Tygryski - zdjęcie Tygryski - zdjęcie Tygryski - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
1 zainteresowana osoba

8.0 / 10

Tygryski

"Tygryski” – sceniczna adaptacja znanego wiersza Joanny Papuzińskiej z cyklu "Poczytaj mi mamo” – to sztuka dostosowana do początkowych etapów rozwoju dziecka. Łączy prostą fabułę z elementami zabawy.

Mała Asia ubrana w piżamkę, "całą w tygrysy”, nie może zasnąć, bo niesforne, namalowane tygryski ożywają nocą i wyczyniają najdziksze harce. Do akcji wkracza mama, ujarzmia tygryski zamykając je w szafie. Rano otwierają się przed tygryskami drzwi szafy, a za nimi cały mikroświat ogrodu. Zanim wrócą na piżamkę Asi, poznają rośliny i owady, ich osobliwość i odrębność, kolory i kształty, szmery i dźwięki. W przyjaznej przestrzeni foyer teatru, gdzie grany jest spektakl, dominuje faktura tkaniny.

Przedstawienie zrealizowane w ramach programu "Teatr dla dzieci najnajmłodszych" adresowane jest do widzów nawet poniżej 3-go roku życia. "Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i przedprzedszkolnym.

Spektakl przeznaczony dla widzów najnajmłodszych.

Czas trwania spektaklu: 50 minut
Źródło zdjęcia: fot. Tomasz Ostrowski

Realizacja

Reżyseria: Agata Biziuk

Scenografia: Inez Krupińska

Muzyka: Robert Łuczak

Asystent reżysera: Tomasz Mazurek

Animacje: Robert Turło

W spektaklu wykorzystano rysunki Salomejki Grabowskiej (lat 8)

Opinie naszych widzów (1)

  • 6.0/ 10

    Spektakl podobał się dzieciom, nawet tym poniżej 3 r.ż.. Sam teatr niezbyt przyjazny dzieciom, pani z obsługi już od progu wołała, żeby dzieci przypadkiem nie chodziły po pufach znajdujących się na widowni.

    cz.....@gm...il.com / 03 April 2017

Teatr Lalka

Teatr Lalka powstał w 1945 roku w mieście Samarkanda leżącym w Uzbekistanie. Jego założycielką była Janina Kilian-Stanisławska, która po wkroczeniu Związku Radzieckiego do Polski w 1939 roku została deportowana do Azji Środkowej. Pierwotna nazwa, pod którą na sakmym początku funkcjonował teatr, to Niebieskie Migdały. Pierwszym spektaklem wystawionym w nowo powstałym teatrze była interpretacja dzieła jednego z największych polskich poetów - „Pani Twardowskiej” Adama Mickiewicza.

W 1946 roku Teatr Lalka został przeniesiony do Polski – przez pierwsze dwa lata funkcjonował w Krakowie, zaś później przeniósł się do Warszawy, gdzie na przestrzeni kilku lat korzystał z różnych lokalizacji, aby ostatecznie znaleźć stałą siedzibę w samym centrum Warszawy – w Pałacu Kultury i Nauki. Teatr Lalka zaczął funkcjonować pod obecną nazwą dzięki Władysławowi Jeremie, który w 1950 roku został kierownikiem artystycznym teatru.

Teatr Lalka to miejsce wyjątkowe, które łączy na scenie lalkę i aktora. Teatr Lalka ma niezwykle bogaty repertuar, w którym znaleźć możemy wiele spektakli inspirowanych literaturą, a także mitami kulturowymi. Spektakle Teatru Lalka poruszają cały szereg ważnych z punktu widzenia dziecka tematów – dojrzewania i przemijania, przyjaźni i tolerancji, samotności, dziecięcych marzeń o idealnym świecie i wielu innych. Spektakle znajdujące się w repertuarze Teatru Lalka przyjmują dodatkowo różne ciekawe konwencje – baśniowe, muzyczne, a także kabaretowe. Na deskach Teatru Lalka zobaczyć możemy między innymi takie spektakle jak „Sklep z zabawkami”, „Wiedźmy”, „Czerwony Kapturek” i wiele innych. Teatr Lalka prowadzi również działalność edukacyjną – organizuje różnego rodzaju lekcje teatralne, warsztaty teatralne, a także wycieczki pokazujące kulisy teatru.

Bilety i wejściówki do Teatru Lalka kupić można przez internet za pomocą portalu www.eWejsciowki.pl lub strony internetowej teatru, a także w kasie teatru, która czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 11.00-17.30 oraz w niedzielę w godzinach 11.00-15.00.

Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.waw.pl/

Użytkownikom którym spodobał się spektakl, byli również na:

7.0
Średnia ocena

Dziś / 17:00

Dziś / 10:30

+ dostępnych 9 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.2
Średnia ocena
Rewelacyjna scenografia i gra aktorów!
- Natan

08.05 / 11:00

09.05 / 11:00

+ dostępnych 4 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
7.7
Średnia ocena

Jutro / 11:00

29.05 / 11:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci

Inne spektakle z tego teatru:

8.8
Średnia ocena

Dziś / 17:30

Jutro / 12:00

+ dostępnych 2 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
9.2
Średnia ocena
Gorąco polecam. Świetna zabawa dla małych i dużych.
- Mariusz

02.05 / 12:00

03.05 / 12:00

+ dostępnych 3 innych terminów

Gatunek: Dla dzieci
-,-
Średnia ocena

Dziś / 17:30

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.