Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie Anioły w Ameryce - zdjęcie

Średnia ocena

18 oddanych głosów

9,5 / 10

Anioły w Ameryce

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

Autorska interpretacja tekstu Tony’ego Kushnera, będącego amerykańską epopeją, którą sam autor nazwał „gejowską fantazją na motywach narodowych”. Opowieść o tym, jaka jest cena prawdy, wolności i indywidualizmu, która okazuje się boleśnie aktualna szczególnie dziś, szczególnie w Polsce. To pełna ironii i zjadliwego humoru historia o „demokracji” z czasów administracji ultraprawicowego prezydenta - Ronalda Reagana, nazwana też arcydziełem epoki chaosu. Jest jednak przede wszystkim opowieścią o miłości – „miłości w czasach zarazy”.

Na scenie występują między innymi Weronika Kowalska, Beata Schimscheiner, Jagoda Pietruszkówna, Wojciech Lato, Kajetan Wolniewicz, Anna Pijanowska.

Czas trwania: 240 minut
Źródło zdjęcia: Klaudyna Schubert

Realizacja

przekład: Jacek Poniedziałek

reżyseria: Małgorzata Bogajewska

scenografia: Joanna Jaśko-Sroka

muzyka: Bartłomiej Woźniak

choreografia: Maćko Prusak

Opinie naszych widzów (11)

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl z wieloma wątkami, scenami i symbolami. Spektaklowi towarzyszy orkiestra na żywo i wokalny repertuar znanych piosenek m.in. Queen. Polecam dla osób otwartych!

  sz.....@gm...il.com / 19 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Świetny spektakl! Idealne wyważenie poważnych, przejmujących treści o przemijaniu i rozpaczy oraz humoru okraszonego doskonałą muzyką.

  an.....@gm...il.com / 15 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobre przedstawienie. Jedynym (dokuczliwym) minusem było to, że bardzo słabo było słychać aktorów - mimo siedzenia w 5 rzędzie na środku.

  as.....@....pl / 11 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  swietny!

  an.....@in...ia.eu / 10 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Świetna inscenizacja , polecam :)

  mi.....@in...ia.pl / 10 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniały, emocjonujący spektakl.

  ag.....@gm...il.com / 07 listopada 2021

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl. Znakomite pomysły inscenizscyjne. Świetna reżyseria. Doskonali aktorzy, cały zespół, bez wyjątku. Muzyka na żywo dodaje wyszukanego smaku i tak znakomitej potrawie. Kawał wspaniałej teatralnej roboty. Gratulujemy wszystkim twórcom tej teatralnej perełki

  pi.....@gm...il.com / 09 lutego 2020

 • 10,0/ 10

  Super gra aktorska. Rewelacyjna muzyka na żywo.

  gz.....@li...ve.com / 11 stycznia 2020

 • 10,0/ 10

  Ciekawa scenografia, spektal zrealizowany w bardzo interesujący sposób, nie pozwalający na nudę, pomimo jego długości. Doskonała gra aktorska, świetna realizacja.

  ra.....@ou...ok.com / 27 grudnia 2019

 • 8,0/ 10

  Bardzo trudny temat, wspaniała gra aktorska, super scenografia, trochę za długi ...

  an.....@gm...il.com / 23 stycznia 2022

 • 7,0/ 10

  Doskonała gra aktorska, spektakl jak na wydarzenie teatralne trwa dosyć długo, jednak sporo czasu zabierją zmiany na scenie które dzieją sie w czasie realnym i na oczach widza.. Świetna gra aktorska, i wspaniała muzyka. Warto zobaczyć, jednak polecam tylko widzom dobrze zaznajomionym z teatrem, nie jest to bowiem lekka, łatwa i przyjemna komedia.

  ge.....@....pl / 11 stycznia 2022

Teatr Ludowy - Adres i dojazd

http://www.ludowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.