Pluton p-brane // scena nocy letniej - zdjęcie Pluton p-brane // scena nocy letniej - zdjęcie Pluton p-brane // scena nocy letniej - zdjęcie Pluton p-brane // scena nocy letniej - zdjęcie Pluton p-brane // scena nocy letniej - zdjęcie Pluton p-brane // scena nocy letniej - zdjęcie Pluton p-brane // scena nocy letniej - zdjęcie

Średnia ocena

23 oddanych głosów

9,0 / 10

Pluton p-brane // scena nocy letniej

Pluton: do niedawna dziewiąta planeta Układu Słonecznego, dziś zaledwie plutoid lub,co gorsza, planeta karłowata. Kiedy w 2006 roku Międzynarodowa Unia Astronomiczna odebrała Plutonowi pełnoprawny status planety, niejedna osoba uroniła łzę. Historia Plutona miała przecież takie piękne i szalone początki!

Poznajcie Percivala Lowella i Clyde’a Tombaugh, dwóch odkrywców tej nieistniejącej już planety. Do ich spotkania nigdy by nie doszło, gdyby nie surrealistyczna wyobraźnia Mateusza Pakuły. „Tak. To będzie historia kosmiczna. To będzie historia, która się wydarzyła i która jednocześnie się raczej nie wydarzyła. To znaczy, owszem, bazuje na biografii, żywi się tak zwanym prawdziwym życiem prawdziwego człowieka, który naprawdę istniał, ale jednocześnie pozwala sobie na wiele zmyśleń” – czytamy w didaskaliach.

Jedną z głównych ról w spektaklu zagra Jan Peszek, który po latach wraca do Łaźni Nowej (wcześniej oglądaliśmy go w Misji i Wejściu smoka). Pluton p-brane jest debiutem reżyserskim dramatopisarza i dramaturga Mateusza Pakuły.

W trosce o Wasze i nasze zdrowie dbamy o zasady bezpieczeństwa rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia i Sanepid dla teatrów. Miejsca na widowni są numerowane oraz indywidualnie przyznawane widzom przez pracowników teatru drogą mailową. Widz zobowiązany jest do wypełnienia niezbędnych oświadczeń, w szczególności dot. zgody na przetwarzanie danych osobowych, zapoznania się z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa oraz zgody na pomiar temperatury. Oświadczenie można przesłać drogą mailową na adres bilety@laznianowa.pl, przynieść ze sobą w dniu spektaklu lub wypełnić na miejscu.

Oświadczenie do pobrania: KLIKNIJ TUTAJ

Na scenie występuje Zuzanna Skolias, Jan Peszek, Michał Karczewski.

Czas trwania: 90 minut
Źródło zdjęcia: fot. Monika Stolarska

Realizacja

Tekst i reżyseria: Mateusz Pakuła

Scenografia i kostiumy: Justyna Elminowska

Muzyka: Zuzanna Skolias, Antonis Skolias

Choreografia: Cezary Tomaszewski

Reżyseria światła i video: Marcin Chlanda

Inspicjent: Marcin Stalmach

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Bardzo piękne przesłanie. Zagubieni w kosmosie mogą się odnaleźć w Łaźni Nowej :)

  ag.....@po...at.com.pl / 28 lipca 2020

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra sztuka i świetny spektakl. Wokal gwiazdy imponujący.

  de.....@....pl / 12 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Dynamiczny, zabawny, pelen humoru spektakl. Fantastyczna rola Pana Jana Peszka, naprawde warta obejrzenia!

  co.....@gm...il.com / 02 marca 2020

 • 8,0/ 10

  Niesamowita gra Jana Peszka, sztuka napisana chyba pod wpływem różnych środków wspomagających, bo odlot, ale sposób przedstawienia historii baardzo zabawny.

  pa.....@gm...il.com / 04 marca 2020

Teatr Łaźnia Nowa - Adres i dojazd

os. Szkolne 25
31-977 Kraków

http://www.laznianowa.pl/

Kup bilet