Tylko koniec świata - zdjęcie Tylko koniec świata - zdjęcie Tylko koniec świata - zdjęcie Tylko koniec świata - zdjęcie Tylko koniec świata - zdjęcie

Tylko koniec świata

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Kiedy idylliczny obraz ożywa dają się słyszeć jedynie kłótnie, wzajemne oskarżenia i słowne przepychanki. W „To tylko koniec świata” młody pisarz wraca do domu po 12 latach nieobecności. Chce powiedzieć matce, starszemu bratu, bratowej, której nigdy nie widział i młodszej siostrze, dziś prawie dorosłej, którą pamięta jako małą dziewczynkę, że umiera. Chce się pożegnać, ale odbija się od ściany wzniesionej z ambicji i kompleksów, niespełnień i wzajemnych pretensji. W relacjach teoretycznie najbliższych sobie ludzi miłość graniczy z nienawiścią, a bliskość z obojętnością. Starszy brat wciąż chowa urazę, że musiał sam zająć się siostrą i matką. Siostra żyje mitem nieznanego brata stworzonym na podstawie artykułów prasowych zbieranych przez ekscentryczną matkę i tylko żona brata, wycofana i żyjąca w cieniu apodyktycznego męża, chce poznać swojego szwagra. Pożegnanie śmiertelnie chorego człowieka z najbliższymi to próba pokonania własnego mitu, pokazania się takim, jakim jest naprawdę. Ale czy warto walczyć z mitem?

W spektaklu występuje Weronika Kowalska, Roksana Lewak, Barbara Szałapak, Maciej Namysło, Krystian Pesta jako gościnnie.

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

tekst: Jean-Luc Lagarce

przekład i reżyseria: Ewa Rucińska

muzyka: Dawid „Sulej” Rudnincki

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.