Księżniczka na ziarnku grochu - zdjęcie Księżniczka na ziarnku grochu - zdjęcie Księżniczka na ziarnku grochu - zdjęcie Księżniczka na ziarnku grochu - zdjęcie Księżniczka na ziarnku grochu - zdjęcie

Średnia ocena

46 oddanych głosów

8,1 / 10

Księżniczka na ziarnku grochu

Czy pamiętacie bajkę o księżniczce, której prawdziwość zostaje poddana próbie za pomocą podłożonego - pod sterty miękkich poduszek i kołder - ziarnka grochu?

Opowiedział ją pierwszy Christian Andersen. Występują w niej Król i Królowa. Jest w niej też Młody Książę, który szuka prawdziwej Księżniczki i… miłości też najprawdziwszej. W spektaklu zobaczymy wszystkie postacie o których mowa, w pięknych kostiumach przypominających dwór francuski. Będziemy odtwarzać historię konkursu piękności, w którym wygra Pirlipatka i będzie tańczyć wyrafinowanego menueta, a nawet rapować… Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią bajki opowiedziane pięknymi obrazami i chcą poznać historię Pirlipatki i Księcia.

Przedstawienie dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat.

W spektaklu występują między innymi Agnieszka Senderowska, Zbigniew Kozłowski, Hubert Mrozowicz, Andrzej Malec, Anna Bakalarska, Ewa Tucholska.

Czas trwania: 50 minut
Źródło zdjęcia:

Realizacja

Reżyseria: Renata Dymna

Scenografia Małgorzata Domańska

Choreografia Agnieszka Senderowska

Opracowanie filmowe i muzyczne: Jan Falba

Fortepian: Zuzanny Całki

Skrzypce: Małgorzata Wasiucionek

Opinie naszych widzów (15)

 • 10,0/ 10

  Super !!! Dziecko zachwycone !!! Dla 4-latka rewelacja

  do.....@am...ki.pl / 25 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Piękny spektakl, angażujacy do zabawy dzieci. Synek był bardzo zadowolony. Nie chciał wyjść z teatru;)

  wy.....@ic...ud.com / 18 marca 2019

 • 10,0/ 10

  Fatalne nagłośnienie, aktorka myląca tekst, tak mogą wyglądać wprawki szkolne, a nie biletowany spektakl :(

  km.....@gm...il.com / 29 października 2018

 • 10,0/ 10

  super widowisko dla dzieci i dla rodziców ;) szybka akcja, wesoła muzyka, dowcipnie i porywająco; napewno wrócimy do teatru Maskarada!

  ma.....@....pl / 27 września 2018

 • 10,0/ 10

  Fajna zabawa i dla dzieci i dla rodzicow ☺ Pierwszy raz bylismy cala rodzina, na pewno tu wrocimy 😉 Kontakt z widzem i taka kameralna sala z poduszkami dla dzieci to super pomysl 👍 Polecamy!!!!

  in.....@in...ia.pl / 14 maja 2018

 • 10,0/ 10

  Bardzo fajnie zrobiony spektakl. Dzieci bawiły się dobrze. Wszyscy wokół dbali aby tak było. Obawiałam się wstępu bez miejsc numerowanych ale wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Super piosenki i muzyka. Polecam.

  ba.....@gm...il.com / 12 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Ważne że był dialog z dziećmi i że aktywnie brały udział w przedstawieniu.

  an.....@....pl / 12 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  spektakt cudowny! Jestem pod ogromnym wrażeniem :)

  ma.....@gm...il.com / 12 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Spektakl rewelacyjny. Mój 3,5 letni syn zachwycony.

  al.....@....pl / 15 maja 2017

 • 9,0/ 10

  Fajny pomysł aby wciągnąć dzieci do zabawy. Wnuczka bardzo zadowolona.

  wa.....@gm...il.com / 28 października 2019

 • 8,0/ 10

  dzieciom się podobało

  ar.....@....pl / 12 lutego 2018

 • 8,0/ 10

  Bardzo fajnie wplecione w bajkę elementy współczesnej muzyki. Profesjonalne odegranie ról. Minimalne problemy audio ale dzieciom raczej nie przeszkadzało.

  m7.....@gm...il.com / 15 maja 2017

 • 6,0/ 10

  Spektakl jest dość drogi. Dla dzieci nie ma żadnych zniżek. W efekcie za 2 bilety (dorosły i dziecko) trzeba zapłacić 78 zł. To relatywnie drogo w stosunku do innych tego typu teatrzyków w Warszawie. Samo przedstawienie jest dość tradycyjne (3 aktorów), poprawne ale bez żadnych "fajerwerków". Trwa 35 min. Pomimo tego że na bilecie jest informacja o 50 min. Gdyby wejściówka kosztowała 20-25 zł to pewnie w tej cenie można by napisać że jest OK. Po prosu w tej cenie można by się spodziewać czegoś więcej niż "teatrzyk grany w dzielnicowym domu kultury". A to jest taki właśnie poziom.

  an.....@....pl / 28 października 2019

 • 5,0/ 10

  To już kolejna nasza wizyta w tym teatrze, ale tym razem rozczarowanie. Spektakl poniżej oczekiwań!

  Ur.....@ga...ta.pl / 28 października 2019

 • 1,0/ 10

  Nie warto. Połowa krótkiego występu ( nie przejdzie mi słowo spektakl) to luźno zebrane rymowanki , w których trudno odnaleźć sens bajki Andersena. Druga połowa - to wyciąganie na środek kolejnych dziewczynek i zakładanie im na głowy korony. I tak - pierwsza, druga, szósta...Dziewczynki może podekscytowane,, widownia się nudzi. W finale wchodzi " prawdziwa księżniczka", kładzie się na stosie poduszek i koniec. Amatorska gra, beznadziejna adaptacja bajki, brak szacunku dla widza. " Puszczanie oka" do dorosłych : " Ty dziewczynko nie możesz być księżniczką, bo kiedyś dobrze znałem twoją mamusię" to już kompletna żenada. Byłam z pięciolatkiem. Po dwudziestu minutach pytał, kiedy to się skończy i czy nie moglibyśmy wyjść. Gdyby na widowni były krzesła, a nie poduszki, z pewnością nie dotrwaliśmy do końca. Recenzja pięciolatka : Nic Ci się nie podobało? Po krótkim namyśle - lizak. Nudy, nudy, nudy.

  el.....@....pl / 03 marca 2020

Teatr Maskarada - Adres i dojazd

Nowy Świat Muzyki
ul. Nowy Świat 63 (róg Świętokrzyskiej)
00-042 Warszawa

http://maskarada.waw.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.