Panna Julia - zdjęcie Panna Julia - zdjęcie Panna Julia - zdjęcie Panna Julia - zdjęcie Panna Julia - zdjęcie Panna Julia - zdjęcie Panna Julia - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

7,2 / 10

Panna Julia

Młoda kobieta z wyższych sfer i gęsta atmosfera nocy letniego przesilenia… Chcąc uciec od życia zamkniętego w konwenansach, panna Julia zatraca się w świętojańskiej zabawia dla służby i wdaje w niby niezobowiązujący flirt z lokajem. Niezależne od pozycji społecznej obycie i siła mężczyzny sprawiają, ze ich wzajemna relacja przeradza się w walkę o władzę nad drugim człowiekiem, rozgrywaną w obecności narzeczonej Jeana, Krystyny.

Co tak naprawdę wydarzyło się między trójką bohaterów podczas tamtej jednej nocy, nocy świętojańskiej, nocy niewinnych zabaw? Kto spełnił swoje marzenia, komu je odebrano, kto sam z nich zrezygnował? Jakie są zasady gry, w którą zmuszeni jesteśmy grać między sobą? Czy jesteśmy panami swojego losu i naszych uczuć czy może tylko bezwolnymi lalkami poruszanymi przez wypadkową siły niezaspokojonych pragnień, dawnych kompleksów i przypadkowych okoliczności?

Co pozostanie, kiedy staniemy przed faktem życia przeżytego przed progiem miłości?

*Teatru zastrzega sobie możliwość dokonywania zmian w repertuarze i obsadzie spektaklu. Uprzejmie prosimy o zajmowanie miejsc na widowni najpóźniej 5 minut przed rozpoczęciem przedstawienia lub koncertu. Po tym terminie obsługa nie gwarantuje możliwości zajęcia oznaczonych miejsc. Prosimy o punktualne przybycie na spektakl. Spóźnieni widzowie nie będą wpuszczani na widownię.

W spektaklu występuje Maja Pankiewicz, Roksana Lewak jako GOŚCINNIE, Krystian Pesta.

Czas trwania: 120 minut
Źródło zdjęcia: fot. Natalia Kabanow

Realizacja

REŻYSERIA RADOSŁAW STĘPIEŃ

PRZEKŁAD JÓZEF JASIELSKI

DRAMATURG KONRAD HETEL

SCENOGRAFIA ELIZA GAŁKA

PROJEKCJE MATEUSZ WOŹNIAK

ASYSTENT REŻ. MAJA PANKIEWICZ

INSPICJENT MANUELA NOWICKA

Opinie naszych widzów (1)

  • 1,0/ 10

    Słabo napisane i słabo zagrane, nie jestem wielkim znawcą - ale mi się nie podobało

    ma.....@....pl / 08 października 2018

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.