, zwłaszcza kiedy grają tak znakomici aktorzy, jak Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz, których zobaczymy w różnych i zaskakujących wzajemnych relacjach. Lekarka i pacjent, matka i syn, kobieta i mężczyzna – to niektóre z nich… złożone, zmienne, czasami przeczące sobie, ale prawdziwe, tak jak samo życie.

Czas trwania: 90 minut

Realizacja

Autor: Anat Gov

Przekład: Agnieszka Olek

Adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny

Scenografia: Joanna Macha, Marcelina Początek-Kunikowska

Kostiumy: Agnieszka Werner-Szyrle

Zdjęcia: Rafał Latoszek

Opinie naszych widzów (9)

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorów, niesamowita atmosfera

  an.....@br...wo.pl / 03 kwietnia 2017

 • 9,0/ 10

  Świetny, mądry spektakl. Warto obejrzeć!

  hf.....@gm...il.com / 14 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobra i kulturalna gra aktorów. Sztuka reflleksyjna. Nie wiem dlaczego rekomendowana jako komedia chociaż komedią nie jest. Raził mnie śmiech niektórych widzów a raczej jakiejś grupy widzów. Najciekawsze jest jednak to, że spektakl może się obejść bez wulgaryzmów oraz tzw "łaciny", co w innych teatrach wywołuje salwy śmiechu zwykle bez powodu. Pozdrawiam.

  ew.....@....pl / 04 kwietnia 2019

 • 9,0/ 10

  Spektakl po którym wychodząc długo się jeszcze rozmawia. Świetny tekst i gra aktorów. Dziękuję i za to, ze grany jest w okresie Wielkiego Postu. Pozdrawiam. Anna

  ab.....@gm...il.com / 13 kwietnia 2017

 • 9,0/ 10

  Świetna gra aktorów.

  ka.....@wa...ie.sr.gov.pl / 21 czerwca 2016

Teatr Mazowiecki

Teatr Mazowiecki powstał dzięki połączeniu Teatru Praga oraz Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, które zaczęły działać jako jedna instytucja funkcjonująca dziś jako Mazowiecki Instytut Kultury. Siedziba Teatru Mazowieckiego znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to zabytkowy gmach dawnego Szpitala św. Ducha znajdujący się przy ul. Elektoralnej 12. Teatr Mazowiecki jest częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury, dzięki czemu zyskał nowe szanse na rozwój – pod obecną nazwą funkcjonuje od 2014 roku.

Teatr Mazowiecki przyjął konwencję teatru podróżującego – spektakle przez niego wystawiane zobaczyć można w wielu ośrodkach kultury funkcjonujących w całym województwie Mazowieckim, między innymi w takich miejscowościach jak Ciechanów, Łochów, Płońsk, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki i wielu innych. Dla miejscowości, które nie posiadają własnych instytucji teatralnych, jest to ogromna szansa na uzyskanie stałego dostępu do tej formy sztuki, jaką jest teatr. Dzięki temu widzowie z całego Mazowsza obejrzeć mogą wspaniałe spektakle oferowane przez Teatr Mazowiecki.

Teatr Mazowiecki ma niezwykle bogaty repertuar teatralny - spektakle znajdujące się w ofercie Teatru Mazowieckiego powstają na podstawie wielu znanych dzieł. Celem Teatru Mazowieckiego jest stworzenie repertuaru, który będzie stałym elementem wielu instytucji kultury działających na całym Mazowszu.

Bilety i wejściówki do Teatru Mazowieckiego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w siedzibie teatru od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 -19.00 oraz w weekend na dwie godziny przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

http://www.teatrmazowiecki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

7,8
Średnia ocena
Dawno nie oglądałem tak dobrej sztuki. Czuję, że na długo zostaną ze mną obrazy i słowa
- Sławomir

11.05 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
6,9
Średnia ocena

27.04 / 18:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia

Inne wydarzenia w tej instytucji:

-,-
Średnia ocena

16.05 / 19:00

+ inne terminy

8,5
Średnia ocena

27.04 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Komedia
9,4
Średnia ocena
Piękny, wzruszający spektakl. Niezwykła relacja dwóch kobiet na scenie
- Jolanta

28.04 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Tragikomedia
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.