A miał być cud - zdjęcie

Średnia ocena

7 oddanych głosów

8,1 / 10

A miał być cud

Co się stało z naszą miłością?

Mogą siebie zapytać Anna i Franciszek – bohaterowie nowej sztuki Teatru Mazowieckiego – spektaklu poetycko-muzycznego „A miał być cud”, którego scenariusz powstał na kanwie tekstów Agnieszki Osieckiej. A ona jak nikt inny umiała pisać o miłości – nie tylko tej wielkiej, pierwszej, ale i tej dojrzałej, znudzonej rutyną dnia codziennego, tęskniącej za szaleństwem i porywami wielkich namiętności. Osiecką można nazwać mistrzynią w wynajdywaniu poezji w prozie życia, w inteligentnym łączeniu tego, co wzniosłe i poważne, z tym co niskie i zwyczajne. Może jednak, koniec końców, to właśnie ta codzienność jest czymś najważniejszym? Kiedy po latach bycia razem wydaje nam się, że życie z kimś innym byłoby lepsze i wspanialsze, nagle okazuje się, że chcemy być z tą lub z tym właśnie – w znanej, czasami nieciekawej, ale bliskiej zwyczajności. Tak właśnie jak Anna i Franciszek – już niemłodzi, znający na wylot swoje słabostki, często irytujący siebie nawzajem, drażliwi, ale mimo wszystko ze sobą, obok siebie. Czasami tylko tęsknota nas gna, coś w sercu gra, kiedy chce się lecieć, uciec i szaleć, kiedy chce się powiedzieć słowami piosenki Osieckiej – „uciekaj moje serce”.

Czas trwania: 70 minut
Źródło zdjęcia: fot. Rafał Latoszek

Realizacja

Tekst: Halina Rowicka

Akompaniament: Mikołaj Hertel

Adaptacja i reżyseria: Jan Szurmiej

Scenografia i kostiumy: Andrzej Lewczuk

Aranżacje muzyczne: Mikołaj Hertel

Muzyka: Jacek Bąk, Janusz Bogacki, Natalia Iwanowa, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła, Włodzimierz Nahorny, Bułat Okudżawa, Wiktor Osiecki, Andrzej Zieliński

Zdjęcia: Rafał Latoszek

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Spektakl bardzo mi się podobał, a nawet mnie poruszył.. Zauważyłam, że także inni widzowie wyszli z teatru w milczeniu i zadumie. Mam tylko do zastrzeżenia do (momentami) nadmiernej ekspresji i głośności pana Jacka Kawalca (którego zresztą kocham i podziwiam)..

  tu.....@....pl / 07 kwietnia 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl ciekawy.Inna .forma przedstawienia tresci. Troche przeszkadzala mnie ( ( momentami) zbyt glosna gra p.Kawalca.

  ma.....@....pl / 19 maja 2019

 • 7,0/ 10

  Ciekawy, choc czasami monotonny. Spiew aktora za glosny.

  mm.....@ho...il.com / 19 maja 2019

 • 7,0/ 10

  Spektakl ciekawy. Pan Kawalec ze swoim mocnym głosem trochę za głosno jak na tak mała salkę. Ogólnie bardzo pozytywne wrażenia.

  kl.....@....pl / 15 maja 2019

Teatr Mazowiecki

Teatr Mazowiecki powstał dzięki połączeniu Teatru Praga oraz Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki, które zaczęły działać jako jedna instytucja funkcjonująca dziś jako Mazowiecki Instytut Kultury. Siedziba Teatru Mazowieckiego znajduje się w miejscu wyjątkowym – jest to zabytkowy gmach dawnego Szpitala św. Ducha znajdujący się przy ul. Elektoralnej 12. Teatr Mazowiecki jest częścią Mazowieckiego Instytutu Kultury, dzięki czemu zyskał nowe szanse na rozwój – pod obecną nazwą funkcjonuje od 2014 roku.

Teatr Mazowiecki przyjął konwencję teatru podróżującego – spektakle przez niego wystawiane zobaczyć można w wielu ośrodkach kultury funkcjonujących w całym województwie Mazowieckim, między innymi w takich miejscowościach jak Ciechanów, Łochów, Płońsk, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki i wielu innych. Dla miejscowości, które nie posiadają własnych instytucji teatralnych, jest to ogromna szansa na uzyskanie stałego dostępu do tej formy sztuki, jaką jest teatr. Dzięki temu widzowie z całego Mazowsza obejrzeć mogą wspaniałe spektakle oferowane przez Teatr Mazowiecki.

Teatr Mazowiecki ma niezwykle bogaty repertuar teatralny - spektakle znajdujące się w ofercie Teatru Mazowieckiego powstają na podstawie wielu znanych dzieł. Celem Teatru Mazowieckiego jest stworzenie repertuaru, który będzie stałym elementem wielu instytucji kultury działających na całym Mazowszu.

Bilety i wejściówki do Teatru Mazowieckiego kupić można przez internet za pośrednictwem portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w siedzibie teatru od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 -19.00 oraz w weekend na dwie godziny przed spektaklem.

Adres i dojazd

ul. Elektoralna 12
00-139 Warszawa

http://www.teatrmazowiecki.pl/

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

8,6
Średnia ocena
Nastrój bardzo klimatyczny
- Zuzanna

12.07 / 19:00

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
7,8
Średnia ocena

29.08 / 19:30

+ inne terminy

Gatunek: Muzyczny
Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.